Connect with Us

All posts tagged "gjata"

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 10:50 - 22 Maj, 2020

Zbulohen emrat/ Dy deputetë të Ramës kërkuan ndryshimet në ligjet e Reformës në Drejtësi

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata deklaron se dy deputetë të PS duan të ndryshojnë ligjet e reformës në drejtësi. Në një postim...

Politikë 17:32 - 19 Maj, 2020

“Nuk i keni parë të gjitha”/ Gjata bën deklaratën e fortë: Te Teatri janë futur me armë zjarri

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka përshkruar momentet e para kur policia është futur në Teatrin Kombëtar për të nxjerrë jashtë aktorët dhe...

Politikë 22:43 - 9 Maj, 2020

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ Gjata degjeneron Veliajn: Po luan “si një fëmijë me koburen e të jatit”

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka reaguar për ccështjen e Teatrit Kombëtar ku me një vendim të Këshillit të Ministrave që mban datën...

Politikë 15:35 - 29 Shkurt, 2020

CNA.al “zgjon” Lulin/ Pasi lexon shkrimet, nxjerr Çimin në konferencë

Një ditë më parë, policia finalizoi një operacion, i koduar “Mezhgorani”, në kuadër të të cilit u vunë në pranga gati 40 persona, mes të cilëve...

Politikë 14:56 - 29 Shkurt, 2020

Skandali-“Dosja Çili”/ Pse u fsheh identiteti i drejtuesit të lartë që premtoi favore të paligjshme

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka reaguar një ditë pas aksionit të policisë, ku u u vu në pranga pronari i UET,...

Politikë 12:21 - 4 Shkurt, 2020

PD nxjerr dy emra/ Nëse paketa “Anti-KÇK” do ishte serioze duhet t’i godiste

Partia Demokratike ka reaguar sërish ndaj aksionit “Anti-KÇK” duke theksuar se kemi të bëjmë vetëm me propagandë. Sekretari për Çështjet Ligjore të PD-së, Çlirim Gjata u...

Politikë 13:47 - 1 Shkurt, 2020

“Nuk ka marrëveshje për zgjedhje të parakohshme”/ PD i kundërpërgjigjet Ballës

Sekretari për Çeshtjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka reaguar pas deklaratës së Sekretarit të Përgjithshëm të PS, Taulant Balla, i cili tha sot se nuk...

Politikë 12:11 - 21 Janar, 2020

Çlirim Gjata zbulon detajet tronditëse/ Ja pse i duhet Ramës kapja e ILD-së

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ndërsa e cilësoi antikushtetues emërimin e Metanit në krye të Inspektriatit të Lartë të Drejtësisë, ka theksuar se...

Politikë 12:03 - 21 Janar, 2020

 Juristi zbardh shkeljet/ Pse emërimi i Metanit është antikushtetues

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, juristi Çlirim Gjata ka reaguar me tone të forta pas emërimit të Artur Metanit, në krye të Inspektoriatit të Lartë...

Politikë 23:21 - 20 Janar, 2020

Tradhëtia e Bashës/ Zyrtari i PD-së e pranon hapur

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, i ftuar në emisionin “360 Gradë”, u shpreh se opozita e kishte detyrim ndaj Bundestagut për të bashkëpunuar...

Politikë 11:51 - 3 Janar, 2020

Si Qeveria po grabit shqiptarët/ Rama i dhuroi 8.5 milion euro mikeshës së tij

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë socialiste. Në një...

Politikë 11:21 - 29 Dhjetor, 2019

“Qindra mijëra euro abuzime”?/ Juristi i njohur mesazh të fortë Olsian Çelës

Juristi i njohur Çlirim Gjata, i cili njëkohësisht është edhe Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, ka denoncuar sot shembjen e shkollave në Bubq dhe Pezë....

Politikë 23:39 - 18 Nentor, 2019

“Videoja e Metës”/ Gjata: I bën gjërat publike sepse Prokuroria nuk lëviz pa urdhërin e Ramës

“Presidenti i bën gjërat publike sepse Prokuroria nuk lëviz pa urdhërin e Ramës”, kështu është shprehur juristi Çlirim Gjata nga studio e emisionit “Opinion” teksa komentohej...

Politikë 12:39 - 4 Nentor, 2019

“Bjerini se nuk ka mbështetjen tonë”/ Juristi zbulon mesazhet e koduara të Ramës dhe Braçes

Juristi i njohur, i cili njëkohësisht edhe dhe Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka folur sot në lidhje me ngjarjen e rëndë të...

Politikë 12:32 - 4 Nentor, 2019

“Kushtet e Bundestagut erdhën pas alarmit të opozitës”/ Gjata: Reforma nuk mund të bëhet pa ne

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, i ftuar në emisionin “Ditari” me Alba Alishanin, në A2 CNN ka komentuar kushtet e Bundestagut gjerman,...

Politikë 20:37 - 31 Tetor, 2019

Mos e merrni seriozisht Spiropalin/ Çlirim Gjata injoron ministren e Ramës

“Mos e merrni seriozisht Spiropalin, ajo edhe për problemet më madhore, thotë duhen bërë film”. Kështu u shpreh sekretari  për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim...

Politikë 16:59 - 14 Tetor, 2019

Gjesti banal i ambasadorit të OSBE-së/ Gjata i hakërrehet socialistëve

Sekretari për Çeshtjet Ligjorë, Çlirim Gjata, ka komentuar veprimin e ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchard, i cili mbrëmë ndërsa po kalonte pranë Drejtorisë së...

Politikë 13:55 - 20 Shtator, 2019

Deklarata “bombë” e juristit/ Kush kërkoi ta “heqë qafe” Tahirin

Juristi i njohur, Çlirim Gjata, i cili njëkohësisht është Sekretar për Çështjet Ligjore në PD, ka komentuar sot vendimin e Gjyaktës së Renda, për ish-ministrin e...

Politikë 21:13 - 6 Shtator, 2019

“Dreqi si merr vesh këta socrralistët”/ Çlirim Gjata ironizon Cakajn

Juristi i njohur, njëkohësisht Sekretar për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj, i cili akuzoi...

Politikë 11:44 - 23 Gusht, 2019

Gjata “kryqëzon” Ramën, Ballukun dhe Markun/ Duhet të përgjigjeni për këtë pyetje

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike ka reaguar sot në lidhje me rastin e kryebashkiakut të Voprës, Agim Kajmaku, të cilin PD e akuzon se...

Politikë 18:45 - 15 Gusht, 2019

Bashës i del situata nga kontrolli/ Zbulohet “blofi” i radhës

Sekretari për Çështjet Ligjore, në PD, Çlirim Gjata, në një konferencë për media paraditen e sotme, ka deklaruar se kryeministri Edi Rama po pengon zbatimin e...

Politikë 12:19 - 3 Gusht, 2019

Skandali, Artur Metani/ PD denoncon pazaret Dvorani-Marku

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gajta, në një deklaratë për medait q quajti antikushtetuese kandidaturën e Avokatit të Shtetit Artur Metani për postin...

Aktualitet 08:30 - 24 Korrik, 2019

Policia “blindon” Teatrin Kombëtar/ Përplasje fizike me artistët, tërhiqet zvarrë regjisori

Mëngjesin e sotëm forca të shumta policia kanë rrethuar Teatrin Kombëtar, dhe po nis aksioni për shembjen e tij. Nga ana tjetër dhjetëra qytetarë dhe artistë,...