Connect with Us

All posts tagged "gjoba"

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:56 - 15 Janar, 2021

Policia e Shtetit me “dorë të hekurt”/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

361 u ndëshkuan nga Policia e Shtetit pasi u konstatuan pa maskat mbrojtëse.  Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 6...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Kronika 16:25 - 14 Janar, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë

Shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Si rezultat i këtyre kontrolleve, gjatë 48 orëve të...

“Qytetarët paguhen nga zyra e kunatit të Bashës”/ Topalli: Adresa falso shpërndajnë propagandën e PD
Politikë 13:39 - 13 Janar, 2021

“Qytetarët paguhen nga zyra e kunatit të Bashës”/ Topalli: Adresa falso shpërndajnë propagandën e PD

Drejtuesja e Lëvizjes për Ndryshim ka reaguar për sulmet që janë ngritur ndaj saj. Sipas Topallit, sulmet ndaj saj kanë lindur nga zyra e propagandës së...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Aktualitet 15:06 - 12 Janar, 2021

Pa maska dhe jashtë gjatë orarit të ndaluar të lëvizjes/ Gjobiten mbi 400 qytetarë

Gjatë 24 orëve të fundit, Policia ka ndëshkuar me masën administrative prej 3.000 lekësh 421 qytetarë të cilët janë konstatuar duke lëizur pa maskë . Ndërsa...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Aktualitet 15:26 - 11 Janar, 2021

Policia me “dorë të hekurt” në fundjavë/ Gjobiten mbi një mijë qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Gjatë fundjavës në vendin tonë janë gjobitur 1051 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Policia e shtetit ka gjobitur me...

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:04 - 8 Janar, 2021

Masat anti-Covid/ Qytetarët ndërshkohen për mosmbajtjes e maskës dhe për shkeljen e orës policore

Policia e Shtetit ka ndërshkuar gjatë 24 orëve 413 qytetarë për mosmbajtjen e maskës në ambiente të jashtme, të cilaët janë gjobitur me masën administrative 3...

Britani shtrëngon masat/ Çfarë duhet të dinë qytetarët që do udhëtojnë drejt Anglisë
Aktualitet 13:02 - 8 Janar, 2021

Britania shtrëngon masat/ Çfarë duhet të dinë qytetarët që do udhëtojnë drejt Anglisë

Britania ka shtrënguar masat për të parandaluar përhapjen e Covid dhe mutacionit të ri që është përhapur me shpejtësi në disa shtete. Kështu qeveria britanike ka...

Erdhën nga Britania dhe thyen karantinën/ Gjobiten me nga 700 mijë lekë 9 qytetarë
Kronika 17:10 - 7 Janar, 2021

Erdhën nga Britania dhe thyen karantinën/ Gjobiten me nga 700 mijë lekë 9 qytetarë

Nëntë persona janë ndëshkuar me nga 700 mijë lekë gjobë për shkelje të vetëkarantinimit të detyrueshëm 14-ditor që duhet të kryejnë shtetasit që vijnë nga Britania...

Policia e Shtetit me "dorë të hekurt"/ Ndëshkohen mbi 300 qytetarë për mosmbajtjen e maskës
Aktualitet 14:13 - 6 Janar, 2021

Qytetarët vijojnë të jenë rebelë/ Ndëshkohen mbi 400 persona për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në kuadër të shkeljes së masave anti Covid, policia ka ndëshkuar 459 qytetarë. Gjithashtu gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1183 qytetarë
Sociale 16:02 - 5 Janar, 2021

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1183 qytetarë

Shërbimet e Policisë kanë vijuar kontrollin në të gjithë vendin, për të monitoruar zbatimin e masave anticovid. Gjatë ditëve të para të vitit 2021 janë evidentuar...

Policia Rrugore me dorë të hekurt ndaj shoferëve/ Pezullon 62 leje drejtimi
Kronika 16:32 - 2 Janar, 2021

Policia Rrugore me dorë të hekurt ndaj shoferëve/ Pezullon 62 leje drejtimi

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet në të gjithë akset me radarë e dragera  për të parandaluar aksidentet. Vetëm këtë të shtunë janë pezulluar 34 leje drejtimi...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 335 qytetarë rebel
Sociale 13:37 - 30 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 335 qytetarë ‘rebel’

Policia ka ndëshkuar me gjoba 361 qytetarë, të cilët nuk kanë zbatuar masat anti-Covid, gjatë 24 orëve të fundit. 335 prej tyre janë ndëshkuar për mosvendosjen e...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Sociale 16:06 - 28 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia bën namin me gjoba, ndëshkon 1357 qytetarë

Ndëshkohen me masë administrative 1357 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid gjatë 4 ditëve të fundit. Shërbimet e Policisë në të gjithë vendin, në vijim të...

Aktualitet 11:08 - 26 Dhjetor, 2020

Policia e Korçës zhytet në korrupsion apo e trodhi Blushi?!

Prej dy ditësh në media është denoncuar skandali i ndodhur në Korçë, mesnatën e 24 dhjetorit, në prag të Krishtlindjeve ku në “Pub Republika” u organizua...

Arrestohen katër persona në Tiranë/ Ja për çfarë akuzohen
Kronika 17:51 - 23 Dhjetor, 2020

Shkelën rregullat anti-COVID/ Gjobitet me 1 milion lekë biznesmeni në Vlorë

Një subjekt në Vlorë, është ndëshkuar me masë administrative 1.000.000 lekë pasi u konstatua duke ushtruar aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ. Stukturat e Policisë Vlorë,...

Kronika 15:50 - 23 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti Covid/ Ndëshkohen mbi 500 qytetarë, e pëson keq edhe një lokal

Strukturat e Policisë, krahas përmbushjes së detyrave funksionale për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, kanë vijuar kontrollet në terren në të gjithë vendin, për të...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Aktualitet 15:56 - 21 Dhjetor, 2020

Policia bën kërdinë me gjoba/ Mbi 1200 qytetarë “rebelë”

U konstatuan duke lëvizur pa maskat mbrojtëse, gjatë fundjavës, ndëshkohen me masë administrative 3.000 lekë, 1267 qytetarë. Ndëshkohet me 1.000.000 lekë një subjekt që ushtronte aktivitetin...

Pas Salasano Rrapit, një tjetër moderatore largiohet nga Top Channel?
Aktualitet 10:21 - 21 Dhjetor, 2020

Disa rreshta në 19-vjetorin e Top Channel

Dje Top Channel kishte festën e tij, ditën kur kishte dalë me sinjal dhe kishte prodhuar logon televizive që në pak kohë do të shndërrohej në...

Aktualitet 15:35 - 17 Dhjetor, 2020

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Gjobiten mbi 300 qytetarë

Shërbimet e Policisë në të gjithë vendin kanë ndëshkuar me masë administrative 352 shtetas që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse. Ndëshkohet me 1.000.000 lekë...

Aktualitet 10:56 - 16 Dhjetor, 2020

Arben B-ja si vrasës publik

Askush nuk do ta mendonte se Arben B-ja, një politiqen i vjetër dhe gjobaxhi gazetaruc do të çonte persona dhe do të urdhëronte vrasjen e bashkëortakut...

Vjollca Hoxha dhe Top Channel “vajtojnë dashurinë”
Aktualitet 13:50 - 13 Dhjetor, 2020

Vjollca Hoxha dhe Top Channel “vajtojnë dashurinë”

Një media kombëtare private ka një mision, informimin e publikut. Kurrsesi nuk mund të kthehet në një marionetë, një instrument në duart e pronares, për ta...

Foto ekskluzive-Ilir Beqaj bën pazar pa maskë/ A ka rregulla për pushtetarët?
Politikë 10:30 - 13 Dhjetor, 2020

Foto ekskluzive-Ilir Beqaj bën pazar pa maskë/ A ka rregulla për pushtetarët?

Prej më shumë se dy muajsh, Komiteti i Ekspertëve ka marrë vendimin që përdorimi i maskave të jetë i detyrueshëm në ambiente të hapura dhe të...

Nuk zbatuan masat anti-Covid/ Policia ndëshkon 923 qytetarë, shoqërohen në komisariat 9 të tjerë
Aktualitet 16:29 - 9 Dhjetor, 2020

Policia bën “namin”/ Për dy ditë gjobit 1325 qytetarë për mosmbajtjen e maskës

Rebelët vijojnë të dalin në rrugë pa maskë. Ndonëse po bëhen gati 2 muaj nga dita kur është dhënë ky vendim, qytetarët ende nuk po sensibilizohen....