Connect with Us

All posts tagged "gazetare"

Politikë 16:05 - 15 Janar, 2020

Të gjithë gazetarët kundër Bashës

Ditën e djeshme u firmos marrëveshja pozitë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Kjo lëvizje e PD ka sjellë jo pak zhgënjime dhe reagime të ashpra nga mbështetës të...

Lajme 15:25 - 26 Dhjetor, 2019

Liria e informacionit/ “Çalon” Ballkani Perëndimor

Midis janarit të vitit 2017 dhe Qershorit të vitit 2019, gazetarët e rrjetit investigativ paraqitën 854 kërkesa zyrtare për të pasur qasje në dokumenta publike në...

Lajme 20:37 - 25 Dhjetor, 2019

Foto/ Si kanë ndryshuar ndër vite gazetarët dhe moderatorët më të njohur në vend

Prej vitesh, në ekranet televizive shohim gazetarë e moderatorë të emisioneve të ndryshme. Tashmë shumica e tyre janë bërë pjese “e pandashme” e të gjithëve pasi...

Politikë 15:44 - 18 Dhjetor, 2019

Ish ministri proteston me gazetarët/ Më mirë të jetoj me shpifjet e të tjerëve sesa me gojën e kyçur

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani i është bashkuar protestës së sotme të gazetarëve, kundër ligjit pëer mediat. Manjani ka postuar një foto nga protesta ku shkruan:...

Politikë 12:03 - 18 Dhjetor, 2019

Gazetarët në protestë/ Rama i sulmon nga Kuvendi: Shkelës së të drejtave të njeriut, sot do të ishin të gjithë me borxhe

Teksa fliste mbi ligjin gjerman, kryeministri Edi Rama ka sulmuar gazetarët të cilët po protestojnë para parlamentit kundër ligjit të ri për mediat. Sipas Ramës ligji...

Politikë 09:01 - 18 Dhjetor, 2019

Pritet të votohet paketa e censurës/ Gazetarët në protestë përpara Parlamentit

Sot pritet që në Parlament të miratohen ose jo projektiligjet e medias, paketa e censurës. Kjo paketë ka hapur shumë kundërtshi, si në rang kombëtar ashtu...

kryetari i bashkise se tiranes erjon veliaj
Politikë 23:11 - 17 Dhjetor, 2019

“Gazetarët e kanë të pamundur të takojnë Veliajn”/ Kusari: E lutëm, nuk i interesonte të fliste me median

Këshilltarja ligjore e Qendrës Europiane për Liri të Shtypit dhe të Medias (ECPMF), Flutura Kusari thotë se gazetarët e kanë të pamundur të takojnë kryebashkiakun Erion...

Politikë 17:10 - 17 Dhjetor, 2019

Paloka thirrje gazetarëve dhe drejtuesve të mediave/ Bëjini block Edvinit e do e shihni si do lëpihet

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka një thirrje për gazetarët dhe drejtuesit e mediave të cilët sipas tij transpetojnqë me orë të tëra daljet e Ramës...

Bota 11:44 - 17 Dhjetor, 2019

Rritet numri i vrasjes së gazetarëve/ Reporterët pa Kufinj publikojnë shifrat e frikshme

Reporterët pa Kufij (RSF) kanë botuar raportin vjetor për 2019, mbi abuzimet ndaj gazetarëve nëpër botë. Gjatë këtij viti, 49 gazetarë janë vranë, 389 janë aktualisht...

Politikë 19:15 - 14 Dhjetor, 2019

Momenti i sikletshëm/ Atleti gjuan me shuplakë në të pasme gazetaren në transmetim live

Një person është arrestuar në Georgia, pasi ngacmoi seksualisht një reportere lajmesh teksa ajo ishte në një lidhje live javën e kaluar. Gazetarja ishte duke raportuar...

Politikë 09:49 - 29 Nentor, 2019

Berisha kërkon lirimin e gazetarëve të JOQ/ Thirrje mediave: Raportoni me guxim dhe objektivitet

Ish kryeministri Sali Berisha kërkon lirimin e dy gazetarëve të redaksisë së “Jeta OSht Qef”. Berisha i bën thirrje mediave të raportojnë me guxim dhe objektivitet...

Lajme 15:57 - 12 Nentor, 2019

Grupi i A2 hyn në kampin Al Hawl në Siri/ Humbin kontaktet

Grupi i xhirimit të A2 arriti të hyjë në kampin Al Hawl në Siri. Gazetari Julian Kasapi së bashku më operatorin Endrit Myftari arritën të futen...

Bota 15:55 - 1 Tetor, 2019

Shkruante për mediat prestigjoze/ Ndahet nga jeta gazetarja 27 vjeçare

Ndahet papritur nga jeta në moshën 27-vjeçare gazetarja e BBC, Hanna Yusuf. Lajmin e tishtë e ka dhënë familja e gazetares, ndërkohë nuk dihet ende shkaku...

Uncategorized 20:54 - 19 Shtator, 2019

Vdekja e gazetares/ Spikerja nuk mban dot lotët kur jep lajmin

Spikerja e lajmeve e RTK-së në Kosovë, Edona Musa, nuk ka arritur që të mbajë dot lotët, teksa ka dhënë lajmin e hidhur për ndarjen nga...

Uncategorized 20:13 - 19 Shtator, 2019

Media në zi/ Ndërron jetë gjatë lindjes gazetarja e njohur

Ka ndërruar jetë papritur gazetarja e Radio Televizionit Kosovar, Ardita Sylejmani. Gazetarja me prejardhje nga Gjilani ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes në Budapest të...

Politikë 11:42 - 6 Gusht, 2019

Kush po e shkatërron policinë/ Gazetarja zbardh prapaskenat

Gazetarja Anila Hoxha, me anë të një shkrimi në rrjetet sociale ka bërë një analizë vetjake lidhur me çështjen e policisë. Sipas gazetares, ngritja e një...

Kryesore Show Biz 18:17 - 14 Maj, 2019

Gazetarja që po iu heq “trurin” meshkujve/ Dalin fotot “hot”

Diletta Leottas është një nga gazetaret sportive më të njohura në Itali. Bukuroshja ka zbuluar pasionet e saj për palestrën dhe golfin. Nëse do t’i hidhni...

Aktualitet 13:53 - 13 Maj, 2019

“Jo shqiptare dhe pa nder”/Gazetarja e njohur “sulmon” Loredanën në revistën zviceriane

Media e njohur zviceriane “blick.ch” në krye të faqes ka vendosur editorialin e suplementit të saj “Sontagg Blick” ku ndodhet një artikull i dedikuar pikërisht reperes...

Aktualitet 18:05 - 15 Mars, 2019

Ekskluzive, zbulohen 15 paditë e Ramës/ Në gjykatën e Tiranës, Berisha, Basha, ish-deputetë dhe gazetarë

Ashtu siç kishte paralajmëruar kryeministri Edi Rama ka filluar fushatën e tij të padive. Pas daljes në media të detajeve mbi padinë e Ramës ndaj Berishës,...

Kryesore Show Biz 10:10 - 15 Mars, 2019

Pas denoncimit në emision, kërcënohet me jetë gazetarja shqiptare

Moderatorja e njohur Fiori Dardha, e cila bashkëprezanton me Rozana Radin emisionin “Boom”, është kërcënuar me jetë. “Kohajone.com” raporton se kërcënimi është bërë nëpërmjet një mesazhi...

Kryesore Show Biz 11:10 - 4 Mars, 2019

Gazetarja ja thotë në sy: “Ke namin që i merr burrat grave”/Ja përgjigjia e balerinës shqiptare

Ajo është një ndër balerinat më të njohur të “Teatrit të Operave dhe Baletit”. Po flasim për Isida Mollaymerin e cila ishte e ftuar këtë javë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 23 Shkurt, 2019

Mbajti dietën e JLo, gazetarja shqiptare tregon “vuajtjet”: “Më e vështirë se të lije cigaren!”

Gazetarja e njohur shqiptare, Iva Tiço ka rrëfyer sot vështirësitë e dietës së famshme që ka mbajtur këngëtarja Jennifer Lopez. Iva Tiço e ndoqi dietën strikte...

Aktualitet 22:36 - 11 Shkurt, 2019

Artan Hoxha tregon kush është Dritan Dajti

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, i ftuar në emiosionin “Opinion”, në TV Klan, ka treguar se kush është Dritan Dajti,  i dënuari që prej vitesh ka turbulluar...