Connect with Us

All posts tagged "gjoba"

Aktualitet 16:06 - 21 Tetor, 2020

U kapën në rrugë pa maska/ Gjobiten 769 qytetarë, 22 persona shoqërohen në komisariat

Punonjësit e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren, për të monitoruar zbatimin e masës...

Asnjë tolerim për mbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba për qytetarët
Aktualitet 15:53 - 20 Tetor, 2020

Asnjë tolerim për mosmbajtjen e maskave/ Policia bën “namin” me gjoba për qytetarët

Në të gjithë vendin, strukturat e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Punonjësit e Policisë kanë vijuar kontrollet në terren,...

Rama nuk i ndahet Metës/ Kërkon të helmojë popullin, kjo është luftë
Politikë 11:31 - 20 Tetor, 2020

Rama nuk i ndahet Metës/ Kërkon të helmojë popullin, kjo është luftë

Kryeministri Edi Rama ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të presidentit Ilir Meta, I cili doli kundër vendimit për të vënë gjoba për qytetarët...

“Gjoba përgjigja e vetme e Ramës ndaj pandemisë”/ Basha: Parata shkojnë për inceneratorët
Politikë 12:20 - 16 Tetor, 2020

“Gjoba përgjigja e vetme e Ramës ndaj pandemisë”/ Basha: Paratë shkojnë për inceneratorët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë sot në një konferencë për mediat, ku është ndalur sërish tek dosja e inceneratorëve si dhe vendimi i...

Politikë 21:32 - 15 Tetor, 2020

Falja e gjobave për maskat/ Rama përplaset me Fevziun: Je lideri real i PD

Kryeministri Edi Rama është përplasur me gazetarin Blendi Favziu lidhur me gjobat që do të vendosen për mosmbajtjen e maskave. Fevziu e ka pyetur Ramën nëse...

Politikë 08:14 - 15 Tetor, 2020

Shqipëria nën “pushtetin” e maskave/ Gjoba nga 3 deri në 5 mijë lekë, kush përjashtohet

Prej mbrëmjes së djeshme ka hyrë në fuqi Akti Normativ për masat e reja kundër përhapjes së koronavirusit, ku theksohet se maska mbrojtëse bëhet e detyrueshme...

Pipero thirrje Ramës/ Rishiko punën e gjobës, specialistët të komunikojnë më shpesh me qytetarët
Shëndeti 22:50 - 14 Tetor, 2020

Pipero thirrje Ramës/ Rishiko punën e gjobës, specialistët të komunikojnë më shpesh me qytetarët

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero i ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama të rishikojë punën e gjobës nëse një qytetar nuk mban maskën në rrugë. Pipero tha...

Sociale 18:50 - 14 Tetor, 2020

Maska nesër me detyrim/ Zbardhet akti normativ i qeverisë si do ekzekutohen gjobat

Nesër hyn në fuqi akti normativ që u botua sot në Fletoren Zyrtare për vendosjen me detyrim të maskës jashtë ambjenteve të shtëpisë, me përjashtim të...

Pipero tregon ngjarjen e frikshme/ Një pacient shkruajti një letër amaneti, dëshironte të vetëvritej
Sociale 15:31 - 14 Tetor, 2020

Pipero del kundër Ramës: Hiqi gjobat, shqiptarët janë gjobitur nga natyra

Mjeku Pëllumb Pipero është bërë pjesë e emisionit “Historia ime” në Tv Klan, ku ka folur për rëndësinë e mbajtjes së maskës dhe është shumë dakort...

Jo vetëm kolla dhe temperatura/ Studiuesit zbulojnë shenjat “befasuese” që tregojnë se mund të jeni infektuar me Covid-19
Sociale 17:15 - 12 Tetor, 2020

Nga e enjtja maska e detyrueshme edhe në rrugë/ Ja sa do jetë gjoba për shkelësit

Duke filluar që nga dita e enjte, maska do të jetë e detyrueshme të mbahet edhe kur del në rrugë. Sipas Tv Klan, gjoba për shkelësit...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ PAA thirrje deputetëve: Votoni me përgjegjësi maksimale
Politikë 12:55 - 11 Tetor, 2020

Kthimi i gjobave/ PAA: Nuk duhen dërguar policë në çdo shtëpi, paratë hidhen direkt në llogaritë e përfituesve

Partia Agrare Ambientaliste e Agron Dukës ka sulmuar kryeministrin Edi Rama lidhur me kthimin e gjobave të vëna gjatë kohës së pandemisë. PAA deklaron se kthimi...

Qeveria miraton Aktin Normativ/ Kthehen paratë e gjobave të paguara, makinat dhe lejet e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit
Sociale 10:07 - 8 Tetor, 2020

Qeveria miraton Aktin Normativ/ Kthehen paratë e gjobave të paguara, makinat dhe lejet e bllokuara gjatë karantinës dhe tërmetit

Këshilli i Ministrave ka miratuar aktin normativ që parashikon faljen e të gjitha gjobave të vendosura nga autoritetet shtetërore përkatëse për shkeljen e rregullave apo të...

“Rama të mbajë tepsinë”/ Rudina Hajdari braktis mbledhjen e Këshillit Poltik
Politikë 19:55 - 16 Shtator, 2020

“Po ushqehen me gjoba si banda”/ Rudina Hajdari: Administrata s’duhet të jetë fole militantësh

Deputetja Rudina Hajdari ka bërë një thirrje të fortë për qytetarët, teksa ka treguar historinë e falimentimit të biznesit të një qytetari të quajtur Shkëlqim. Hajdari...

Politikë 13:41 - 14 Shtator, 2020

Kur do përgjigjet Edmond Haxhinasto dhe LSI për skandalin e rrugës Tiranë-Elbasan?

Rreth 10 ditë më parë, në media plasi lajmi në lidhje me një gjobë 44 milionë euro, për shtetin shqiptar, ardhur si pasojë e problematikave midis...

Lajme 16:58 - 11 Shtator, 2020

Ndryshimet e Kodit Rrugor/ Eksperti: Kujdes me telefonin, tani gjobitesh edhe kur shkruan!

Për shkak të numrit të lartë të aksidenteve rrugore, Ministria e Brendshme ka propozuar ndryshime të Kodit Rrugor, ku parashikohen shumëfishim të gjobave për shkelësit e...

AKU kontrrolle në të gjithë vendin/ Paralajmërohen 27 biznese
Sociale 19:19 - 10 Shtator, 2020

AKU kontrrolle në të gjithë vendin/ Paralajmërohen 27 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, vijon kotrollet në të gjithë vendin për garantim të sigurisë ushqimore dhe monitorimet në kuadër të Task-Forcës së ngritur kundër përhapjes së...

Krimi trondit vendin/ RENEA dhe FNSH pika të shumta kontrolli në rrugët kryesore të vendit
Kronika 19:30 - 7 Shtator, 2020

Fluks makinash në akset rrugore bregdetare/ Policia bën namin me heqje patentash dhe gjoba

Gjatë orëve të mbasdites së sotme në akset rrugore bregdetare ka patur dhe vijon të ketë fluks të shtuar në kthim në drejtim të Tiranës dhe...

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numorën një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve
Politikë 16:40 - 6 Shtator, 2020

“Fatura e suksesit”/ Tomorri i numëron një më një qeverisë, gjobat që ranë në kurriz të shqiptarëve

Gazetari i ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pasi Gjykata e Arbitrazhit vendosi që shteti shqiptar të paguajë 44 milion euro kompaninë greke “Aktor” për punimet në...

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Paralajmëron 29 biznese
Sociale 19:01 - 2 Shtator, 2020

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Paralajmëron 29 biznese

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit, vijon kotrollet në të gjithë vendin për garantim të sigurisë ushqimore dhe monitorimet në kuadër të Task-Forcës së ngritur kundër përhapjes së...

Arrestohen gjashtë shoferë në Berat/ Policia “mbyt” në gjoba 900 të tjerë
Kronika 15:41 - 1 Shtator, 2020

Arrestohen gjashtë shoferë në Berat/ Policia “mbyt” në gjoba 900 të tjerë

Policia Rrugore e qarkut Berat ka arrestuar 6 shtetas, për drejtim mjeti në mënyrë të parregullt. Me qëllim parandalimin e aksidenteve dhe rritjen e sigurisë në...

Kontrolle me dron e radar/ Policia iu heq patentën 34 shoferëve, në pranga 7 drejtues mjetesh
Kronika 20:10 - 28 Gusht, 2020

Kontrolle me dron e radar/ Policia iu heq patentën 34 shoferëve, në pranga 7 drejtues mjetesh

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet me radar, drager e dronë për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor me qëllim parandalimin e...

Policia kontrolle të rrepta nëpër rrugë/ “Fluturojnë” dhjetëra patenta, vendosen qindra gjoba
Kronika 20:48 - 26 Gusht, 2020

Policia kontrolle të rrepta nëpër rrugë/ “Fluturojnë” dhjetëra patenta, vendosen qindra gjoba

Policia Rrugore në të gjithë vendin vijon kontrollet me Radar, drager e dronë për evidentimin dhe ndëshkimin e shkelësve të kodit rrugor me qëllim parandalimin e...

Kronika 20:43 - 25 Gusht, 2020

12 orë kontroll me radar dhe dron/ Policia “me dorë të hekurt” ndaj shoferëve

Njësia Operacionale e Drejtorisë së Policisë Rrugore, gjatë gjithë ditës së sotme ka vijuar kontrollet me radar dhe dron në autostradën Durrës -Rrogozhinë dhe në aksin...