Connect with Us

All posts tagged "gazetar"

Blog 12:33 - 7 Shkurt, 2020

Gazetari armik i Ramës, Berishës dhe Metës

Është një emër mjaft i shpeshtë tashmë në ekrane, por edhe në kronikën e zezë prej më shumë se dy dekada e gjysmë si gazetar. Artan...

Politikë 16:53 - 22 Janar, 2020

Video-“Do ta dhj*s më keq po vazhdove!”/ Veliaj tregon fytyrën e vërtetë, kërcënon gazetarin

Të gjithë e dinë që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj nuk i ka qejf gazetarët, pasi nuk ka guxim të dalë para tyre për tu pyetur....

Politikë 22:41 - 9 Janar, 2020

Gazetari i Çim Pekës kundër Lulit: Ndahu nga Rama

Gazetari i Çim Pekës, Bledi Koka ka dalë kundër kreut të PD, Lulzim Basha dhe i bën thirrje të ndahet nga kryeministri Edi Rama. Sipas Kokës...

Histori 09:49 - 29 Dhjetor, 2019

Historia e Zija Mukës/ Gazetari që refuzoi regjimin komunist

Zija Muka, intelektuali nga qyteti i Shkodrës i cili gjatë periudhës së Monarkisë së Zogut studioi në Itali për Teknik Gjeometër dhe pas kthimit në atdhe...

Politikë 16:15 - 24 Dhjetor, 2019

Dha dorëheqjen para vettingut/ Gazetari i nxjerr “të palarat” gjyqtarit: Qen që të shqyente nëse bije në dorën e tij

Gazetari Tenis Skuqi ka sulmuar ashpër gjyqtarin Tomor (Thoma) Shkreli i cili dha dorëheqjen rreth një muaj më parë. Skuqi e cilëson Shkrelin si një qen...

Bota 11:01 - 23 Dhjetor, 2019

Vrasja e gazetarit Khashoggi/ Dënohen me vdekje 5 persona

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka dënuar me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi vitin e kaluar. Khashoggi, u vra brenda konsullatës në...

Bota 22:19 - 13 Dhjetor, 2019

Paketa anti-shpifje/ “Washington Post”: Karakteristikë e liderave diktatorë

Ndërsa vitit 2019 po i vjen fundi, rreth 30 gazetarë deri në fund të këtij viti janë futur në burg në të gjithë botën me akuzën...

Lajme 21:03 - 11 Dhjetor, 2019

“Shqipëria, gojët e qepura”/ Italia i kushton emision lirisë së shtypit

Televizioni italian, Rai 3 i ka kushtuar një emsion lirisë së shtypit në Shqipëri, nisur nga debatet e kohëve të fundit mbi dy projektligjet për ligjin...

Sociale 20:11 - 3 Dhjetor, 2019

“Po shkallët i lyeve?”/ Veliaj “injoron” porosinë e Ramës, i fshin komentin gazetarit

Dy ditë më parë kryeministri Edi Rama i dha “ultimatum” kreut të bashkisë Tiranë, Erjon Veliaj për të lyer shkallët e një pallati. Ky urdhër i...

Politikë 11:49 - 1 Dhjetor, 2019

“Ju të terrenit jeni heronj”/ Rama i hakërrehet “shefave”: I luajtën mendsh njerëzit

Kryeministri Rama ndodhet sot në në Durrës, qyteti i cili u trondit më së shumti nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një prononcim për mediat, Rama...

Sociale 14:32 - 14 Tetor, 2019

Media shqiptare në zi/ Ndërron jetë gazetari i njohur

Ka ndërruar jetë gazetari dhe korrespondenti i ATSH-së, Riza Hoxha. Lajmin e hidhur e ka dhënë ish-sekretari i Përgjithshëm i Bashkisë së Kukësit Bujar Muçmata. Riza...

Ekonomi 12:42 - 6 Gusht, 2019

Fijet e fshehta pas tenderit të faturave elektronike/ Klodian Tomorri zbardh skandalin

Nga Klodian Tomorri “Croatian job”, fijet e fshehta pas tenderit 15 mln euro AKSHI-tNë 21 shtator të vitit të kaluar Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit...

Aktualitet 13:35 - 11 Korrik, 2019

Gazetari 70 vjeçar zhvishet nudo

Shoku Mitro i pëlqen t’i thonë! Mitro Çela gazetari i vjetër në moshën 70 vjeçare ka preferuar të zhvishet për ndjekësit e tij për të disatën...

Aktualitet 18:11 - 18 Maj, 2019

Alketa Vejsiu zbulon surprizën e të hënës/ Sjell në Shqipëri gazetarin më të famshëm italian

Një nga emisionet më të ndjekura të ekraneve shqiptare është programi “Në kurthin e Pite Panit”. Të shumtë kanë qenë personazhet të cilët janë vendosur përballë...

Kryesore Show Biz 11:40 - 24 Mars, 2019

Flori Mumajesi nuk ndalet,shpërthen ndaj gazetarit:”Të kanë blerë karrierën”

Sabri Fejzullahu dhe Flori Mumajesi u vunë në qendër të vëmendjes së mediave dje, pas një përplasjeje. E gjitha nisi kur Fejzullahu gjatë një interviste u...

Aktualitet 10:10 - 10 Mars, 2019

Gazetari grek i mahnitur nga video “Rrëmbehu nga Shqipëria”:Po na bie turizmi, ta bëjmë edhe ne”

Një fushatë e ndërmarrë sëfundmi nga personazhet të njohur shqiptarë ka shfrytëzuar mendimin e krijuar ndaj shqiptarëve tek filmat “Taken “ të Liam Neeson për të...

kapja e meda
Aktualitet 11:28 - 6 Mars, 2019

“Ka prostitucion në media”/Gazetari shqiptar bën deklaratën e fortë

Gazetari i njohur shqiptar Enkel Demi ka qënë  i ftuar ditën e djeshme në  emisionin “Tempora” të  Sonila Meços. Moderatorja shtroi pyetjen:”Mendon se ekziston seksizimi në...

Kryesore Show Biz 11:53 - 20 Shkurt, 2019

Gazetari i famshëm italian flet më në fund për vajzën me këngëtaren shqiptare

Gazetari dhe kritiku i famshëm italian, Vittorio Sgarbi ka folur më në fund për vajzën e tij me një grua shqiptare. Në një intervistë për “corriere.it”...

Kryesore Show Biz 10:40 - 5 Shkurt, 2019

Gazetari i njohur italian habit me deklaratën e tij : “Maria De Filippi dhe Maurizio Costanzo kanë 20 vjet që…”

Gazetari italian Alfonso Signorini ka bërë një deklaratë jo të zakonshme për çiftin e famshëm Maurizio Costanzo dhe Maria De Filippi. Gazetari nuk e bëri deklaratën...

Aktualitet 13:15 - 4 Shkurt, 2019

“Piktori mashtrues”, një gazetar i infiltruar i emisionit në Vizion Plus: “Ja pse e bëmë”

Pak ditë më parë, Edlir Reka u kthye në një personazh pas deklaratave të pavërteta që ai bëri tek “Rudina” dhe “Ftesë në 5”. Ai u...

Kryesore Show Biz 10:53 - 2 Shkurt, 2019

Befason gazetari shqiptar: “Kam fjetur në një krevat me shumicën e VIP-ave dhe burrat e tyre”

Ai do të jetë pjesë e emisionit “E Diell” që nis këtë të dielë në ekranin e Top Channel. Ndaj gazetari i njohur Ervin Kurti ishte...

Aktualitet 17:37 - 25 Dhjetor, 2018

“Si na ndodhën ca gjëra dhe ndikuan”/ Adi Krasta rrëfen se si Sali Berisha e bëri gazetar

Mbrëmjen e djeshme ish-kryeministri Sali Berisha ishte ftuar në emisionin “A Show”, të Adi Krastës në News24. Por si rrallë herë Krasta ka folur për fillimet...

Akuza edi rames per nepotizmin ne administrate
Aktualitet 20:15 - 7 Dhjetor, 2018

Gazetari ‘kryqëzon’ Ramën/ Zgjohu kryeministër se po bien këmbanat

Gazetari Denis Dyrnjaja i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të zgjohet se këmbanat këtë herë po bien, për atë. Në një postim në rrjetet sociale Dyrnjaja...