Connect with Us

All posts tagged "gaz lotsjelles"

Bota 16:45 - 24 Maj, 2020

Situatë e tensionuar në Hong Kong / Policia hedh gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Policia në Hong Kong ka përdorur gaz lotsjellës ndaj protestuesve, që kundërshtonin planet e Kinës, për të miratuar një ligj të ri të sigurisë. Mijëra protestues...

Bota 19:08 - 1 Mars, 2020

Refugjatët bëhen “mollë sherri”/ Tensione në kufirin Turqi-Greqi, hidhet gaz lotsjellës

Një situatë e tensionuar është krijuar sot në kufirin Turqi-Greqi për shkak të fluksit të madh të refugjatëve. Mediat greke raportojnë se forcat e policisë greke...

Edi Paloka: Ora News bën diversion për Ramën
Politikë 13:02 - 12 Shkurt, 2020

“Gazin lotsjellës e morëm në Kosovë”/ Paloka zbulon qëllimet e Ramës dhe Lleshajt

Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka reaguar pasi ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj pranoi se gazin lotsjellës e morën nga Kosova. Sipas Palokës, fakti që gazi...

Bota 22:55 - 25 Dhjetor, 2019

Kaos në Hong Kong/ Protestuesit vishen si babagjyshë

Policia në Hong Kong ka hedhur gaz lotësjellës ndaj mijëra protestuesve të veshur me kapuçë të Babagjyshit të Vitit të Ri, apo me brirë drerësh, të...

Aktualitet 09:35 - 12 Maj, 2019

Foto-Bomba molotov, dhunë, flakë e gazlotsjellës/ Protesta që “dogji” Tiranën

Protesta e djeshme e Opozitës degjeneroi në dhunë me protestuesve dhe Policisë. Protestuesit u përleshën me Policinë, ndërsa kjo e fundit përdori ujë dhe gaz lotsjellës...

Aktualitet 22:40 - 11 Maj, 2019

Zhvendosja e protestës/ Flakadanë dhe gaz lotsjellës në Drejtorinë e Policisë

Menjëherë pas thirrjes së Lulzim Bashës për zhvendosje protestuesit marshuan tek Drejtoria e Policisë ku po mbahet sekretari organizativ Sahit Dollapi. Protestuesit me flakadanë në duar...

Aktualitet 14:10 - 11 Prill, 2019

Gaz lotsjellës në protestën e Opozitës/ Ministri Sandër Lleshaj nën hetim

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është vënë nën hetim nga Prokuroria e Tiranës. Mësohet se organi i akuzës, pas padisë së Partisë Demokratike që mban datën...

korruptuar arrogant
Aktualitet 15:59 - 7 Prill, 2019

Kritikat nga Elez Biberaj/ “Kur media të përvëlon më shumë se gazi lotsjellës”

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale, ka komentuar deklaratën e drejtorit të VOA për Euroazinë, Elez Biberaj....

Aktualitet 14:19 - 16 Mars, 2019

Foto- Gaz lotjsellës dhe tym para Kuvendit/ Nuk kursehen as fëmijët

Ka nisur me marshim të qetë rreth kryeministrisë protesta e Opozitës për t’u përshkallëzuar më tej para Parlamentit. Protestuesit kanë shkulur gardhin e parlamentit si dhe...

Aktualitet 19:20 - 26 Shkurt, 2019

Gaz lotsjellës dhe errësirë/ Protestuesit: Të mos na provokojnë, është e drejta jonë

Protestuesit kanë pasur përplasje të njëpasnjëshme me policinë. Për të shpërndarë turmën policia përdori hedhjen  e gazit lotsjellës, gjë që acaroi turmën. Ndërkohë që tashmë në...

protesta e opozites
Aktualitet 18:48 - 26 Shkurt, 2019

Gazi lotsjellës zbardh sheshin/ Asfiksohen disa protestues

Policia i është kundërpërgjigjur protestuesve të cilët disa herë kanë sulmuar uniformat blu, duke hedhur goz lotsjellës. Ndërkohë që kanë arritur të sprapsin protestuesit, këta të...

Kosova & Rajoni 15:18 - 21 Mars, 2018

Hodhen gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës/ Përjashtohen pesë deputetë të Vetëvendosjes

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka marrë vendim që të përjashtojë nga vazhdimi i seancës për demarkacionin pesë deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët hodhën gazin...

Kosova & Rajoni 19:35 - 29 Shkurt, 2016

Maqedoni/ Policia përdor gaz lotsjellës kundër migrantëve sirianë dhe irakianë

Policia maqedonase ka përdorur ditën e sotme gaz lotsjellës kundër një grupi prej rreth 300 migrantësh sirianë dhe irakianë, ndërkohë që ata po përpiqeshn të rrëzonin një barrierë...

Aktualitet 13:51 - 27 Janar, 2015

Prishtinë/Policia përdor gazin lotsjellës kundër protesuesve që sulmuan barrikadat

Policia e Kosovës ka përdorur gazin lotsjellës për të shpërndarë protestuesit e mbledhur në afërsi të Qeverisë së Kosovës në Prishtinë. Forcat e rendit po përpiqen...