Connect with Us

All posts tagged "gjera"

Aktualitet 11:53 - 15 Korrik, 2019

“Nuk bëj kështu gjërash”/ Aktorja shqiptare i habit të gjithë, flet për marrëdhëniet intime para marteses

Deklarata e aktores shqiptare Fiona Gllavica së fundmi i ka habitur të gjithë ku në një interviste për emisionin “Prive” ajo është pyetur se kur ka...

shkojne ne shtrat me ke t'i dale para
Kuriozitete 14:25 - 11 Maj, 2019

Keni turp? Njihuni me 5 gjërat që duhet t’i bëni pa frikë në shtrat

Gratë përballen me pasiguri të shumta, kur vjen fjala tek seksi dhe bën që ato të mos jenë të lirshme në shtrat. Lista e mëposhtme prej...

Kryesore Show Biz 11:53 - 30 Prill, 2019

“Ajo do t’i bëjë gjërat siç do vetë”/Mbretëresha Elizabetë “revoltohet” me Meghan Markle

Javën e kaluar, lajmi se dukesha Meghan dhe princi Harry nuk do të bënin publike asgjë në lidhje me fëmijën që pritet të lindë, bëri xhiron...

efektet anesore te stresit
Life Style 15:10 - 15 Prill, 2019

Disa këshilla që duhet t’i dimë patjetër/Si të zhdukim stresin si me magji

Nëse jemi të stresuar, atëherë fillimisht gjëja e parë që duhet të bëjmë është të çlirojmë veten nga mendimet negative. Mos u ankoni gjithë kohën! Në...

Kuriozitete 14:10 - 13 Prill, 2019

Parfum ose veshje/Kini besim tek vetja me këto tre gjëra

Nuk ka asgjë më çliruese sesa të përqafoni veten tuaj dhe të pranoni të metat tuaja. Ka disa gjëra që kuptoni se, ju bëjnë të ndiheni...

Life Style 10:10 - 7 Prill, 2019

Ja tetë gjërat që nuk duhet të bëjnë femrat pas ndarjes

1.Kërkon të ndihesh mirë shumë shpejt Hapi i parë: Organizon një mbrëmje për të festuar statusin tënd si vajzë beqare. Hapi i dytë: Fillon të qashë...

Kuriozitete 15:53 - 20 Mars, 2019

5 gjërat që gratë shtatzëna nuk duhet t’i postojnë kurrë

1.Testin pozitiv të shtatzënisë Shumë prej atyre që njihni mund të jenë duke tentuar prej kohësh dhe mund të ndihen keq pas këtyre fotove. Plus, që...

Aktualitet 20:15 - 16 Mars, 2019

Kujdes/7 gjërat që nuk duhet t’i mbani në tualet

Furçat e dhëmbëve Të gjitha thashethemet që keni dëgjuar janë të vërteta. Po, furçat nuk duhet të mbahen në banjë. Një studim i Universitetit të Manchester-it...

Aktualitet 10:53 - 10 Mars, 2019

“Ti e ke fajin”/Bieta rrëfen publikisht 5 gjërat që urren tek Alban Dudushi

Mbrëmjen e se shtunës, i ftuar në emisionin “Dua të të bëj të lumtur”  ishte moderatori i njohur Alban Dudushi. Ai ka surprizuar pa masë një të...

Kuriozitete 14:25 - 5 Mars, 2019

4 gjëra që nuk duhet të ndani me të tjerët kur jeni të martuar

Kur jeni të martuar disa gjëra padyshim ndryshojnë. Më poshtë do t’ju tregojmë 4 çështje të cilat duhet t’i diskutoni vetëm me njëri-tjetrin dhe jo me...

Aktualitet 10:10 - 3 Mars, 2019

5 gjërat që nuk i dinim për Rozana Radin, mes tyre dëshira e madhe për të përfaqësuar Shqipërinë në Eurovizion

“Ask me a question” le të themi se na ka zbuluar shumë gjëra që më përpara personazhet e njohur e kishin me siklet apo pa qejf...

shenjat qe tregojne se jeni me shume se shoke
Aktualitet 22:00 - 17 Shkurt, 2019

Tre shenjat që tregojnë se mes jush ka më shumë se shoqëri

Të tjerët e shohin Nëse miqtë ju pyesin shpesh nëse po dilni bashkë, kjo është një shenjë që mes jush ka më shumë se miqësi. Ndoshta...

Life Style 12:25 - 16 Shkurt, 2019

3 gjëra që foshnja i mëson kur është në barkun e nënës

Shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit mësojnë disa gjëra madje edhe para se të lindin. 1.Përjetimi i shijeve Profesori Peter Hepper nga Universiteti Queen në Belfast pyeste...

Life Style 17:00 - 12 Shkurt, 2019

Mos e stresoni një grua shtatzënë, këto janë 5 gjërat e dëmshme që mund t’i ndodhin bebes

Nuk mund ta mohojmë se stresi është një pjesë normale e jetës sonë të përditshme dhe periudha e shtatzënisë nuk bën përjashtim. Shkencëtarët thonë se kjo...

Kuriozitete 12:53 - 9 Shkurt, 2019

7 gjëra që duhet t’i thuash ASAJ këtë Shën Valentin përveç “Të Dua”

Nuk duam të nënvlerësojmë rëndësinë e dy fjalëve më të bukura ‘Të dua” që edhe pas 5 vitesh lidhje, sërish kanë fuqinë ta bëjnë zemrën të...

Aktualitet 20:15 - 27 Janar, 2019

9 gjërat që askush nuk t’i thotë për heqjen e tatuazhit me lazer

Për të gjithë ju që në një periudhë të caktuar të jetës keni vendosur të bëni një tatuazh dhe më pas jeni penduar duhet të dini...

menstruacione
Aktualitet 22:10 - 19 Janar, 2019

Pesë gjërat që duhet të dijë çdo vajzë mbi ciklin menstrual

Nuk këshillohet të bësh banjë gjatë ciklit menstrual Nëse bën banjë gjatë ciklit menstrual, uji i ngrohtë mund të çrregullojë sasinë e gjakut që del nga...

Aktualitet 20:45 - 5 Janar, 2019

Bëni këto 5 gjëra në rast se jeni të trishtuar në muajin janar

Sipas ekspertëve mundësia për t’u mbyllur në vetvete dhe të të krijohet një gjendje monotonie sidomos në fillim të muajit janar, pasi jeni kthyer nga festat...

Aktualitet 19:45 - 5 Janar, 2019

Gjërat që i bëjnë të lumtura shenjat e horoskopit

Ekzistojnë sjellje, sfida, veprime ndaj të cilave, çdo shenjë e horoskopit reagon në mënyra të ndryshme. Për një shenjë horoskopi mund të jetë  një komplimet që...

Aktualitet 09:30 - 2 Janar, 2019

5 gjërat që nuk duhet të mungojnë në dollapin e çdo vajze që e quan veten fashioniste

Si njerëz të dhënë pas modës, ne investojmë në gjërat që duhet të bëhen pjesë e gardërobës sonë për një kohë të gjatë. Por ka disa...

Aktualitet 12:40 - 1 Janar, 2019

Këto janë 5 gjërat që çiftet e dashuruar i bëjnë çdo ditë të vitit

Nuk do të thotë që lidhja duhet të jetë perfekte, por ka disa gjëra që çiftet e dashuruara i bëjnë çdo ditë! Këto janë disa gjeste...

Aktualitet 09:53 - 1 Janar, 2019

Këto veprime nuk duhet t’i bëni kurrë menjëherë pas ngrënies

Mos pini duhan Pirja e duhanit nuk është e mirë, në përgjithësi,aq  më pak gjatë tretjes. Në fakt, gjatë kësaj faze, të gjitha sistemet e trupit...

Aktualitet 04:35 - 1 Janar, 2019

11 gjërat që miqtë tuaj beqarë s’duan t’i dëgjojnë më kurrë

E dimë që ti si një mik i lidhur ose i martuar thjesht do të ndihmosh mikun/mikeshën tënde beqar/e. E kuptojmë këtë, është pjesë e lojës...