Connect with Us

All posts tagged "gjermnai"

Shëndeti 08:26 - 30 Maj, 2020

Virologu i njohur jep shpresë/ Në Gjermani pak risk nga një valë e dytë COVID-19

Meqënëse tani e kuptojmë më mirë virusin Corona, teorikisht një mbyllje për së dyti prej virusit mund të jetë e shmangshme, beson virologu i njohur Christian...

Sociale 09:19 - 20 Maj, 2020

Rregulla të reja për aeroportet gjermane

Pasagjerët duhet të planifikojnë më tepër kohë për të shkuar në aeroport në të ardhmen. Krahas mbajtjes së maskës parashikohen edhe procedura të zgjeruara kontrolli. Detyrim...

Bota 12:18 - 21 Prill, 2020

Koronavirusi anullon festën tradicionale të birrës në Gjermani

Për shkak të pandemisë së Coronës këtë vit nuk do të zhvillohet festa tradicionale e birrës në Bavari. Ajo është festa popullore më e madhe në...

Bota 20:29 - 16 Mars, 2020

Virusi Corona/ A po bën Gjermania sa duhet për të ngadalësuar shpërthimin?

Shkollat po mbyllen në të gjithë vendin, ndeshjet sportive janë pezulluar dhe thuajse gjithçka është anuluar. Por disa thonë se masat parandaluese të Gjermanisë nuk janë...