Connect with Us

All posts tagged "gjiknuri"

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së
Politikë 14:40 - 6 Korrik, 2020

Rruga Qukës-Qafë Plloçë, turpi i Ramës dhe ARRSH-së

Autoriteti Rrugor Shqiptar deklaroi sot se po vazhdon puna në dy lote të rrugës Qukës-Qafë Plloçë. Sipas njoftimit të bërë nga ARRSH, aktualisht kanë përfunduar gjithë...

Politikë 10:41 - 1 Korrik, 2020

Këshilli Politik mbyll punën/ Dorëzohet në Kuvend drafti përfundimtar i Zgjedhores

Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore dhe anëtari i maxhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri, ka dorëzuar sot në Kuvend draftin final të marrëveshjes...

Afron afati i fundit Komisionit Parlamentar/ Gjiknuri bën lëvizjen e radhës
Politikë 10:16 - 23 Qershor, 2020

Afron afati i fundit Komisionit Parlamentar/ Gjiknuri bën lëvizjen e radhës

Ndërsa 30 Qershori po afron, datë kur skadon edhe afati i Komisionit të Posacëm Parlamentar për Reformën Zgjedhore, bashkëkryetari i i këtij komisioni, Damian Gjiknuri ka...

Politikë 12:42 - 17 Qershor, 2020

Opozita parlamentare kërkoi mbledhjen e Këshillit Politik/ Gjiknuri refuzon që të takohet

Opozita parlamentare ka kërkuar që pasditen e sotme të zhvillohet mbledhja për Këshillin Politik në orën 17:00. Pas ftsesë së opozitës i mënjëhershëm ka qenë edhe...

Politikë 20:32 - 16 Qershor, 2020

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Gjiknuri akuza PD-së: Devijoi bisedën, i është kthyer skemës së KQZ

Ka përfunduar pas tre orësh diskutimesh mbledhja e radhës e Këshillit Politik. Nw fjalwn e tij pwr mediat, bashkëkryetari i tryezës Damian Gjiknuri është shprehur se...

Politikë 21:43 - 12 Qershor, 2020

18 orë në ambasadën e SHBA/ Gjiknuri tregon çfarë iu dha Yuri Kim për të ngrënë

U deshën dy ditë nga 9 orë mbledhje në ambasadën e SHBA, që të arrihej një dakortësi mes palëve politike të Këshillit Politik për Reformën Zgjedhire....

Zbardhet drafti i Kodit të ri Zgjedhor/ Ndryshimet e miratuara nga ekspertët
Politikë 09:16 - 11 Qershor, 2020

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri kërkon mbledhjen e Këshillit Politik

Përfaqësuesi i PS, në Këshillin politik për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka propozura mbledhje të Këshillit politik, nesër në orën 11:00. Gjiknuri thotë se në mbledhje...

pergjimet e bild/ zhduket damian gjiknuri
Politikë 21:34 - 10 Qershor, 2020

Zgjedhjet vendore/ Gjiknuri: Do të mbahen kur t’u vijë vakti!

Deputeti i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Në Fokus” në TvT, është shprehur se  mbajtja e zgjedhjeve vendore në Shqipëri,...

PS plotëson kërkesat e opozitës për Zgjedhoren/ Gjiknuri: Për dy-tre ditë teksti i dërgohet Kuvendit
Politikë 21:44 - 5 Qershor, 2020

Gjiknuri pas marrëveshjes: Për ne është e rëndësishme që PD hoqi dorë nga kërkesat absurde

Përfaqësuesi i opozitës në Këshillin Politik Damian Gjiknuri ka folur për mediat pas dakordësimit të marrëveshjes së Reformës Zgjedhore. Gjiknuri u shpreh duke thënë se opozita...

Politikë 21:47 - 4 Qershor, 2020

Debatet për “Zgjedhoren”/ Gjiknuri: Nuk e di pse opozita nuk e aprovon

Bashkëkryetari i tryezës së Këshillit Politik, për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, i ftuar mbrëmjen  e sotme në emisionin ‘’Real Story’’ ka komentuar deklaratën e ambasadores së...

Politikë 12:30 - 3 Qershor, 2020

Tryeza për Reformën Zgjedhore/ Damian Gjiknuri largohet nga takimi me Yuri Kim

Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore ka zhvilluar sot mbledhjen e radhës në rezidenccën e ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim. Në këtë takim ishin të pranishëm...

Politikë 22:11 - 30 Maj, 2020

“Shpresoj që PD mos e hedhë në erë”/ Gjiknuri: Teknologjia dhe depolitizimi i administratës na ndajnë

Bashkëanëtari i tryezës së Këshillit Politik, për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, pranoi se ende nuk ka një dakordësi me opozitën për përfshirjen e teknologjisë në zgjedhje...

vendimi 2017
Politikë 16:45 - 30 Maj, 2020

Pse PD kërkon Gjykatën Kushtetuese për çështjet zgjedhore?

Reforma Zgjedhore duket se do bëhet. Por përfaqësuesit e palëve në Këshillin Politik do duhet të strapacohen si gjithmonë deri në sekondat e fundit. Pas 3...

Politikë 11:55 - 27 Maj, 2020

Autopsia e degradimit të PD/ Sa më i dhunshëm Rama, aq më e squllët opozita

Lulzim Basha ka dalë sot përkrah ambasadores Kim për të shpallur një tjetër “vijë të kuqe”që i ka vënë Edi Ramës: përfundimin e reformës zgjedhore brenda...

Politikë 10:18 - 23 Maj, 2020

Murrizi flet pa dorashka/ PD është ulur në “prehrin” e Gjiknurit, kush ka këllqe të shkojmë në zgjedhje

Deputeti Myslim Murrizi është shprehur se qeverisjen e Edi Ramës nuk e mban në këmbë opozita parlamentare, por ulja e sipas tij e PD-së në prehërin...

Politikë 12:37 - 20 Maj, 2020

Reforma Zgjedhore/ Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri kërkesë zyrtare PD-së dhe LSI-së

Deputetja demokrate Rudina Hajdari dhe deputeti i PS, Damian Gjiknuri i kanë drejtuar një kërkesë zyrtare Partisë Demokratike dhe LSI-së që të marrin pjesë në mbledhjen...

Politikë 14:10 - 13 Maj, 2020

Rudina Hajdari tregon dy arsyet pse ka ardhur në Shqipëri/ Kush ishte “qershia” mbi tortë e mbledhjes së sotme

Deputetja demokrate Rudina Hajdari është shprehur mjaft e revoltuar sot pas mbledhjes së Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Në një prononcim për mediat ajo hodhi akuza...

Politikë 14:00 - 13 Maj, 2020

Debati gjatë mbledhjes/ Gjiknuri: Negociatorët nuk mund të jenë nën trysninë e deklarimeve politike

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Bashkëkryetari i komisionit parlamentar për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri thotë se gjatë mbledhjes, ekspertët paraqitën një numër...

Politikë 12:22 - 13 Maj, 2020

Debate të forta mes Vasilit dhe Gjiknurit/ Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik për Zgjedhoren

Ndërpritet mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjodhore. Mësohet se shkak i ndëprerjes së mbledhjes është bërë një debat i fortë mes përfaqësuesit të LSI, Petrit...

Politikë 19:17 - 6 Maj, 2020

Gjiknuri i përgjigjet opozitës/ Të gatshëm për të rifilluar punën për Reformën Zgjedhore

Përfaqësuesi i PS-së, Damian Gjiknuri, i është përgjigjur kërkesës së opozitë për mbledhjen sa më shpejt të komisionit në mënyrë që të vijohet puna me Reformën...

Politikë 17:53 - 6 Maj, 2020

Bllokimi i Reformës Zgjedhore/ Opozita kërkon mbledhjen urgjente të Këshillit Politik

Përfaqësuesit e Opozitës në Këshillin Politik Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kërkojnë mbledhjen sa më parë të Këshillit Politik. Ata i kanë dërguar një letër pjesës...

Politikë 11:50 - 4 Maj, 2020

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri bisedë me Yuri Kim: Kërkova mbështetjen e SHBA

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka zhvilluar sot një bisedë me ambasadoren amerikane Yuri Kim. Gjiknuri thotë se i kërkoi mbështetjen e SHBA...

Kronika 13:19 - 13 Prill, 2020

….në dyert e SPAK

Dosja 184, do të duhej të ishte prova e parë për prokurorët e SPAK, që të dëshmonin jo vetëm pavarësinë e tyre, por edhe se më...