Connect with Us

All posts tagged "genjeshtrat"

Blog 15:34 - 16 Maj, 2020

Të gjithë gënjejmë nga pak, por ja kur kalohet caku

Nga Christian L. Hart Në një moment të caktuar, a nuk kemi thënë të gjithë nga një gënjeshtër të vogël për të mos lënduar njeriun e...

Politikë 15:16 - 22 Prill, 2020

Shënim/ Skandalet me lobimet dhe pse Basha nuk shkon dot në SHBA?

CNA.al publikoi një dokument të plotë të siguruar në Departamentin Amerikan të Drejtësisë, një dokument që tregon se është e njëjta kompani që lobon për diktatorin...

Blog 11:46 - 1 Prill, 2020

1 Prilli/ Ja gënjeshtrat më të mëdha që kanë ndryshuar historinë

1 Prilli njihet në Shqipëri si Dita e Gënjeshtrave, ndërsa në botë kryesisht si Dita e Budallait. Origjina e saj është e diskutueshme, por mendohet se...

Politikë 15:04 - 23 Janar, 2020

Çfarë halli ka Luli që po del doktori

Prej më shumë se shtatë muajsh, kreu i Republikës së re, Lulzim Basha është zhdukur nga ekranet televizive. Jo nga shfaqja në publik, por është zhdukur...

Politikë 12:13 - 2 Gusht, 2019

Basha i frikësuar nga zgjedhjet/ Ngulfatet brenda gënjeshtrave të tij

Nga dje ka plasur një eufori e Lulzim Bashës, pas disa qëndrimeve të mbajtur për  Zërin e Amerikës nga Mathew Palmer, zëvendës ndihmës sekretari Amerikan i...

Aktualitet 12:40 - 19 Korrik, 2019

Video-Të gjitha “perlat” e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha nuk heq dorë nga vesi i tij, për të gënjyer dhe mashtruar demokratët. Në shkurt të vitit 2017, opozita...

Aktualitet 12:23 - 16 Korrik, 2019

Berisha zbardh gënjeshtrat e Ramës/ Zbulon kërkesën e kryeministrit për Vuçiçin

Ish kryeministri Sali Berisha ka zbardhur gënjeshtrat e kryeministrit Edi Rama në lidhje me vizitën e      Presidentit Francez në Shqipëri. Sipas Berishës, një vit më...

Aktualitet 21:43 - 25 Maj, 2019

Gjashtë gënjeshtrat e përsëritura të Lulzim Bashës nga protesta në protestë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ashtu si në mbylljen e çdo proteste i tërhoqi protestuesit në selinë e partisë ku bën mbylljen e protestës. Gjatë...

rama dhe berisha
Aktualitet 16:17 - 4 Maj, 2019

Video-Negociatat/ Berisha zbardh gënjeshtrat e Ramës

Ish kryeministri, Sali Berisha, në një postim në rrjetet sociale ka publikuar një video të kryeministrit Edi Rama 1 vit më parë ku deklaronte se Shqipëria...

Pse hesht Lukashenko i Tiranës në krye të OSBE!
Aktualitet 10:14 - 28 Prill, 2019

Gjetan Gjetani zbardh gënjeshtrat e Ramës/ Administrata e Kurbinit “peshqesh” për mercenarët e Rilindjes 

Pak ditë më parë kryeministri, Edi Rama, gjatë një takimi me studentë krekosej se falë tij ishin mbyllur “kioskat” private, e teksa ai fliste, ndërmend më...

Aktualitet 18:27 - 6 Mars, 2019

Rama në “Porta a porta”/ Lubonja: Gënjeshtrat që thotë Kryeministri janë skandale

I ftuar në televizionin “News 24”, analisti Fatos Lubonja komentoi prezencën televizive të kryeministrit Rama në televizionin italian “Rai 1”. Sipas Lubonjës, Rama shkoi për të...

genjashtrat qe ja themi vetes
Aktualitet 22:50 - 27 Janar, 2019

Tre frazat më të zakonshme që përdorim për të gënjyer veten

Më mungon Kjo është gënjeshtra më e madhe që i themi vetes dhe që normalisht e besojmë. Nuk merrni parasysh atë që jeni bërë sot, nuk...

Aktualitet 17:57 - 30 Dhjetor, 2018

Pas shkrimeve në CNA.al/ Zbulohen tre gënjeshtra të tjera të Lulzim Bashës

Përveç mashtrimeve të bëra nga kryetari i PD-së, Lulzim Basha, lidhur me fshehjen e të vërtetës së shkollimit, mashtrime të cilat CNA.al i ka publikuar në...

Aktualitet 19:56 - 17 Prill, 2018

Raportuesi për Kosovën në BE i nxjerr gënjeshtrën zyrtarëve të lartë kosovarë

Përkundër zyrtarëve të lartë të institucioneve të Kosovës, të cilët pas marrëveshjes së Demarkacionit kanë nisur të artikulojnë rëndom liberalizimin e shpejtë të vizave, duke venë...

Life Style 22:30 - 11 Shkurt, 2018

Mënyrat befasuese se si mund të dalloni nëse dikush po ju gënjen

Ne të gjithë e urrejmë të na gënjejnë. Shumica prej nesh dëshirojnë të dinë një mënyrë për të kuptuar kur dikush po na mashtron ose nuk...

Aktualitet 02:15 - 23 Nentor, 2017

Ja cilat janë truket me të cilat mund të dalloni një gënjeshtar

Të gjithë themi gënjeshtra, por ka nga ata njerëz të cilët shkojnë aq larg sa të gënjejnë për çështje të rëndësishme që mund të ndryshojnë përgjithmonë...

Aktualitet 14:32 - 10 Korrik, 2017

Lulzim Basha, simboli i gënjeshtrës/Si i harroi zullumet e qeverisë Rama

Dy kandidatët në garë për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe Eduard Selami, kanë nisur fushatën prej një jave. Basha, ashtu si dhe rivali i...

Aktualitet 11:14 - 19 Maj, 2017

5 gënjeshtrat e mëdha të Lulzim Bashës në çadër

Gjatë tre muajve të ngujimit në çadër kreu i PD hoqi disa vija të kuqe që tani pas arritjes së marrëveshjes me Ramën rrezultojnë të kenë...

Aktualitet 16:39 - 4 Prill, 2017

Disa gënjeshtra që duhen çmontuar për krizën!

Nga Mero Baze  Për të shkuar tek e vërteta e krizës, duhen çmontuar gënjeshtrat që ngritën mitin e krizës artificiale. Gënjeshtra e parë është që opozita...

Life Style 23:06 - 22 Janar, 2017

Këto janë gënjeshtrat që thonë femrat për seksin

Më poshtë është një listë, në bazë të një studimi të ri, i cili ka anketuar gratë për të parë se cilat janë gënjeshtrat që iu...

Life Style 20:30 - 1 Dhjetor, 2016

Jeta seksuale/ 4 gënjeshtrat që nuk duhet ti besoni

Gënjeshtra Nr 1: Që marrëdhënia të jetë e plotë duhet të bëni seks. Kjo nuk është e vërtetë.  Ka plot gjëra të tjera që ju dhe...

Aktualitet 11:35 - 9 Tetor, 2016

Të gjitha faktet/ Ja gënjeshtrat e kryeministrit Rama

Kryeministri Edi Rama duket se është fatkeqësisht një gënjeshtar i madh publik. Për t’a vërtetuar këtë do të sjellim disa fakte që kanë të bëjnë me...

Life Style 12:33 - 14 Dhjetor, 2014

Ja gënjeshtrat më të shpeshta të meshkujve

Tashmë është më se e vërtetë se burrat nuk e kanë edhe aq të vështirë të gënjejnë gratë e tyre, sidomos nëse ngelen ngusht. Por cilat...