Connect with Us

All posts tagged "gjanica"

Aktualitet 12:56 - 1 Tetor, 2018

“Ma kërkuan tokën për të mbjellë drogë”/ Reportazhi i CNA.al tregon se ç’po ndodh në fshatin ku u gjet thesari ilir

Në të dalë të Fierit marrim, rrugën majtas. Jemi nisur për në fshatin që i përket hartës së qarkut të Fierit, por ata që kanë lindur...

Aktualitet 10:50 - 29 Janar, 2018

Projekti për qendrën e Fierit/ Nis shembja e objekteve

IKMT ka nisur shembjen e  objekteve në kuadër të zbatimin të projektit për qendrën e qytetit dhe sistemimin e lumit Gjanica. Me prishjen e këtyre ndërtimeve...

Aktualitet 09:26 - 10 Qershor, 2015

Pezullohet aktiviteti i dy uzinave të natës në Fier dhe Ballsh

Mëngjesin e sotëm kanë pezulluar aktivitetin  dy uzina të naftës në Fier dhe Ballsh. Lajmin e ka bërë të ditur, Inspektori i Mjedisit në Fier, Agron...

Sociale 16:32 - 9 Qershor, 2015

Inspektoriati i Mjedisit pezullon punen e ARMO-s, ndoti Gjanicen

Inspektoriati iMjedisit ka urdheruar pezullimin e punes se kompanise ne nxjerrjes dhe perpunimit te naftes, ARMO me arsyetimin se per shkak te aktivitetit te kesaj kompanie...

Aktualitet 08:11 - 6 Prill, 2015

Fier/ Rreshjet e shumta, del Gjanica nga shtrati

Reshjet e shumta të shiut knaë shkaktuar daljen e lumit Gjanica nga shtrati. Mësohet se janë përmbytur dhjetra banesa dhe lokale. Behet me dije se përmbytje ka patur...