Connect with Us

All posts tagged "Gazetari"

Bota 09:04 - 14 Janar, 2020

Vrasja e gazetarit Kuciak/ Dorasi pranon fajin

Rreth dy vjet pas vrasjes së gazetarit investigativ sllovak Jan Kuciak dhe së fejuarës së tij Martina Kusnirova dorasi i pandehur papritur e ka pranuar akuzën....

Bota 20:34 - 13 Janar, 2020

Vrasësi me pagesë pranon fajësinë për vdekjen e gazetarit investigativ

Një vrasës me pagesë pranoi fajësinë të hënën për vrasjen e një gazetari investigativ dhe të fejuarës së tij në Sllovaki, një kontratë e dyshuar për...

Lajme 22:54 - 26 Dhjetor, 2019

“Nga emigrant në gazetar”/ Artan Hoxha tregon rrugëtimin e vështirë: Në vitin e dytë gjimnaz ika në Greqi…

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka treguar si ka nisur të jetë pjesë e gazetarisë dhe e fushës së kronikës. Ai ka ndarë për publikun faktin se...

Denoncim 23:48 - 29 Nentor, 2019

U arrestua për përvetësim ndihmash/ Gazetari Laze: Ky ndytës uniforme quhet Altin Zekaj!

Gazetari Elio Laze ka reaguar ndaj arrestimit të Altin Zekaj, me detyre shef rendi i Komisariatit Rinas, i cili u kap në flagrancë duke përvetësuar ndihmat...

Politikë 23:23 - 11 Nentor, 2019

“U dend me të ngrena e të pira hoteleve të luksit në Bejrut”/ Taulant Kopliku i nxjerr bojën Lleshajt

Gazetari Taulant Kopliku i është kundërpërgjigjur “heroizmave” të ministrit Sandër Lleshja për shpëtimin e Alvin Berishës. I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ministri Lleshja...

Kronika 22:44 - 11 Nentor, 2019

Kampi-burg i Al Hawl, mbi 80 shqiptarë të bllokuar/ Gazetari zbulon vendndodhjen

Ekipi i A2 që ndodhet në Siri pranë kampit famëkeq të ISIS ka mësuar se brenda ambienteve të tij strehohen dhe rreth 80 shtetas shqiptarë që...

Sociale 18:30 - 11 Nentor, 2019

Media në zi/ Ndahet nga jeta veterani i gazetarisë

Është ndarë nga jeta në moshën 78-vjeçare gazetari i mirënjohur Sotiraq Gjordeni. Lajmin për ndarjen nga jeta e ka dhënë Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, dega Durrës....

Aktualitet 23:32 - 29 Qershor, 2019

“Akt i shëmtuar kriminal”/ Berisha dënon dhunën ndaj gazetarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur mbi dhunimin e gazetarit Enver Doci, nga uniformat e policisë. Teksa ka dënuar...

Aktualitet 23:16 - 29 Qershor, 2019

Dhuna ndaj gazetarit/ Reagon LSI: Kjo është fytyra e vërtetë e Edi Ramës

Pas ngjarjes së paprecedent në Dibër ku  policia dhunoi gazetarin Enver Doçi, ka ardhur edhe reagimi i LSI-së. Ka qenë ish deputetja dhe kryetarja e Forumit...

Aktualitet 23:01 - 29 Qershor, 2019

“Të ndëshkohen autorët”/ Ilir Meta dënon dhunën ndaj gazetarit

Në lidhje me dhunën ndaj gazetarit Enver Doçi në dibër ka reaguar ashpër edhe presidnti i Republikës Ilir Meta. Në një postim në rrjetet sociale Meta...

Aktualitet 22:56 - 29 Qershor, 2019

Dhuna ndaj gazetarit/ Reagon ashpër Albana Vokshi

Ish deputetja e PD-së, Albana Vokshi në një piostim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj dhunës së ushtruar ndaj gazetarit Enver Doçi nga ana e...

Aktualitet 22:38 - 29 Qershor, 2019

Video/ Goditet me tytën e armës nga Policia gazetari

Një ngjarje e trishtë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Peshkopisë ku forcat RENEA dhunua gazetarin e News 24, Enver Doç i cili po...

Aktualitet 14:54 - 26 Qershor, 2019

“Kompanitë e Lali Erit na vjelin paratë”/ Gazetari “masakron” Veliajn

Gazetari Bled Marku ka denoncuar në rrjetet sociale nismën e bashkisë së Tiranës e cila konsiston në faktin që materialet e riciklueshme do të mblidhen nga...

Aktualitet 17:14 - 25 Qershor, 2019

Gazetari i përvishet Erion Braçes/ “Qetësohu, byrazer!”

Nga Agim Xhafka Zv/kryeministri i Shqipërisë kërcënon shqiptarët mbarë se po penguan votimet imagjinare të 30 qershorit do të shkojnë në qeli dhe i pret një...

Basha në selinë e LSI
Aktualitet 21:06 - 11 Maj, 2019

“Është fëmijë o bij k*rvash”/ Gazetari “masakron” Bashën dhe Kryemadhin

Gazetari Ilirjan Blloshmi në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi dhe kreut të PD-së Lulzim Basha të cilët...

kikia: as denimi me vdekje nuk i trmb
Aktualitet 18:13 - 7 Maj, 2019

Gazetari “shpërthen” ndaj AKU-së/ “Nuk e vë në punë as dënimi me vdekje”

Gazetari Mentor Kikia në një postim në rrjetet sociale ka shpërthyer ndaj vendimit të qeverisë për dënime me burg për ata që cënojnë sigurinë ushqimore. Sipas...

Aktualitet 16:51 - 4 Maj, 2019

Revoltohet gazetari/ “Kush është më plehrë, drejtësia apo ky mashtrues?”

Gazetari Mentor Kikia, në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për arrestimin e biznesmenit Dritan Llanaj, pronar i firmës ndërtuese “Mesapliku 05 shpk” për mashtrim me...

Edi Rama kryeminister i Shqiperise
Aktualitet 16:47 - 2 Maj, 2019

“Legen, shty edhe ca kohe me këtë propagandë”/ Gazetari “shpërthen” ndaj Ramës

Gazetari Sokol Terihati në një postim në rrjetet sociale ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama se personat që cënojnë sigurinë ushqimore do të dënohen...

Aktualitet 17:12 - 23 Prill, 2019

“Djali i Shegës nga Lozhani i Korçës”/ Gazetari tallet me Ervin Salianjin

Gazetari Bledi Mane, në një postim në rrjetet sociale ka shënjestruar ish deputetin demokrat Ervin Salianji. Ai ka ironizuar prejardhjen e Ervin Salianjit dhe përfshirjen e...

Aktualitet 20:45 - 17 Prill, 2019

Filmoi dëgjesën publike/ Truprojat e Erion Veliaj dhunojnë gazetarin

Gazetari Artur Çani është shoqëruar ditën e sotme nga punonjës të policisë së shtetit. Çani ka qenë duke vrapuar tek Liqeni, kur ka parë një dëgjesë...

Aktualitet 20:31 - 13 Prill, 2019

Po shkonte në protestë/ Policia dhunon gazetarin

Gazetari i “Koha Jonë”, Nikollë Lesi është ndaluar nga efektivë policie ndërkohë që shkonte në punë. Përmes një telefonate për “News 24” ai ka shpjeguar se...

Aktualitet 21:36 - 2 Prill, 2019

Zhduket ish-gazetari i Klanit/ Familja e shpall në kërkim

Ish-gazetari i Tv Klan, Lazion Cini, 30 vjeç, është zhdukur nga banesa e tij që prej datës 28 mars 2019. Gjatë emisionit “Pa gjurmë” në “Report...

Aktualitet 16:10 - 28 Mars, 2019

Dhuna ndaj gazetarit/ Goxhaj bën thirrje për bojkot

Ditën e sotme, gjatë protestës së opozitës, Policia pengoi gazetarin e TV “News 24”, Erion Skendaj, dhe operatorin e TV “Fax News” Majklen Sinka, të raportonin...