Connect with Us

All posts tagged "gjendje e jashtezakonshme"

Bota 13:37 - 31 Maj, 2020

Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme deri më 21 qershor

Kryeministri spanjoll, Pedro Sanchez, tha këtë të diel se do të kërkojë nga parlamenti që të miratojë dy javë shtesë të gjendjes së jashtëzakonshme, pas së...

Bota 12:08 - 25 Maj, 2020

Koronavirusi!/ Japonia heq gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka hequr gjendjen e jashtëzakonshme të vendit, duke i dhënë fund kufizimeve në rajonet ku vendimi ishte akoma në fuqi. “Ne kemi...

Politikë 17:21 - 27 Mars, 2020

Rikthimi i aktivitetit parlamentar/ ISP: Mirëpresim vendime të njëjta nga të gjitha institucionet qendrore

Instituti i Studimeve Politike mirëpret vendimin e Kuvendit për të rikthyer akvititetin parlamentar. Sipas reagimit të ISP, vendi ndodhet në një situatë të jashtëzakonshme dhe parlamenti...

Kosova & Rajoni 18:31 - 18 Mars, 2020

Rritet numri i të infektuarve/ Maqedonia e Veriut shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ak shpallur pasditen e sotme gjendjen e jashtëzakonshme për shkak të koronavirusit. Bëhet me dijje se gjendja e jashtëzakonshme...

Bota 09:42 - 5 Mars, 2020

Viktima e parë nga koronavirusi/ Kalifornia shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Kalifornia ka shpallur një gjendje të jashtëzakonshme pasi konfirmoi viktimën e parë nga koronavirusi. Sipas BBC, viktima ishtë një 71-vjeçar, i cili humbi jetën në një...

Politikë 18:03 - 19 Dhjetor, 2019

“Të shpallim gjendje të jashtëzakonshme politike”/ Thirrja e Balliut: Përballje totale me qeverinë në çdo centimetër rrugë

Ish deputeti i PD, Klevis Balliu ka bërë thirrje për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme politike. Balliu i bëri thirrje demokratëve për një përballje totale dhe...

Bota 08:52 - 19 Dhjetor, 2019

Shpërthejnë zjarret në Australi/ Urgjencë në Sidnei dhe Uellsin e Ri Jugor

Autoritetet australiane kanë shpallur sot zyrtarisht gjendjen e jashtëzakonshme shtatë ditore në Uellsin e Ri Jugor, kryeqyteti i të cilit është Sidnei, pasi temperaturat e larta...

Lajme 14:21 - 27 Nentor, 2019

Shpallet ‘gjendja e jashtëzakonshme’/ Meta nga Durrësi: Hap pozitiv, brenda 2-3 orëve do të plotësohen të gjitha kërkesat

Presidenti Ilir Meta e ka quajtur hap pozitiv vendimin e qeverisë për shpalljen e së jashtëzakonshme” në Tiranë e Durrës si pasojë e dëmeve të mëdha...

Aktualitet 17:41 - 4 Shkurt, 2018

Rëndohet situata në Gjirokastër/ Kryetarja e Bashkisë: Rama të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Shirat e fundit kanë krijuar probleme të shumta në disa qarqe të vendit, si në Vlorë, Fier, Gjirokastër etj. Lidhur me problemet e krijuara si pasojë...

Aktualitet 10:26 - 6 Gusht, 2017

LSI sulmon sërish Ramën/I kërkon të shpallë urgjent gjendjen e jashtëzakonshme

Ish kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, aktualisht kreu i grupit parlamentar i kësaj force politike ka reaguar sërisht në lidhje me situatën e...