Connect with Us

All posts tagged "gazment bardhi"

Politikë 22:22 - 16 Maj, 2020

Basha e bën sërish pushim/ Dërgon Kryemadhin dhe Bardhin te Teatri Kombëtar

Për të dytën ditë radhazi, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka shkuar te godina e Teatrit Kombëtar. Mësohet se pak minuta më parë Kryemadhi i është...

Politikë 17:37 - 12 Maj, 2020

“Shqipëria humb 10-fishin e vendeve të punës”/ Bardhi: Gjendja e rënduar, Rama vetëm vjedh

Dhoma e Tregtisë Maqedonase deklaroi sot se Shqipëria ka humbur 10 herë më shumë vende pune sesa Maqedonia e Veriut dhe Serbia si shkak i Covid-19....

Politikë 17:31 - 4 Maj, 2020

“Reforma Zgjedhore duhet të mbyllet një orë e më parë”/ Bardhi: Opozita do jetë pjesë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, nuk e sheh me vend ndërhyrjen e ambasadorëve apo ndërkombëtarëve në dialogun për Reformën Zgjedhore. Bardhi deklaron se...

Politikë 13:50 - 25 Prill, 2020

Gazment Bardhi publikon dokumentin/ “Qeveria hap tender sekret për blerjen e letrave higjenike”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka denoncuar me dokumenta tenderin sekret të qeverisë për blerjen e letrave higjenike. Në një deklaratë për shtyp,...

Politikë 20:51 - 24 Mars, 2020

Bardhi publikon videon/ Akuza Ramës për koncesionet: Nuk i prek se i ka ndarë për miqtë e vet

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se nuk po i prek koncesionet e veta për të ndihmuar shqiptarët në këtë...

Politikë 21:23 - 11 Mars, 2020

Gazment Bardhi publikon videon/ Akuza Ramës dhe Manastirliut

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar, pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Bardhi ngre akuzat se Rama...

Politikë 20:49 - 8 Mars, 2020

“SPAK nxjerr zbuluar propagandën”/ Bardhi i përvishet Ramës për OFL-në

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi pretendon se pasuritë e vërteta të krimit të organizuar kanë mbetur të paprekura. Bardhi thotë se Operacionit Forca...

Politikë 18:37 - 5 Mars, 2020

“Kushtet për negociatat mund të shtohen në 11”/ Bardhi “i përvishet” Ramës

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar pas deklaratës së këshilltarit të CDU/CSU-së, Hans Joachim Falenski, i cili tha se ka gjasa që kushtet...

Politikë 22:33 - 28 Shkurt, 2020

“S’keni arritur asgjë konkrete, zhgjënjyet demokratët”/ Analisti ia thotë në sy Bardhit

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi ka replikuar mbrëmjen e sotme me analistin Arjan Curi lidhur me protestat dhe strategjinë e ndjekur nga opozita për...

Politikë 21:37 - 28 Shkurt, 2020

Henri Çili në pranga/ Reagon Bardhi: “Duhet të përballet me akuzat”

Sekretari i Përgjithshëm Gazmend Bardhi ka folur mbrëmjen e sotme për arrestimin e pronarit të UET-së Henri Çilit për një sërë akuzash të rënda. Bardhi deklaroi...

Politikë 19:48 - 18 Shkurt, 2020

Denoncon Gazment Bardhi/ “Një kryebashkiak socialist i dënuar për vrasje”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e sotme, teksa foli për kryebashkiakët socialistë që, deri më tani, kanë kaluar në...

Politikë 18:25 - 13 Shkurt, 2020

Ligji për përgjimin e qytetarëve nga policia/ PD: Minon rrugën europiane

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar për ligjin që lejon Policinë e Shtetit të përgjojë qytetarët pa autorizimin e Prokurorisë apo pa...

Politikë 17:01 - 9 Shkurt, 2020

Bardhi paralajmëron nga Vlora/ “Ndryshimi është vetëm çështje kohe”

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, ka mbajtur një takim me strukturat në qarkun e Vlorë. Bardhi ngre akuzat se ky qark është shfrytëzuar pa...

Politikë 20:04 - 5 Shkurt, 2020

“Duhet të shndërrohet në kamikaz”/ Bardhi leksion Ramës si të luftojë krimin

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardh,i ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me paketën Anti-KÇK. Bardhi thotë se Rama lodhet kot, kur...

Politikë 14:53 - 2 Shkurt, 2020

“Krimi i organizuar të gjejë vrimë ku të futet”/ Bardhi ironizon Ramën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas prezantimit të paketës Anti-KÇK, e cila synon të godasë personat e lidhur me krimin e...

Politikë 21:27 - 31 Janar, 2020

Shuplaka e RAI 3 për Ramën/ PD publikon shifrat e konfirmuara të drogës nga televizioni italian

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar pas kronikës së sotme të emisionit italian RAI 3 për mbjelljen e kanabisit në Shqipëri, ku dha...

Politikë 16:35 - 25 Janar, 2020

Bardhi takim me strukturat e PD në Tiranë/ Paralajmëron rrëzimin e kryebashkiakëve

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka zhvilluar sot një takim me strukturat e qarkut Tiranë. Bardhi deklaron se pushteti vendor duhet t’u kthehet qytetarëve,...

Politikë 16:03 - 19 Janar, 2020

Bardhi ngre alarmin/ Demokratët e qarkut të Elbasanit nën presion nga bandat

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka zhvilluar takime me demokratët në Elbasan, Librazhd, Përrenjas, Cërrik, Peqin, Gramsh dhe Belsh. Nëpërmjet një postimi në...

Politikë 15:27 - 17 Janar, 2020

“Vrasësit po lirohen me dijeninë e Ramës”/ Kush është “bosi i krimit” që përgatitet të dalë

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se vendimi i Edi Ramës për të shpëtuar nga burgu kriminelët më të rrezikshëm të vendit, janë dëshmia...

Politikë 10:40 - 17 Janar, 2020

“Kush është i radhës?”/ Gazment Bardhi publikon hartën e kryebashkiakëve me të kaluar kriminale

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka publikuar hartën e kryebashkiakëve të denoncuar nga PD me të kaluar kriminale. “Kush është i radhës?”, shkruan Bardhi...

Politikë 15:23 - 13 Janar, 2020

“Prokuroria nuk mund të fshihet më”/ Gazment Bardhi “vajton” krimin elektoral

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruar se krimet e elektorale duhet të ndëshkohen. Këtë deklaratë Bardhi e ka bërë gjatë  takimit me Kryesitë...

Politikë 13:07 - 8 Janar, 2020

Kapet “mat” kryebashkiaku i Ramës/ Çfarë i kujton 25 Shkurti i vitit 2000?

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka dalë sot në një deklaratë për mediat, pas kërkesës që PD i drejtoi prokurorisë së Përgjithshme për...

Politikë 16:01 - 29 Dhjetor, 2019

“Një prezantuese televizive e përfshirë në shitblerje votash”/ PD sulmon ashpër Veliajn

Sekretari i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar pas disa përgjimeve të publikuara në media, ku pretendohet se moderatorja Dajana Shabani me moderatorin Hermes Nikaj, i...