Connect with Us

All posts tagged "gent cakaj"

Politikë 17:42 - 6 Shkurt, 2020

Cakaj shkon në darkën e Pompeos/ Mbështet nismën amerikane për liritë fetare

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, mori pjesë mbrëmjen e djeshme në darkën e organizuar nga Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, në sajë të...

Politikë 21:37 - 5 Shkurt, 2020

Hiqen vizat me Arabinë Saudite/ Rama nuk i beson Gent Cakajt, merr vetë në dorë çështjen

Këshilli i Ministrave ka miratuar sot memorandumin e mirëkuptimit me Mbretërinë e Arabisë Saudite, për heqjen reciproke të vizave për qëndrim afatshkurtër për mbajtësit e pasaportave...

Politikë 22:26 - 24 Janar, 2020

Dëmet e thella të tërmetit në Turqi/ Reagon Gent Cakaj

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm 6.9 ballë në Turqi që ka shkaktuar deri më tani 14 viktima dhe...

Politikë 20:00 - 3 Janar, 2020

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi, në Beograd/ Reagon Cakaj

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi, në Beograd, është dënuar ashpër nga Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Me anë...

Politikë 15:56 - 7 Dhjetor, 2019

Cakaj takon zv.sekretarin e NATO-s në Bratislavë/ Tregon prioritetin e Shqipërisë

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka takuar gjatë ditës së sotme në Bratislavë e Zëvendës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Mircea Geoana. Cakaj bën...

Politikë 19:40 - 6 Dhjetor, 2019

Cakaj takon përfaqësuesin e BE-së/ Zbulon çfarë diskutuan

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj ka takuar sot në Bratislavë përfaqësuesin e lartë për politikën e jashtme të BE-së, Josep Borrell. Cakaj bën me...

Politikë 17:19 - 6 Dhjetor, 2019

Deklaratat e Vuçiç për Masakrën e Reçakut/ Reagon Cakaj: Skandaloze!

Pas deklaratës së presidentit serb Aleksadër Vuçiç se Masakra e Reçakut në Kosovë ishte e sajuar, ka ardhur reagimi i ministrit të Jashtëm shqiptar në detyrë...

Politikë 22:00 - 24 Nentor, 2019

“Program konference apo punë budallenjsh?!”/ Rama ironizon Cakajn: Nesër, recital i ministrit mëkëmbës

“Program konference apo pune budallenjsh?!…”, kështu shprehet zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama në një reagim të tij përsa i përket konferencës mbarëkombëtare e cila pritet të...

Opinione 01:05 - 23 Nentor, 2019

Mustafa Nano zbulon rekordin e Gent Cakajt

Agjenda e konferencës mbarëkombëtare që do të mbahet më 25 nëntor ka tërhequr vëmendjen e drejtuesit të emisionit “Provokacija” Mustafa Nano këtë të premte. Duke parë...

Politikë 09:42 - 21 Nentor, 2019

Pas gafave/ Gent Cakaj lëshon “perlen” e radhës

Në dhjetor të vitit të kaluar, kryeministri Edi Rama emëroi si ministër të Jashtëm, Gent Cakajn. Një emër anonim, i panjohur për publikun shqiptar. Emri i...

Politikë 15:10 - 14 Nentor, 2019

Ironizon zëdhënësja e PD/ Njoftoni Cakajn të gjejë një notere të bëhet ministër

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa i është bashkuar reagimeve të shumta pas betimit të Arta Vorpsit para noteres. Zhupa ka publikuar Nenin 129 ku thuhet se...

Politikë 20:29 - 18 Tetor, 2019

Cakaj pas “jo”-së: Shqipëria do vazhdojë angazhimet reformatore

“Shqipëria do të vazhdojë angazhimet e saj reformatore pavarësisht mungesës së konsensusit në Këshill për çeljen e negociatave”, kështu është shprehur  Ministri në Detyrë për Evropën...

Politikë 22:15 - 17 Tetor, 2019

“Bomba” e Haradinaj: Gent Cakaj ka punuar kundër Kosovës, Bushati rezistoi

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj është shprehur se ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka punuar kundër interesave të Kosovës. Gjatë...

Kultura 16:45 - 10 Tetor, 2019

Çmimi Nobel në Letërsi/ Gent Cakaj ashpërson tonet: Çfarë akti i pakuptimtë dhe i turpshëm

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka reaguar ashpër pas vendimit të Komitetit të Nobelit për t’i akorduar këtë çmim për...

Politikë 22:48 - 24 Shtator, 2019

Cakaj krah Ramës në Asamblenë e OKB/ Tregon synimin e Shqipërisë

Ministri i Brendshëm, Gent Cakaj ka publikuar një foto krah kryeministrit Edi Rama nga punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB që mbahet në Nju Jork....

Sociale 15:50 - 22 Shtator, 2019

Tërmetet/ Cakaj falenderon shtetet që u solidarizuan me Shqipërinë

Ministri i Jashtëm, Gent Cakaj ka shprehur mirënjohje për interesimin dhe gatishmërinë e shumë shteteve për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmeteve. Cakaj bën me dije se...

Politikë 09:10 - 10 Shtator, 2019

Iu hoqi pasaportat diplomatike futbollistëve të Kombëtares/ Andi Lila “kryqëzon” Cakajn

Futbollisti i Kombëtares dhe njëkohësisht kryetari i Sindikatës së Futbollistëve, Andi Lila ka deklaruar  se ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, u ka hequr pasaportat...

Politikë 10:38 - 6 Shtator, 2019

PD-LSI, dhunë ndaj institucioneve/ Cakaj shenjëstron Bashën dhe Kryemadhin

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka komentuar raportin e OSBE/ODHIR për zgjedhjet e 30 Qershori. Në një konferencë për mediat, Cakaj u shpreh se raporti vërtetoi...

gent cakaj
Aktualitet 12:04 - 21 Maj, 2019

Cakaj informon qytetarët/ Në cilat shtete do të njihen lejet e drejtimit

Ministri për Europën dhe punët e jashtme, Gent Cakaj, ka shkruar në rrjetet sociale duke njoftuar qytetarët për shtetet në të cilat do të njihen lejet...

cakaj mbron ramen
Aktualitet 22:08 - 2 Maj, 2019

Debati me Haradinajn/ Gent Cakaj bën avokatin e Ramës

Zv. Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtëme i deleguar në postin e ministrit, Gent Cakaj, nga studioja e emisionit “Open,” në TV “TCH,” ka folur...

gent cakaj
Aktualitet 17:53 - 17 Prill, 2019

Vendosja e vizave nga Holanda/ Cakaj: Ky vendim është i pamundur

Ministri i jashtëm, Gent Cakaj, ka komentuar vendimin e qeverisë Holandeze për t’i kërkuar BE-së rikthimin e vizave për shqiptarët. I ftuar në rubrikën “Opinion” Cakaj...

Aktualitet 20:22 - 30 Mars, 2019

Luan Rama leksion Cakajt/ Shpëlarje apo pastrim parash?

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas deklaratës së bërë nga Zv.ministri i Punëve të Jashtëme Gent Cakaj për...

Paloka: Rama perdor Cakajn
Aktualitet 16:12 - 30 Mars, 2019

Paloka: Rama e përdor Cakajn si letër higjenike

Ditën e sotme, në një deklaratë për mediat ministri në detyrë i Punëve të Jashtëme, Gent Cakaj komentoi raportin e DASH duke pranuar se Shqipëria është...