Connect with Us

All posts tagged "gjendja e jashtezakonshme"

Politikë 11:21 - 30 Prill, 2020

Debati për pensionet/ Ahmetaj: Ka ish deputetë që marrin katërfishin e një pensioni të zakonshëm

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit, Arben Ahmetaj, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka folur dhe për prekjen e...

Politikë 17:19 - 23 Prill, 2020

Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Basha: Gjysmë Parlamenti shtojcë e dështimit

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sërish për shtyrjen e fatkeqësisë natyrore nga qeveria deri në fund të qershorit. Basha tha se gjendja e jashtëzakonshme...

Politikë 22:46 - 22 Prill, 2020

Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Meta: Do ishte më e arsyeshme 30 ditë

Presidenti Ilir Meta ka folur mbrëmjen e sotme për shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në fund të qershorit. Meta u tregua i rezervuar me deklaratat...

Politikë 21:35 - 20 Prill, 2020

Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Leonard Olli: Rama po largon vëmendjen nga pushteti i pakufishëm

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Leonard Olli ka reaguar lidhur me vendimin e qeverisë për të zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme për tre muaj. Olli...

Politikë 19:59 - 21 Mars, 2020

“Basha nuk heq dorë nga platforma e PD/ “Duhet shpallur gjendja e jashtëzakonshme në gjithë territorin”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha nuk ka hequr dorë nga platforma e opozitës dhe ka treguar edhe njëherë se tre gjërat që do të bënte nëse...

Opinione 11:25 - 21 Mars, 2020

Shqipëria në gjendje të jashtëzakonshme, por pa ligj për gjendjen e jashtëzakonshme!

Nga Luan Rama * Edhe pse mendohej që shpejt a vonë koronavirusi me gjithë pabesinë e ligtë do të mbërrinte edhe në Shqipëri, kohën prej fundit...

Politikë 11:53 - 16 Dhjetor, 2019

“Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme”/ Kryemadhi zbulon prapaskenat

Në Komisionin e Medias të organizuar nga Opozita për paketën “Anti-shpifje”, Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi nuk ka lënë pa hapur çështje që lidhen me situata...

Opinione 20:38 - 9 Dhjetor, 2019

Nga Sali Berisha/ “Gjendja e jashtëzakonshme, si një tallje cinike e jashtëzakonshme e Edvin Mafisë!”

Te dashur miq, pak dite me pare une kam postuar nje status ne te cilin e quajta si “fake” gjendjen e jashtezakonshme te Edvin Kristaq Mafise....