Connect with Us

All posts tagged "gazetarja"

Rama hamozhe për Pashko Vasën/ Ringriti flamurin e kombësisë dhe të mbrojtjes së integritetit të trojeve tona
Politikë 14:15 - 29 Shtator, 2020

“Vdeksha unë për ty”/ Rama batuta me gazetaren

Kryeministri Edi Rama ka dalë sot në një konferencë për shtyp, së bashku me ministrin për Rindërtimin, Arben Ahmetaj dhe ministren e Ekonomisë dhe Financave, Anila...

Anduena Llabani imazhi i markës së mirënjohur botërore?!
Showbizz 20:00 - 3 Gusht, 2020

Anduena Llabani imazhi i markës së mirënjohur botërore?!

Ajo është padyshim një nga gazetaret më të mira në treguan mediatik shqiptar. Me një statureë prej modeleje, Anduena Llabani këteë radhë shfaqet sikur të ishte...

Politikë 19:23 - 20 Maj, 2020

“Pse ishte Renea te Teatri Kombëtar?”/ Rama debat me gazetaren: Harruan t’ju pyesin ju

Një debat është regjistruar mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetares së Euroneës Albania pak më parë, teksa ishin duke folur për shembjen e Teatrit Kombëtar. Gazetarja...

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e Azem Hajdarit
Aktualitet 21:55 - 12 Maj, 2020

Me bikini poshtë zyrës së Ramës/ Ironizon keq Artan Hoxha: “Jo gjithkush që rreh hekurin, është kovaç”

Një raportim i pazakonte ndodhi sot në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë, ku gazetaria e emisionit të mëngjesit “Aldo Morning Show”, u shfaq me rroba...

Shëndeti 10:35 - 23 Prill, 2020

Koronavirusi prek stafin e Top Media

Situata e pandemisë së koronavirusit në Shqipëri nuk ka lënë mënjeanë as gazetarët. Në një prononcim të bërë së fundi, pra disa ditë më parë nga...

Bota 22:30 - 24 Dhjetor, 2019

Pyetja ndaj presidentit i kushton vendin e punës/ Gazetarja shkarkohet nga televizioni shtetëror

Gazetarja Alisa Yarovskaya është shkarkuar nga puna në televizionin shtetëror, vetëm 5 ditë pasi i bëri një pyetje presidentit rus Vladimir Putin. Gjatë konferencës për shtyp...

Kronika 12:14 - 26 Nentor, 2019

Video-“Uaaaa uaaaa tërmet”/ Gazetarja tmerrohet gjatë raportimit live

Gjatë raportimit për lëkundjen e fortë të orës 3.39, ku në Thumanë një pallat është shembur, gazetarja e A2 Marsela Karapanço përjeton live lëkundjen tjetër të...

Blog 08:34 - 17 Nentor, 2019

U frymëzua nga romani i Zhyl Vern, kush ishte gazetarja që udhëtoi anembanë botës për 72 ditë

Në vitin 1873, shkrimtari francez Zhyl Vern botoi librin “Rreth botës në 80 ditë”, rrëfimin imagjinar të një njeriu të quajtur Fileas Fog, që shfrytëzoi teknologjitë...

Lajm i Rekomanduar 10:58 - 14 Gusht, 2019

Rama i mllefosur me Valdrin Pjetrin/ Gazetarja zbërthen kryeministrin

Dje kryeministri Edi Rama dorëzoi Valdrin Pjetrin me postime të njëpasnjëshme në rrjetet sociale. Gazetarja Edlira Gjoni bërë nëj analizë të postimeve të Ramës. “Brenda botës...

Politikë 13:19 - 3 Gusht, 2019

Dhunoi një grua dhe u lirua/ Gazetarja denoncon skandalin për nipin e deputetit socialist

Gazetarja Anila Hoxha ka reaguar lidhur me një video që është shpërndarë në rrjetet sociale ku duket një burrë që rreh barbarisht një grua. Ngjarja ka...

Aktualitet 15:16 - 25 Maj, 2019

“Ngacmoi seksualisht gazetaren”/ Kërkohet shkarkimi i Gjinushit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi ka kërkuar menjëherë që të shkarkohet nga detyra kreu i sapo zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi. Në një...

ish deputetja e pd-se grida duma
Aktualitet 22:29 - 14 Maj, 2019

“Po gënjen, nuk e prisja nga ty”/ Grida Duma debat me gazetaren

Ish deputetja Grida Duma dhe gazetarja Mira Kazhani kanë debatuar në studion e emisionit “Dritare” për dhunën ndaj sekretarit Organizativ të PD-së, Sahit Dollapi. Debati u...

Grabitja në Rinas
Aktualitet 22:58 - 11 Prill, 2019

“U grabitën 15 thasë me para”/ Gazetarja: Të përfshirë punonjës të policisë dhe Aeroportit

Gazetarja Doriana Bezat, në një lidhje direkte në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24 ka zbardhur detaje nga grabitja e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Sipas...

Aktualitet 23:04 - 27 Mars, 2019

Gazetarja amerikane “shuplakë” Bashës/ Po tregohet anti-BE

Shkrimi investigativ i “Mother Jones”, i publikuar në mars të vitit të kaluar, mbi financimin e lobistit Nick Muzin që punoi për llogari të Partisë Demokratike,...

Aktualitet 09:12 - 12 Mars, 2019

“Këtë tashmë e di edhe Basha”/ Gazetarja i “nxjerr bojën” Salianjit

Mbrëmjen e djeshme, ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji tha në emisionin “Open” se të gjithë institucionet janë përdorur nga kryeministri. Për më tepër sipas tij,...

anila hoxha
Aktualitet 22:51 - 5 Mars, 2019

Denoncimi i gazetares/ Po lirohen nga burgu të dënuar të përjetshëm

Në një postim në rrjetet sociale, gazetarja Anila Hoxha tha se shumë të dënuar me burgim të përjetshëm po lirohen nga akuzat. Sipas gazetares Hoxha, kur...

lala nuk i friksohet drejtesise
Aktualitet 21:24 - 4 Shkurt, 2019

Skandali i blerjes së votave/ Gazetarja Lala: Nuk i friksohem dënimit

Gazetarja Klodiana Lala në një lidhje të drejtpërdrejtë me  studion e emisionit “A Show” në News 24 ka folur rreth investigimit të saj për BIRN të...

Aktualitet 16:47 - 13 Dhjetor, 2018

“Askush nuk është preceduar penalisht”/ Gazetarja nxjerr bllof Lleshajn

Gazetarja Dorjana Bezat ka përgenjështruar ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili deklaroi sot nga foltorja e Kuvendit se nga policia nuk ka nisur asnjë precedim...

Aktualitet 18:24 - 11 Tetor, 2018

Vrasja e gazetares/ Arrestohet një i dyshuar

  Autoritetet bullgare arrestuan ditën e sotme një person të dyshuar për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares Viktoria Marinova. Kryeprokurori Sotir Tsatsarov, në një deklaratë për...

Aktualitet 18:09 - 7 Tetor, 2018

E rëndë/ Gazetarja gjendet e vdekur, ishte përdhunuar e rrahur më parë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Bullgari, ku prezantueja e televizionit rajonal, TVN, Viktoria Marinova, u gjet e vdekur pranë lumit Danub....

Aktualitet 21:02 - 6 Tetor, 2018

Gazetarja bën autokritikë/ Jemi ne të parët që jemi shitur tek propaganda e Qeverisë

Gazetarja, Edlira Gjoni e ftuar në emisionin “Bardh e Zi” në televizionin Scan, ka komentuar propagandën e përdorur nga kryeministri Edi Rama, nëpërmjet televizionit qeveritar ERTV....

Aktualitet 20:25 - 4 Shtator, 2018

Akuzat për publikimin e sekreteve shtetërore/ Gazetarja vihet në shënjestrën e Prokurorisë

Një gjykatës në Ukrainë u ka dhënë liri autoriteteve vendase, të ndërhyjnë në të dhënat personale të gazetares së Radio Evrpa e Lirë, Natalia Sadletska. Radio...

Aktualitet 21:08 - 30 Gusht, 2018

Breshëri plumbash drejt banesës së gazetares/ Reagon Gjykata e Lartë

Gjykata e Lartë ka reaguar për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Në reagim thuhet se kjo ngjarje e rëndë duhet të zbardhet sa më parë nga...