Connect with Us

All posts tagged "gazete"

Bota 10:14 - 25 Shkurt, 2020

Gazeta italiane sqaron shqetësimin e tepruar për coronavirusin

Deri tani, në Itali kanë vdekur shtatë persona nga koronavirusi, ata ishin të gjithë të moshuar dhe, çfarë është më e rëndësishme, ata kishin edhe patologji...

altin goxhaj flet pet politiken
Politikë 12:03 - 5 Janar, 2020

Altin Goxhaj publikon dokumentin/ Tregon problemin që kanë njerëzit e Sorosit

Avokati Altin Goxhaj ka kujtuar 29 vjetorin e numrit të parë të Gazetës Rilindja Demokratike. Goxhaj shkruan se ndihet nostalgjik dhe krenar që ishte aty duke...

Aktualitet 09:16 - 11 Nentor, 2018

Vdekja e Kaçifas/ Media greke zbulon se çfarë i tha gruas para se të ndërronte jetë

Gazeta greke “Espresso” në një artikull të sajin shkruan se 35-vjeçari Kostandinos Kaçifas e kishte parashikuar vdekjen e tij. Në këtë artikull janë zbuluar detaje të...

Aktualitet 19:47 - 4 Shtator, 2018

Atentatet/ Mbi 45 gazetarë po përgatiten të lënë Shqipërinë

Unioni i Gazetarëve të Shqipërisë bëri sot të ditur se mbi 45 gazetarë nga media të ndryshme kanë kërkuar azil ose nënshtetësi të shteteve të tjera...

Aktualitet 09:04 - 10 Shkurt, 2017

FOTO/ Politika, gazeta më e re në treg

Qytetarët janë të etur të dinë dhe të kenë informacione të shumëllojshme, por në këtë treg ku hapsira është e vogël, një gazetë e re do...

Politikë 18:15 - 24 Gusht, 2015

Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Shqipëria, një vend pa të ardhme

E përditshmja më e madhe gjermane “Frankfurter Allgemeiner Zeitung”, ka rezervuar një hapësirë të veçantë për Shqipërinë dhe problemet e saj të thella nën titullin “Shqipëria,...

Foto Dite 11:49 - 16 Shkurt, 2015

Kur lexon gazeten dhe ftohesh të shohesh video…

Në rreshtat e një lajmi në një gazetë të përditshme, duket që gabimet ortografike nuk janë të vetme. Përvec tyre, lexuesi ftohet të shikojë edhe një...