Connect with Us

All posts tagged "gjoni"

Ruçi cakton datën/ Kur do të votohet për Sistemin Zgjedhor
Politikë 12:41 - 25 Qershor, 2020

Ndryshimi i sistemit/ Ruçi i përgjigjet opozitës, ja kur mblidhet Këshilli i Legjislacionit

Deputeti Ralf Gjoni iu drejtua sot kryetarit të Kuvendit, Gramoz Ruçi, me pyetjen se përse nuk janë diskutuar propozimet për ndryshimin e sistemit. “Komisionit të Posaçëm...

Politikë 11:51 - 21 Maj, 2020

Ralf Gjoni nuk përmbahet ndaj Kryemadhit/ Vetëm shtrirë në krevat mund t’ia hash veshin Ramës, se është i gjatë

Deputeti i opozitës parlamentare Ralf Gjoni vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të PD, PS dhe LSI, pasi sipas tij të tre partitë kryesore...

shkarkimi i metes
Politikë 11:36 - 21 Maj, 2020

“Jeni lëpirësa loli-pop”/ Ralf Gjoni bën veprimin e papritur në parlament

Deputeti i opozitës parlametare, Ralf Gjoni ka shpërthyer në akuza të forta kundër socialistëve, në lidhje me shembjen e Tetarit Kombëtar. Nga foltorja e Kuvendit, deputeti...

Politikë 10:19 - 21 Maj, 2020

“Bëj letrat o djalë”/ Balla përplaset me Ralf Gjonin

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni ka kërkuar sot në Kuvend ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar për çështjen e Tetarit Kombëtar. Ai u vetëofrua për...

Politikë 23:39 - 16 Prill, 2020

“Një herë duhen, një herë urrehen”/ Deputeti zbulon planet Rama-Meta

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni, në një lidhje me “Repoltix” teksa ka komentar votimin e ndryshimeve në Kodin Penal, e ka cilësuar si një lojë...

Politikë 20:08 - 6 Mars, 2020

Palajmëron ish këshilltari i Presidentit/ Historia dy ish-shokëve Rama- Meta do përfundojë keq

Ish këshilltari i Ilir Metës, në kohën kur ai ishte kryetar Kuvendi, Ralf Gjoni, i ftuar në Report Tv, ka folur për përplasjet Rama-Meta. Gjoni u...

Politikë 20:10 - 6 Shkurt, 2020

“Nëse LSI dhe PD kanë këllqe…”/ Ralf Gjoni sfidon Bashën dhe Kryemadhin

Deputeti Ralf Gjoni, i ftuar në studion e Report Tv, teksa ka folur për Reformën Zgjedhore, u shpreh se opozita parlamentare po “lufton” fortë për sistemin...

Politikë 10:00 - 6 Dhjetor, 2019

Debate në Komisionin e Integrimit/ Revoltohet Rudina Hajdari, dy deputetë braktisin mbledhjen

Mbledhja e sotme e Komisionit Parlamentar të Integrimit ka filluar me debate të forta. Shkak për këtë është bërë vonesa e zv.ministrit të Jashtëm Etjen Xhafaj,...

Politikë 13:58 - 25 Shtator, 2019

Tjetër përplasje në tryezën e OSBE/ Fino i “versulet” Gjonit

Tryeza e thirrur sot nga prezenca e OSBE-së në Tiranë me përaqësues të partive politike në vend, për Reformën Zgjedhore, është shoqëruar me debate të forta....

Politikë 10:51 - 12 Shtator, 2019

Ralf Gjoni tregon “dhëmbët”/ Kërcënon hapur Bashën dhe Kryemadhin 

Deputeti i opozitës parlamentare, Ralf Gjoni gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit, ka hedhur dyshime se kryeministri Edi Rama dhe kreu i...

Aktualitet 11:00 - 30 Maj, 2019

“Nuk ka vend për të festuar”/ Ralf Gjoni kritika Qeverisë

Deputeti Ralf Gjoni në senacën e sotme plenare foli me kritika të shumta në drejtim të Qeverisë por edhe të opozitës joparlamentare. Gjoni tha se duhet...

Aktualitet 13:49 - 16 Maj, 2019

Balla i përgjigjet Gjonit dhe Hajdarit/ Asnjë marrëveshje në kurriz të Kushtetutës

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla i është përgjigjur pyetjes së deputetëve Gjoni dhe Hajdari, nëse ka një tjetër marrëveshje mes Bashës dhe...

shkarkimi i metes
Aktualitet 12:51 - 16 Maj, 2019

Ralf Gjoni plas “bombën”/ Një tjetër marrëveshje mes Ramës e Bashës   

Deputeti i pavarur Ralf Gjoni ka qënë mjaft i ashpër sot gjatë fjalës së tij në seancën e sotme të Kuvendit. Ngo foltorja e Kuvendit, deputeti...

shkarkimi i metes
Aktualitet 12:52 - 17 Prill, 2019

Rikthimi i vizave/ Gjoni: Lajm i keq për Holandën

Deputeti i opozitës, Ralf Gjoni ka komentuar vendimin e parlamentit të Holandës për rikthimin e vizave për Shqipërinë. Gjoni tha se ky propozim në radhë të...

Aktualitet 16:23 - 23 Tetor, 2018

Emërohet drejtori i ri i burgjeve

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj në një deklaratë, për media ka prezantuar Drejtorin e Ri të Burgjeve. Gjonaj tregoi se Bardhyl Kaçorri do të jetë Drejtori...

Aktualitet 14:52 - 20 Tetor, 2018

Denoncoi skandalin në KLD/ Gjyqtari nxjerr “blof” ministren Gjonaj

Gjyqtari Gjin Gjoni ka reaguar pas deklaratave të Ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, se KLD i ka dhënë leje prindërore në mënyrë të fshehtë, me argumentin...

Showbizz 17:15 - 1 Mars, 2017

Ingrit Gjoni e nxehtë, pozon nëpër karroca

Pasi shau Luanën e më pas bëri një shkrim shfajësimi se e gjitha ishte shaka, tashmë Ingrit Gjoni na shfaqet më e nxehtë se kurrë më...