Connect with Us

All posts tagged "genc sejko"

Goditja ekonomike pas pandemisë/ Guvernatori Sejko jep alarmin: Pritet rritje e papunësisë dhe borxhit
Ekonomi 17:06 - 5 Gusht, 2020

Goditja ekonomike pas pandemisë/ Guvernatori Sejko jep alarmin: Pritet rritje e papunësisë dhe borxhit

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, në një konferencë për mediat pas mbledhjes së Këshillit Mbikqyrës ka dhënë alarmin duke thënë se ekonomia e Shqipërisë...

Pasojat e Covid-19 në ekonomi/ Sejko: Parashikohet rënie e prodhimit kombëtar në -6%
Ekonomi 21:09 - 7 Korrik, 2020

Pasojat e Covid-19 në ekonomi/ Sejko: Parashikohet rënie e prodhimit kombëtar në -6%

Banka e Shqipërisë vlerëson se goditjet nga pandemia Covid-19 në ekonomi do të jenë të forta këtë vit. I ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi...

Sociale 23:05 - 12 Mars, 2020

A trasmetohet koronavirusi nga kartmonedhat?/ Genc Sejko: Nuk kërkon vëmendje të veçantë

Që prej konfirmimit të dy rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, qytetarët janë shqetësuar për faktin nëse kartmonedhat janë transmetuese të këtij virusi. Guvernatori i...

pyetje dhe fakte qe akuzojne veliajn
Lajm i Rekomanduar 14:09 - 13 Gusht, 2019

Vrasja e Ardit Gjoklajt, varri politik i Veliajt

Sot, Genc Sejko, njeriu i cili shkund internetin, foto-montazhet, duke ironizuar fenomenet negative, ka ndërmarrë nismën e radhës. Pas skandalit me memorialin turk ai ka kërkuar...

Lajm i Rekomanduar 11:38 - 13 Gusht, 2019

Nisma e Genc Sejkos/ Memorial për Ardit Gjoklajn në Tiranë

Genc Sejko i njohur si i famshmi i memeve sot ka publikuar nismën e tij të fundit. Pas vendosjes së memorialit turk tek Kodrat e Liqenit,...

Aktualitet 22:57 - 7 Mars, 2019

Rama në Itali për të pastruar imazhin e Shqipërisë/ Sejko: Pastro thonjtë njëherë

Në një postim në rrjetet sociale, aktivisti Genc Sekjo ka komentuar pjesëmarrjen e kryeministrit Edi Rama në televizionin italian. “Shkova në Itali për të pastruar imazhin...

Aktualitet 18:46 - 3 Janar, 2019

Video-Poshtë kamionit shkoi në Angli/ Fati tragjik i 18-vjeçarit

Genc Sejko një nga emigrantët organizues të protestës së diasporë që u zhvillua para disa ditësh para Kryeministrisë ka bërë sërish publik rastin e Besit, djalit...

Aktualitet 14:51 - 30 Dhjetor, 2018

Sejko “shuplakë” Bashës/ Shkatërrove opozitën

Genc Sejko një nga organizatoret kryesore të protestës së diasporës, i njohur nga të gjithë për memet pikante që bën në rrjetet sociale për politikanët shqiptarë,...

Aktualitet 12:54 - 30 Dhjetor, 2018

Protesta e diasporës/ Sejko: Ky është vetëm fillimi

Diaspora ka filluar protestën edhe në ditën e tretë të saj siç ishte paralajmëruar. Në bulevardin para Kryeministrisë janë bashkuar emigrantët, studentët, artistët, banorët e Astirit...

Aktualitet 16:43 - 27 Dhjetor, 2018

Flet “mbreti” i memeve: Na mohuan lejen si të ishim ekstremistë

I ftuar në A2, Genc Sejko tregoi për protestën që po organizon ditën e nesërme, ndonëse policia nuk ka dhënë leje për zhvillimin e saj. Sipas...

Aktualitet 16:39 - 29 Shtator, 2018

“Sot do të padisja ty”/ Majlinda Bregu i përgjigjet Genc Sejkos

Pas dhunimit të Xhisiela Malokut nga djali i deputetit socialist, Rrahman Rrahja, që së fundmi është kthyer në kryefjalë të mediave, Genc Sejko nëpërmjet një statusi...

Aktualitet 21:08 - 1 Gusht, 2018

BSH do të vazhdojë blerjen e valutës në treg

Banka e Shqipërisë do të vazhdojë programin e ndërhyrjeve në tregun e këmbimit valutor, edhe pse në 3 mujorin e dytë të vitit inflacioni është përmirësuar....

Aktualitet 08:30 - 7 Dhjetor, 2016

A po i falimentojnë edhe bankat qeverisë Rama?!

Guvernatori aktual i Bankës së Shqipërisë z. Sejko ngutazi ka përgatitur me stafin e tij një projektligj për rregullat e reja për ndërhyrje të jashtëzakonshme për...