Connect with Us

All posts tagged "gjobe"

Politikë 15:16 - 23 Shkurt, 2021

Ilirjan Rusmali voton pro gjobitjes së kryebashkiakut Veliaj

Anëtari i Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS), Ilirjan Rusmali ka arritur në përfundimin se kryebashkiaku Erion Veliaj duhet të gjobitet për moscaktim të një personi...

Getinjo gjobitet nga policia/ Reperi zbulon shifrën dhe arsyen
Showbizz 14:19 - 23 Shkurt, 2021

Getinjo gjobitet nga policia/ Reperi zbulon shifrën dhe arsyen

Reperi Getinjo është një nga personazhet e showbizit më të preferuar dhe aktivë në rrjetet sociale. Ai ndan shumë momente nga jeta e përditshme me fansat...

xhelal mziu
Politikë 22:42 - 19 Shkurt, 2021

Xhelal Mziu nuk do t’ja dijë për Covid/ Grumbullon njerëz për të bërë fushatë

Xhelal Mziu, ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, aktualisht dejtues politik i PD-së në qarkun e Dibrës, nuk do t’ja dijë për Covid-19. Çdo ditë Mziu zhvillon...

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Adriatik Llalla i pandehur për fshehje pasurie
Aktualitet 14:29 - 19 Shkurt, 2021

Bëri rekurs në Gjykatën e Lartë/ Adriatik Llalla i pandehur për fshehje pasurie

Gjykata e Lartë ka vendosur që çështja e ish-prokurorit Adriatik Llalla ti kalojë GJKKO-së. Ish-kryeprokurori kishte kërkuar që çështja e tij ti kalonte Gjykatës së Tiranës,...

Aktualitet 15:40 - 18 Shkurt, 2021

CNA.al “zgjon” policinë/ Gjobitet Edmond Spaho

Sot në mesditë CNA.al denoncoi ish deputetin demokrat Edmond Spaho, për takimet që ai zhvillon me qytetarët në kundërshtim me masat anti Covid. Pas shkrimit të...

“I kanë ngelur edhe 87 ditë”/ Këlliçi tregon absurditetet e Ramës
Politikë 15:12 - 18 Shkurt, 2021

Këlliçi reagim epik për gjobën 50 milionë/ Rama IK

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka reaguar pas gjobës 50 milionëshe për shkak të shkeljes së masave anti Covid gjatë takimeve politike. Këllçi thotë se Rama...

Aktualitet 13:01 - 18 Shkurt, 2021

CNA.al e denoncoi/ Policia gjobit me 50 milionë Belind Këlliçin

Pak ditë më parë CNA.al denoncoi rastin e kreut të FRPD, Belind Këlliçi për takimet që ai ka zhvilluar në këtë kohë pandemie duke shkelur masat...

Meta pi raki dhe bën fushatë për LSI në “skutat” e Vlorës/ A do të veprojë SPAK dhe KQZ
Aktualitet 12:58 - 18 Shkurt, 2021

Meta pi raki dhe bën fushatë për LSI në “skutat” e Vlorës/ A do të veprojë SPAK dhe KQZ

Gazeta “Tema” një ditë më parë publikoi një video në të cilën shihet me zë dhe figurë as më pak dhe as më shumë por Presidenti...

Kujt po i vë gjobë Ilir Meta
Politikë 15:58 - 14 Shkurt, 2021

Kujt po i vë gjobë Ilir Meta?

Presidenti ynë i njohur si Ilir floriri, i shumë akuzuar, njeriu përgjegjës, për vrasjen e katër personave në 21 janar të 2011, i cili ia ka...

“Dvorani u godit politikisht”/ Veliaj: SHBA reagoi drejt
Politikë 11:40 - 13 Shkurt, 2021

Bllofi/ Ankimimi i Veliajt për gjobën, ish këshilltari i tij politik caktohet relator në çështjen

Instituti i Studimeve Politike kan gritur shqetësimin lidhur me një anëtar të Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS) në KQZ. ISP vë theksin tek një këshilltar...

Arrestohen tre persona/ Policia jep detajet
Kronika 11:13 - 13 Shkurt, 2021

Organizoi një takim kulturor në kundërshtim me masat anticovid/ Gjobitet zyrtari në Berat

Vijojnë kontrollet intensive nga Policia e Qarkut Berat, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Organizoi një takim kulturor në...

Kush e mbron dhëndrin e socialistëve?
Politikë 18:34 - 12 Shkurt, 2021

Kush e mbron dhëndrin e socialistëve?

Policia e Shtetit ka nisur aksion për të gjobitur jo vetëm qytetarët që lëvizin pa maska dhe nuk respektojnë rregullat, por edhe politikanët, të cilët në...

Kryemadhi “kërcënon” Ramën/ Nuk do ikë nga kjo botë pa marrë hak, s’më ndalon as plumbi
Politikë 20:28 - 11 Shkurt, 2021

Kryemadhi “kërcënon” Ramën/ Nuk do ikë nga kjo botë pa marrë hak, s’më ndalon as plumbi

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, është shprehur mjaft e irrituar për gjobitjen e Endrit Braimllarit, i cili mbajti grumbulime të mëdha në Korçë, në sajë të...

Braimllari i LSI gjobitet për grumbullimet/ Kryemadhi provokon policinë: Nuk do pushojmë
Politikë 19:33 - 11 Shkurt, 2021

Braimllari i LSI gjobitet për grumbullimet/ Kryemadhi provokon policinë: Nuk do pushojmë

Pas lajmit të CNA.al, për grumbullimin e njerëzve në kohë Covid-i, nga ish deputeti i LSI, Endrit Braimllari, policia e Maliqit ka gjobitur Braimllarin me 5.000.000 lekë. Për...

Politikë 15:38 - 11 Shkurt, 2021

Mori pjesë në aktivitetin e shoqatës që u gjobit për shkelje masash anti-Covid/ Meta: Tërësisht politike!

Presidenti Ilir Meta ka reaguar lidhur me gjobën që është vendosur ndaj pronarit të një organizate i cili ka organizuar një aktivitet në kundërshtim me masat...

Politikë 10:50 - 11 Shkurt, 2021

CNA vë në lëvizje policinë/ Gjobitet Endrit Braimllari dhe LSI

Pas lajmit të CNA.al, për grumbullimin e njerëzve në kohë Covid-i, nga ish deputeti i LSI, Endrit Braimllari, policia e Maliqit është vënë në lëvizje. Policia...

Aktualitet 10:43 - 10 Shkurt, 2021

Shkojnë t’i vendosin gjobë/ Kryemadhi përplaset me policët

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi është përballur sërish me policinë për shka të shkeljes së masave anti Covid. Kryemadhi ka marrë sot pjesë në tryezën për...

“Dvorani u godit politikisht”/ Veliaj: SHBA reagoi drejt
Politikë 14:13 - 9 Shkurt, 2021

E pëson Veliaj/ KQZ gjobit kryebashkiakun

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Veliaj është gjobitur me 750 mijë lekë për shkelje të rregullave në zhvillimin...

Aktualitet 08:58 - 4 Shkurt, 2021

U gjobit me 50 milionë lekë 2 muaj më parë/ Djali i Ilir Vrenozit paralajmëron protestë me studentët

Një i ri nga Korça u gjobit pak kohë më parë me 50 milionë lekë të vjetra, sepse akuzohej për organizimin e protestës në këtë qytet...

edi-rama-3-compressor-590x354 (1)
Politikë 20:29 - 1 Shkurt, 2021

Grumbulloi njerëzit në një trajnim/ Rama kritikon Ermal Mamaqin: S’mund t’ja bësh këtë shqiptarëve

Aktori Ermal Mamaqi ka realizuar një trajnim me një grup të madh ndjekësish në një sallë, duke thyer kështu çdo rregull dhe masë të marrë kundër...

Policia intensifikon kontrollet/ Gjobiten mbi 1400 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:12 - 25 Janar, 2021

Policia me “dorë të hekurt” në fundjavë/ Gjobit mbi 1 mijë qytetarë

Gjatë fundjavës janë evidentuar dhe ndëshkuar me masë administrative 1231 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Strukturat e Policisë, krahas...

Kronika 10:39 - 23 Janar, 2021

Organizoi festë në kohë Covid-i/ E pëson keq pronari i lokalit në Fier

Vijojnë kontrollet nga Policia e Fierit për monitorimin e zbatimit të masave, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19. Si rezultat i kontrolleve, shërbimet e Komisariatit...

Kronika 14:57 - 21 Janar, 2021

Lëviznin pa maskë/ Gjobiten 453 qytetarë, shoqërohen në komisariat 5 shtetas

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...