Connect with Us

All posts tagged "gjirokastra"

Denoncim 23:12 - 15 Janar, 2020

“Stop” nga Gjirokastra/ Policia e Shtetit në shërbim privat të biznesmenit që grabiti vëllain

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e grabitjes së 30 milionë dhrahmive të të ndjerit Hajro Buzheri nga vëllai i tij, Islam Buzheri. Ky...

Aktualitet 16:43 - 22 Prill, 2019

Alarmon qytetari/ Gjirokastra rrezikon të dalë nga UNESCO

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari për daljen nga UNESCO të qytetit të Gjirokastrës. Sipas denoncuesit janë shkatërruar kalldrëmet e bukura dhe...

gjirokastra po vdes
Aktualitet 16:53 - 11 Mars, 2019

Arkeologu ngre alarmin/ Gjirokastra po vdes

Arkeologu, Neritan Ceka, ka komentuar prishjen e kalldrëmit në qytetin e Gjirokastrës. Sipas Cekës, Gjirokastra po vdes dhe qeveria e lyen me bojë për ta bërë...

Aktualitet 17:48 - 10 Gusht, 2018

Dështon propaganda e ministres/ Gazeta zvicerane e vë “me shpatulla pas muri”

Ministra e Kulturës, Mirela Kumbaro ka menduar ti bëjë publicitet Gjirokastrës në një intervistë për median Zvicerane ‘20 minuten’. Mirëpo, teksa Kumbaro fliste për ndërhyrje kirurgjike...

Aktualitet 16:21 - 2 Korrik, 2018

Ulet numri i vrasjeve/ Korça dhe Gjirokastra asnjë precedent

Shqipëria ka thyer rekordin historik për numrin e vrasjeve. Sipas të dhënave për 6 mujorin e parë të këtij viti, janë regjistruar 25 vrasje, 3 më...

Politikë 11:11 - 18 Shkurt, 2018

Foto/ “Shokon” Gjirokastra, rrëzon premtimet e qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një sërë fotografish të cilat, pasqyrojnë gjendjen e qytetit të Gjirokastrës. Shehu...

Aktualitet 08:21 - 30 Gusht, 2017

 “Mirëmëngjes” nga Gjirokastra/ Qytetari: O Kryeministër, na u bëre si plaku!

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që ditën e sotme t’iu urojë “mirëmngjes” të gjithëve shqiptarëve me anë të një fotoje të sheshpushimit të ri në Kalanë...

Aktualitet 12:35 - 2 Gusht, 2017

A e dini cilat janë qytetet më “qejflie”?/Do habiteni me Gjirokastrën

Si një popull mesdhetar, shqiptarët nuk kursejnë për t’u argëtuar edhe pse janë të varfër. Të dhënat e INSTAT tregojnë se në vitin 2015 kategoria “Arte,...

Aktualitet 11:42 - 24 Janar, 2017

Gjirokastra në terr/ Shkak punimet në rrjet

Për shkak të punimeve në rrjet, Gjirokastra prej orëve të para të ditës ka mbetur në terr. Burimet bëjnë me dije se prej orës 06:00 të...

Aktualitet 20:36 - 11 Prill, 2016

Gjirokastra, qyteti që kërkon të fluturojë

Nga Marin Mema Teksa përshkruan historinë e një personazhi që quhej Dino Çiço dhe aeroplanit të tij të drunjtë, Ismail Kadare, në veprën e tij “Kronikë...