Connect with Us

All posts tagged "Gjirokaster"

Vrasja në Gjirokastër/ Zbardhet dëshmia e 33-vjeçarit në polici: Gëzimi më shau dhe më qëlloi i pari
Kronika 10:58 - 6 Gusht, 2020

Vrasja në Gjirokastër/ Zbardhet dëshmia e 33-vjeçarit në polici: Gëzimi më shau dhe më qëlloi i pari

Zbardhet dëshmia e 33 vjeçarit Mihal Thimjo që vrau me sende të forta ortakun e tij, Gëzim Saraçi 57 vjeç, teksa udhëtonin në kamionçinën e këtij...

Tensione në hyrje të Gjykatës së Shkodrës/ Tre persona përplasen me policinë
Kronika 09:57 - 6 Gusht, 2020

Tensione në hyrje të Gjykatës së Shkodrës/ Tre persona përplasen me policinë

Tre persona janë përplasur me policinë në hyrje të Gjykatës së Shkodrës, duke krijuar tension para këtij institucioni. Policia njofton se ata kanë qenë duke hyrë...

Plumbat trondisin Shkodrën/ Vritet me armë zjarri një person
Kronika 08:30 - 6 Gusht, 2020

50 forca policore, 6 orë kërkime/ Zbardhet ngjarja e rëndë, në pranga autori

Policia bën të ditur se është zbardhur ngjarja e ndodhur në datën 05.08.2020, në aksin rrugor Poliçan-Suhë, ku u gjet i pajetë 57-vjeçari G. S. Sipas...

U gjet i vrarë në makinë/ Zbardhen detaje tronditëse, 57-vjeçari ishte duke udhëtuar me autorin
Kronika 17:54 - 5 Gusht, 2020

U gjet i vrarë në makinë/ Zbardhen detaje tronditëse, 57-vjeçari ishte duke udhëtuar me autorin

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e pasdites së sotme në Gjirokastër ku një 57-vjeçar u gjet I pajetë në kamionçinën e tij në aksin...

Plumbat trondisin Shkodrën/ Vritet me armë zjarri një person
Kronika 17:14 - 5 Gusht, 2020

Gjendet i vrarë në makinë 57 vjeçari në Gjirokastër/ Policia blindon zonën

Një 57-vjeçar është gjendur pa shenja jete sot në Gjirokastër. Viktima me inicialet G.S është gjetur i pajetë në mjetin e tij tip kamionçinë në aksin...

Sociale 08:52 - 5 Gusht, 2020

Rrëzohet pema/ Bllokohet rruga Gjirokastër-Kakavijë në të dy anët e saj, krijohet radhë automjetesh

Rrëzimi i një peme si pasojë e motit të keq, ka bërë që aksi nacional Gjirokastër-Kakavijë në afërsi të Lazaratit të bllokohet në të dy anët...

Vrasja e 35-vjeçarit në Gjirokastër/ Arrestohet autori, në pranga dhe pesë bashkëpunëtorë  
Kronika 08:19 - 16 Korrik, 2020

Vrasja e 35-vjeçarit në Gjirokastër/ Arrestohet autori, në pranga dhe pesë të rinj

Policia bën të ditur se është vënë në pranga autori i dyshuar i vrasjes se 35-vjeçarit, Gjergji Ajmasi, mbrëmjen e djeshme në lagjen Zinxhira, në Gjirokastër....

Sherr në një familje në Bathore/ Burri godet me sende të forta gruan
Kronika 23:39 - 15 Korrik, 2020

Detaje nga vrasja në Gjirokastër/ 35-vjeçari u gjet i shtrirë në tokë, dyshimet e para

Policia ka dhënë detaje lidhur me ngjarjen në Gjirokastër, ku mbeti viktimë një person. Dyshohet se i riu Gjergji Hasan Ajmasi është qëlluar me sende të...

Vritet një 24-vjeçar rom në Gjirokastër/ Mister shkaqet dhe rrethanat
Kronika 21:53 - 15 Korrik, 2020

Vritet 35-vjeçari rom në Gjirokastër/ Mister shkaqet dhe rrethanat

Një 35-vjeçar rom është vrarë pak më parë në lagjen Zinxhira në Gjirokastër. Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet dhe rrethanat e vrasjes...

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Fouristrada përmbyset në mes të rrugës
Kronika 22:01 - 11 Korrik, 2020

Aksident i rëndë në Gjirokastër/ Fouristrada përmbyset në mes të rrugës

Një aksident rrugor është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastër pranë fshatit Lazarat. Mësohet se një fuoristradë tip “Suzuki” ka dalë nga rruga duke u përmbysur....

Sociale 10:06 - 9 Korrik, 2020

Pedagogia infektohet me COVID-19 / Mbyllet dega e Ekonomikut

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Gjirokastër. Mësohet se gjatë 24orëve të fundit ka rezultuar pozitive ndaj Covid një pedagoge e Fakultetit Ekonomik të...

Makina humb kontrollin dhe përfundon në kanal/ Disa të plagosur në Gjirokastër
Kronika 20:58 - 5 Korrik, 2020

Makina humb kontrollin dhe përfundon në kanal/ Disa të plagosur në Gjirokastër

Një aksident i rëndë rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në Gjirokastër. Ngjarja ka ndodhur pranë Kthesës së Viroit ku një automjet tip ‘Renault’ ka dalë...

E godet rrufeja ndërsa kulloste bagëtitë/ Humb jetën 37 vjeçari në Gjirokastër
Kronika 20:43 - 25 Qershor, 2020

E godet rrufeja ndërsa kulloste bagëtitë/ Humb jetën 37 vjeçari në Gjirokastër

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Gjirokastër, ku një 37- vjeçar ka humbur tragjikisht jetën pasi u godit nga një rrufe. Ngjarja ka ndodhur në...

Tre raste të reja me Covid në Korçë/ Infektohet mjeku dhe infermieret
Shëndeti 09:43 - 25 Qershor, 2020

COVID-19 hyn edhe në bashkinë e Gjirokastrës/ Infektohen 4 persona

Koronavirusi ka “hyrë” edhe bashkinë e Gjirokastrës. Mësohet se katër persona janë infektuar me COVID-19, tre prej të cilëve janë punonjës në bashki dhe tjetri është...

74 raste të reja me Covid në shtetin fqinj/ Humbin jetën 3 pacientë
Shëndeti 23:44 - 24 Qershor, 2020

Koronavirusi “shpërthen” në bashkinë e Gjirokastrës/ Infektohen katër zyrtarë

Katër raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në qytetin e Gjirokastrës. Sipas asaj që raporton neës 24, tre prej personave të prekur janë punonjës në...

Plagosja e efektivit në Gjirokastër/ Zbardhen detajet, i riu tentoi të vrasë nënën me gërshërë
Kronika 22:11 - 24 Qershor, 2020

Plagosja e efektivit në Gjirokastër/ Zbardhen detajet, i riu tentoi të vrasë nënën me gërshërë

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që tronditi Gjirokastrën mbrëmjen e sotme. Sipas uniformave blu, 29-vjeçari me inicialet K. A. ka plagosur me...

Kronika 21:16 - 24 Qershor, 2020

I riu kërcënon familjen me thikë/ Plagoset rëndë polici gjatë ndërhyrjes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Gjirokastër. Mësohet se një person me probleme të shëndetit mendor ka kërcënuar me thikë familjarët e...

Kronika 09:10 - 18 Qershor, 2020

“Meritoj t’i kaloj vitet e mbetura në burg”/ Zbardhet dëshmia e autorit që vrau fqinjin për një pelë

Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e një nate më parë në Gjirokastër. Mësohet se humbja e një pele, ka qenë shkak për vrasjen e...

Kronika 22:42 - 17 Qershor, 2020

“U përpoqa t’i nxirrja gjuhën por mbaroi”/ Zbardhet dëshmia tronditëse e 67 vjeçarit pasi vrau fqinjin me gurë

Janë zbardhur detaje të reja nga vrasja që tronditi mbrëmjen e sotme Gjirokatrën. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin Labovë e Zhapës ku 60-vjeçari Andrea...

Plagosja me armë zjarri në ish-Bllok/ Arrestohet djali i kreut të PD
Kronika 21:21 - 17 Qershor, 2020

Vritet me sende të forta një person në Gjirokastër

Një person ka mbetur i vrarë mbrëmjen e sotme në Gjirokastër sipasojë e një sherri me sende të forta. Ngjarja ndodhi në fshatin Labovë ku mësohet...

Gjendet i pajetë një shtetas italian në Kavajë
Kronika 19:48 - 15 Qershor, 2020

Gjirokastër/ Bie nga lartësia teksa luante, fëmija në gjendje kritike për jetën

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Gjirokastrës. Një fëmijë, i moshës 8 vjeç, mësohet se ka rënë nga një mur me lartësi...

Kronika 19:08 - 14 Qershor, 2020

Shkrumbohet një banesë në Gjirokastër/ Dyshimet e para

Përfshihet nga flakët një banesë në qytetin e Gjirokastrës. Mësohet se zjarri ka rënë në banesën e shtetasit Tafil Tafili në lagjen “Zinxhira”. Nga informacionet paraprake,...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Shëndeti 09:08 - 11 Qershor, 2020

Vijojnë të shtohen rastet e reja me Covid-19/ Konfirmohet rasti i parë në Gjirokastër, tre të tjerë në Krujë

Në vendin tonë vijojnë të shtohen rastet e personave të prekur nga koronavirusi. Kështu mësohet se edhe Gjirokastra është futur për herë të parë në hartën...