Connect with Us

All posts tagged "gjonaj"

Politikë 12:37 - 9 Nentor, 2019

“Intriga, luftë për pushtet, mosbesim dhe frikë”/ Zbulohen përplasjet në Rilindje

Partia Socialiste po përgatitet për organizimin e zgjedhjeve të brendshme. Dhe nëse shohim këtë foto të publikuar nga deputeti më i ri i kësaj force, Eljo...

Politikë 10:56 - 3 Nentor, 2019

Shkarkimi i 12 drejtuesve të policisë në burgje/ Zbulohet skema si do të përzgjidhen emrat e rinj

Një urdhër i ministres Gjonaj ka çuar në shkarkimin e plotë 12 drejtorëve të policisë në sistemin e burgjeve në vend. Kjo rrokadë vjen me qëllimin për...

Politikë 21:49 - 2 Nentor, 2019

“Tërmet” në burgje/ Gjonaj ndryshon shefat e policisë

Ministrja e drejtësisë Etilda Gjonaj ka bërë ndryshime rrënjësore në burgjet në vend. Burime të besueshme për Top Channel pranë ministrisë së Drejtësisë bëjnë me dije...

Politikë 13:42 - 1 Nentor, 2019

Rama dhe Gjonaj mbrojnë drejtoreshën e tenderit skandaloz/ Fshehin raportin e Task Forcës

Në fillim të muajit mars 2019, Instituti i Shëndetit Publik ka shpallur një tender me fond limit total 133,319,249 milionë lekë, me objekt: “Shërbimi i dezinsektimit...

Politikë 12:37 - 31 Tetor, 2019

Qindra milionë lekë të hedhura në kosh të plehrave?/ Drejtoresha kyç gojën për tenderin korruptiv

Në muajin mars, Instituti i Shëndetit Publik ka zhvilluar një tender, me një fond limit rreth 1 milion euro, për spërkatjen e plazheve në të gjithë...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 20:53 - 16 Tetor, 2019

Sërisht ndryshime tek burgjet/ Gjonaj u ‘vë fshesën’ drejtuesve!

Burgjet shqiptare janë prekur sërisht nga ndryshime të rëndësishme. Sipas informacioneve, ministrja Etilda Gjonaj ka firmosur ndryshime të reja në varësinë e burgjeve të vendit tonë....

Politikë 17:12 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet/ Gjonaj: Shtuam 30% të stafit nëpër burgje

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka zhvilluar sot një takim intesiv me strukturat e posaçme të Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve. Gjonaj bën me dije se...

Lajm i Rekomanduar 08:42 - 1 Shtator, 2019

Foto-Ironia therëse/ Avni Delvina “surprizon” Veliajn, Gjonajn dhe Maznikun

Ditët e fundit në media dhe në rrjetet sociale kanë bërë mjaft bujë lajmet për shpenzimet e luksit të Rilindjes. Fillimisht në media doli një lajm...

Politikë 12:10 - 27 Gusht, 2019

“Po burgu i grave përse është?”/ Ish-ministri i Ramës “masakron” Gjonajn 

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar sërish sot në lidhje me lajmin e publikuar në media, për shpenzimet e luksit të...

Politikë 11:51 - 27 Gusht, 2019

Foto-Nga shpenzimet e luksit, te çanta 800 dollarë/ Rrjeti “kryqëzon” Gjonajn dhe Veliajn

Ditët e fundit në media dhe në rrjete sociale ka plasur një debat në lidhje me lajmet e raportuara për shpenzimet e luksit të ministres së...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 09:02 - 27 Gusht, 2019

“Fiks si ata tek torta për 100-vjetorin e pavarësisë”/ Gazetari “degjeneron” Gjonajn

Gazetari i ekonomisë, Klodian Tomorri ka reaguar në lidhje me komentet në media apo në rrjetet sociale, për shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë, Etilda...

Politikë 10:04 - 26 Gusht, 2019

Kulluri “kryqëzon” Gjonajn/ Të kërkojë falje publike ose të japë dorëheqjen

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të PD-së, Edvin Kulluri ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar në media, për shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë,...

Politikë 22:27 - 25 Gusht, 2019

Rezervimi 1900 eurosh/ Hoteli në Berlin nxjerr zbuluar Gjonajn

Dosja.al ka zbardhur detaje të reja në lidhje me rezervimin e bërë nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, në hotelin “Hilton” në Berlin, Gjermani. Teksa kontaktuam me...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 17:38 - 25 Gusht, 2019

Gjonaj pranon shpenzimet e luksit/ Janë konform procedurave dhe ligjit

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar lidhur me lajmet e fundit që kanë qarkulluar për shpenzimet e saj në hotele lukzoze jashtë vendit. Në një...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Politikë 14:56 - 24 Gusht, 2019

“Shqipëria që tallet”/ Gazetari “masakron” Gjonajn

Gazetari Blendi Salaj ka reaguar në lidhje me një lajm të publikuar sot në media, sipas të cilit ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka shpenzuar mijëra...

Lajm i Rekomanduar 12:28 - 24 Gusht, 2019

Hajdutët e Rilindjes/ Si vjedhin hapur ministrat e Ramës

Shqipëria ka koston më të lartë të jetesës në rajon. Sipas të dhënave  për 6 muajt e parë të vitit 2019, të publikuara nga portali më...

Politikë 12:27 - 24 Gusht, 2019

“Ministrja e zhytur në luks”/ Rama merr në mbrojtje Gjonajn, i përvishet komentuesit

Një ditë më parë në media u publikua një lajm, në lidhje me shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Lajmi në fjalë tregonte...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Lajm i Rekomanduar 11:55 - 24 Gusht, 2019

Mijëra euro udhëtime dhe hotele luksoze/ Zbulohet ministrja e luksit e Edi Ramës

53 mijë e 982 familje janë trajtuar me ndihmë ekonomike gjatë vitit 2018. Sipas INSTAT, shteti shqiptar jep si pagesë mesatare mujore për secilën familje rreth 5...

Politikë 14:28 - 11 Gusht, 2019

“Kriza politike në Shqipëri s’duket mirë në sytë e ndërkombëtarëve”/ Gjonaj: Diaspora s’mund të bëjë spektatorin

Mark Gjonaj, anëtar i Këshillit Bashkiak të Nju Jorkut dhe personalitet aktiv i komunitetit shqiptar u bën thirrje udhëheqësve politikë në Shqipëri dhe Kosovë që ta...

Politikë 14:52 - 5 Gusht, 2019

Anëtarësimi në BE/ Gjonaj: Norvegjia pro çeljes së negociatave

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Norvegjisë Per Strand Sjaastad. Ambasadori ka vlerësuar ecurinë e Shqipërisë në rrugën e...

Ministrja e Drejtesise, Etlilda Gjonaj ne deklarate per mediat, pergjigjet per emerimet ne burgje
Kronika 10:23 - 30 Korrik, 2019

Liruan nga burgu “të tmerrshmin” e Beratit/ Gjonaj merr vendimin drastik

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas lirimit nga burgu të Lulzim Cakës, i njohur ndryshe si i “tmerrshmi i Beratit”. Në një deklaratë për...

Politikë 13:01 - 26 Korrik, 2019

Situata në burgje/ Gjonaj i “përvishet” Manjanit dhe Vasilit?

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka prezantuar sot Masterplanin për Burgjet. Gjatë fjalës së saj, Gjonaj deklaroi se qeveria ka bërë shumë duke përmendur sistemin ’41-bis’ dhe...

Aktualitet 18:18 - 20 Korrik, 2019

Ministrja e Drejtësisë paralajmëron furtunë shkarkimesh në administratë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka zhvilluar sot një vizitë në Kukës ku është takuar me disa nga strukturat më të larta drejtuese të qarkut. Pasi...