Connect with Us

All posts tagged "gjergj thanasi"

Bota 13:37 - 8 Prill, 2018

Familja azilkërkuese Sazexhiu paguan “faturën” e ujdisë Bushati-Collomb

Francezët si një popull i mbrojtur me idealet e larta të lirisë, barazisë e vëllazërisë në dhjetëra raste kanë dalë në mbrojte të familjeve hallexhije shqiptare,...

Politikë 13:07 - 6 Prill, 2018

Sihariq për Shqipërinë nga minsitri kroat i Mbrojtjes

Ministri kroat i Mbrojtjes, Damir Krsticevic në një dalje të përbashkët për mediat me homologen shqiptare Xhaçka i bëri me dije publikut shqiptar disa kumte të...

Kronika 11:29 - 4 Prill, 2018

Itali/ Arrestohet shqiptari me kartë identiteti italiane të falsifikuar

Policia e Aeroportit të Katanias (Catania) arrestoi Indrit Dritën 25 vjec. Indriti u arrestua, sepse ai po përpiqej të imbarkohej në një avion, që shkonte për...

Kronika 21:59 - 3 Prill, 2018

Dy klandestinë lazaratas arrestohen në Xhamajka

Policia e Xhamajkës arrestoi dy klandestinë shqiptarë në Aeroportin “Norman Manley”. Dy të rinj shqiptarë nga Lazarati Limoz Selimi 25 vjec dhe Ariana Hortaj 21 vjec...

Kronika 21:01 - 29 Mars, 2018

Roja Bregdetare bllokon anijen shqiptare Bergfjord në Ravena

Roja Bregdetare Italiane bllokoi në Portin e Ravenës anijen me flamur e pronar shqiptar Bergfjord. Anija ka një tonazh prej 1999 tonësh GNT dhe është prodhim...

Kronika 12:11 - 18 Mars, 2018

Itali/ Emigranti shqiptar plagoset me plumb në kokë

Mustafa Hasi 66 vjeç u gjet i plagosur me një plumb në kokë në një kasolle në periferi të qytetit të Foxhias (Foggia), në Borgo Cervaro....

Opinione 19:07 - 15 Mars, 2018

Dëbimi i diplomatëve iranianë/ “Patate” e nxehtë për ministrin Bushati

Një organizatë që lufton për rrëzimin e formës së tanishme të qeverisjes në Iran e quajtur (NCRI-Këshilli Kombëtar i Rezistëncës Iraniane) i ka bërë publikisht thirrje...

Kronika 11:40 - 14 Mars, 2018

Dëbohet nga Italia, shqiptari i akuzuar për shfrytëzim prostitucioni

Behar Allustaj 26 vjeç u arrestua nga karabinierët, ndërsa po shëtiste në qytetin Akate (Acate) në Sicili. Që në janar 2014 mbi Beharin rëndonte një urdhër...

Opinione 17:03 - 11 Mars, 2018

Ku ndryshon kokaina e Maminasit nga kokaina e Rijekës (Fiumes)

Fiks 11 ditë pas kapjes së 613 Kg. kokaine të pastër në Maminas të Shqipërisë, në Rijeka (Fiume) të Kroacisë u kapën 100 Kg. të tjerë...

Kronika 14:08 - 11 Mars, 2018

Itali durrsaku vjedh skrap bashkë me kushërinjtë e bashkëshortes italiane

Riza Mara 29 vjec bashkë me dy kushërinjtë e bashkëshortes italiane vincenzo Valenti 19 vjec dhe Mirko valenti 23 vjeç u arrestuan në flagrancë ndërsa vidhnin...

Kronika 19:22 - 10 Mars, 2018

Italiani plagos me pistoletë 18 vjeçarin shqiptar

Dy familje të varfra njëra shqiptare dhe njëra italiane grinden me njera tjetrën për një aprtament të zënë në mënyrë të kundërligjshme. Sherri ndodhi në qytezën...

Kronika 19:19 - 10 Mars, 2018

Aureli plagos në Velipojë arrestohet për drogë në Itali

Karabinierët e qytezës së Taljakocës (Tagliacozze) arrestuan Aurel Ndojin 26 vjec. Aureli akuzohet se në disa dhjetra raste ka shpërndarë kokainë dhe kanabis ndër të rinjtë...

Kronika 21:36 - 7 Mars, 2018

Operacioni “Te Kinezi” arreston 6 hajdutë shqiptarë dhe një rom italian

Karabinierët e qytezës së Lomellas në Provincën e Pavias nëpërmjet një operacioni antikrim të quajtur “Te Kinezi” neutralizuan një bandë hajdutësh shqiptarë. Operacioni mori një emër...

Kronika 21:12 - 6 Mars, 2018

Bullgari kapet shoferi shqiptar me 37 kg heroinë

“Përrenjtë” e dorgës, që nga Shqipëria shkojnë drejt perëndimit, por edhe drejt lindjes nuk kanë të shterur. Rasti më i fundit ishte i datës 5 mars...

Bota 19:57 - 6 Mars, 2018

Itali/ 6 vjet burg për 2 shqiptarë për 33 vjedhje

Gjykata e Varezës dënoi 2 shqiptarë me nga 6 vjet burg secilin. Të dënuarit janë Ermir Nezha 28 vjeç dhe Emiliano Korriku 31 vjeç. Ata u...

Opinione 16:06 - 6 Mars, 2018

Jani nga Athina dhe “kompetenti” i bananeve dhe kokainës

Nga koha e piramidave ka mbetur si trashëgimi brilante deklarata naive e Sudes: Prisni, prisni se do vije kompetenti t’ua japë mbrapsht paratë, që keni futur...

Opinione 18:51 - 5 Mars, 2018

Shqiptarët njerëz për së mbari

Jemi mësuar që në mediat e huaja të zënë vend lajme pa fund për shqiptarët, hajdutë, shqiptarët trafikantë droge e “menaxherë” prostitucioni, shqiptarët vrasës e grindavecë....

Opinione 12:32 - 4 Mars, 2018

Ministri kolumbian dhe gjenerali amerikan nxjerrin gënjeshtar kryeministrin Edvin

Në bazën anti drogë të Policisë Kombëtare Kolumbiane në Necocli u mbajt një ceremoni festive zyrtare, ku ndër të tjerë merrnin pjesë minisitri i Mbrojtjes i...

Opinione 11:55 - 4 Mars, 2018

Kush ia pagoi 100 000 USD kryeministrit tim

Për lexuesin në mënyrë të qëllimshme kemi vënë për ilustrim në artikullin tonë të gjithë paragrafin për anëtarët e rangut (nivelit) “Minyan” të OJF-së amerikane pro...

Kronika 22:54 - 1 Mars, 2018

I kërkuari në Shqipëri për drogë arrestohet në Itali

Policia e qytezës së Castel Volturnos arrestoi Gentjan Nezajn 38 vjec. Nezaj ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar me anë të një mandati kërkimi të Gjykatës së...

Kronika 16:33 - 1 Mars, 2018

Shefi i antidrogës Vlorë superspecialist i logjistikës së trafikut të drogës

Xhovani Bombardieri (Giovanni Bombardieri) prokuror në prokurorinë e Katanxaros (Catanzaro) duke komentuar me gazetarët italinë dy operacionet spektakolare antidrogë “Melina” dhe “Steamer 2” u tërhoqi vëmendjen...

ne pranga cifti shqiptar
Kronika 12:13 - 28 Shkurt, 2018

Importi i kokainës me kuintalë nuk është rrenë gazetarësh, por realitet

Pa rënë në pozitën e personazhit të skecit “Doni më për Belulin” kam të drejtë të theksoj se në të paktën 6 raste gjatë viteve 2017-2018...

Politikë 13:03 - 27 Shkurt, 2018

Gafa e Bashës dhe dënimi për vëllain e Xhafës

Në një fjalim në parlament këtë të hënë kryetari i PD, Lulzim Basha deklaroi: vëllai në trafikun e heroinës, ministri refuzon vettingun. Kryetari Basha fjalën e...