Connect with Us

All posts tagged "garë"

PD dorëzon listën përfundimtare/ Propozon 326 kandidatë
Politikë 13:21 - 22 Tetor, 2020

Mbyllet procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD/ Lista me 316 emra i shkon Kryesisë

Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve ka përfunduar procesi i përzgjedhjes së kandidatëve të PD. Në fazën e parë ishin 3600 kandidatë me pas ishin 498 emra...

Ish-deputetja e PD-së, kërkon përjashtimin e Shqipërisë nga fondet e BE-së
Politikë 22:17 - 19 Tetor, 2020

“Tenderi i inceneratorit të Elbasanit pa garë”/ Tabaku: Kompania u krijua tre ditë pasi u dha konfirmimi

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, ka ngritur të tjera akuza lidhur me inceneratorin e Elbasanit. Tabaku tha në emisionin “Open” se tenderi i inceneratorit të...

Blog 09:11 - 18 Tetor, 2020

Rruga e qartë e Donald Trumpit drejt fitores më 3 nëntor

Nga Daniel Mccarthy “National Interest” Presidenti Donald Trump po kalon një javë shumë të mirë. Këtë nuk e tregojnë ende sondazhet, por tri gjëra janë kthyer...

Politikë 11:58 - 15 Tetor, 2020

Qindra familje nëpër çadra/ Qeverisë “nuk i bëhet vonë”, jep 100 milionë lekë për blerje suveniresh

Prej nëntorit të vitit të shkuar, kur Shqipëria u godit nga tërmeti e më pas nga pandemia e Covid, një numër i madh qytetarësh po vuajnë...

Veliaj sfidon Metën/ Hajde garo për kryetar Bashkie të shohim kush është më i mirë
Politikë 23:00 - 13 Tetor, 2020

Veliaj sfidon Metën/ Hajde garo për kryetar Bashkie të shohim kush është më i mirë

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka sfiduar publikisht mbrëmjen e sotme presidentin Ilir Meta. Veliaj ftoi Metën të përballet me të në garë për kryebashkiak të Tiranës për...

“Bindja Demokratike gati për të dalë e vetme në garë”/ Arben Skënderi: Prioritet kemi programin e saktë
Politikë 18:45 - 13 Tetor, 2020

“Bindja Demokratike gati për të dalë e vetme në garë”/ Arben Skënderi: Prioritet kemi programin e saktë

Anëtari i Bindjes Demokratike Arben Skënderi, ka folur për zgjedhjet e ardhshme parlamentare dhe ka treguar planet e partisë ku bën pjesë. Skënderi tha se Bindja...

“Ka mbledhur vota kundër meje”/ Arben Ristani zbulon pabesinë e Grida Dumës
Politikë 18:49 - 9 Tetor, 2020

Plas në PD-në e Tiranës/ Grida Duma vërsulet kundër Ristanit

Sot në mesditë janë shpallur kandidatët e PD në degët e Tiranës, ndërsa janë publikuar 140 emrat e kandidatëve për këtë qark. Ndërkohë që kanë filluar...

Ismail Kadare pjesë e garës/ Jepet çmimi Nobel në Letërsi
Kultura 13:31 - 8 Tetor, 2020

Ismail Kadare pjesë e garës/ Jepet çmimi Nobel në Letërsi

Akademia Suedeze e Çmimit Nobel ka shpërndarë ditën e sotme çmimin më të lakmueshëm, atë të Letërsisë. Sërish në këtë garë ka qenë edhe shkrimtari shqiptar...

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko
Sociale 16:59 - 5 Tetor, 2020

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Kryeministri shkruan se shumë shpejt do ta shohim të mbështjellë me...

Basha ndërhyn me telefon live në emision për inceneratorët/ Rama nuk pranon ballafaqimin
Politikë 13:16 - 5 Tetor, 2020

Rama “kryqëzon” Bashën/ Skualifikoi nga gara zv.kryeministrin e Berishës

Kryeministri Edi Rama ka folur sot në Kuvend edhe për rastin e Ilir Rusmalit i cili u skualifikua nga kreu i PD, Lulzim Basha, në garën...

Politikë 19:54 - 2 Tetor, 2020

Ilir Rusmali drejt KAS/ Zbulohen emrat me të cilët do të garojë

Ish-zëvendëskryeministri në qeverinë e PD, Ilir Rusmali është propozuar për tu bërë pjesë e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve. Rusmali njihet si një nga njerëzit që...

Politikë 21:20 - 25 Shtator, 2020

Përzgjidhen 5 kandidatët e PD në Tropojë që kalojnë në fazën tjetër/ Eleminohet ish kryebashkiaku

Votimet e PD në Tropojë kanë përfunduar ndërsa kandidatët që do të kalojnë në fazën tjetër janë: Isuf Cela, Xhem Nezaj, Mimoza Hajdarmataj, Lush Susaj dhe...

Politikë 13:29 - 22 Shtator, 2020

Kush janë 5 kandidatët në garë për kryetar të Bordit të AMF-së

Komisioni për Ekonominë dhe Financat zhvilloi një seancë dëgjimore me kandidaturat për pozicionin e Kryetarit të Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Kandidatët që kishin dorëzuar...

“Kundërshtar i Ramës që nga lindja”/ Patozi: Bashës i uroj jetë të lumtur por e shikon politikën si biznes
Politikë 18:19 - 8 Shtator, 2020

Meta nuk e thirri për të konsultuar datën e zgjedhjeve/ Patozi: Do apo s’do presidenti, do jem në garë

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ka shprehur pakënaqësi ndaj presidentit Ilir Meta, i cili nuk e ftoi në Presidencë ashtu si partitë e tjera për...

Skandali me inceneratorët/ PD padit qeverinë në SPAK
Lajme 18:03 - 8 Shtator, 2020

BKH hap garën për hetues/ Publikohen kriteret që duhen plotësuar

Pasi takimit me ambasadoren e SHBA-ve Yuri Kim me drejtoreshën e BKH Aida Hajnaj si dhe Shefin e Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja gjatë vizitës në...

Politikë 20:22 - 25 Gusht, 2020

Nga Astrit Patozi/ Refuzojeni garën mes të keqes më të mirë

Cili e ka zbrazur me shumë Shqipërinë, kur ka qeverisur, këta në pushtet apo ata në opozitë? Kur kanë ikur më shumë shqiptarët nga sytë këmbët...

Debati “kaotik” presidencial/ Ja çfarë thonë sondazhet
Bota 17:07 - 8 Gusht, 2020

Joe Biden apo Donald Trump/ Cili kandidat do të fitojë në zgjedhjet e nëntorit?

Në Shtetet e Bashkuara, anketat tregojnë se kandidati demokrat për president, Joe Biden kryeson ndaj Presidentit Donald Trump për zgjedhjet e nëntorit. Por ndërsa anketat tregojnë...

Gara e Rusisë për vaksinën e Covid-19/ Shqetësime në Perëndim
Bota 23:13 - 7 Gusht, 2020

Gara e Rusisë për vaksinën e Covid-19/ Shqetësime në Perëndim

Rusia njoftoi me krenari se është gati të bëhet vendi i parë që do të miratojë një vaksinë kundër COVID-19 dhe se ka në plan të...

“Kjo mund ta çojë Serbinë në fundin e vet”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme ne Ballkan
Politikë 15:08 - 5 Gusht, 2020

Gara zgjedhore e 2021/ Ngjela: Kandidatët për deputet duhet të vetohen!

Avokati i njohur Spartak Ngjela thotë se të gjithë kandidatët për t’u zgjedhur deputetë, të cilët do të kërkojnë të marrin pjesë në garën zgjedhore të...

Me apo kundër Bashës?/ Kryemadhi nuk po vendos dot…
Politikë 18:23 - 29 Korrik, 2020

Me apo kundër Bashës?/ Kryemadhi nuk po vendos dot…

Disa ditë më parë bëri bujë deklarata e kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, e cila tha se gara në zgjedhjet e ardhshme parlamentare do të jetë...

Kryemadhi habit me deklaratën/ “Gara në zgjedhje do jetë mes meje dhe Bashës, Rama del forcë e katërt”
Politikë 16:45 - 15 Korrik, 2020

Video-Kryemadhi habit me deklaratën/ “Gara në zgjedhje do jetë mes meje dhe Bashës, Rama del forcë e katërt”

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka habitur ditën e sotme me një deklaratë të bërë pak momente më parë. Kryemadhi tha se gara në zgjedhjet parlamentare...

Tomorri publikon skandalin/ Shefat e Bankers ndanë 500 mijë USD bonuse nga paratë e garancisë sovran
Politikë 14:15 - 5 Korrik, 2020

Klodian Tomorri “i çjerr maskën” qeverisë/ “Gara për tenderin Milot-Ballden u hap për show vetëm në TV”

Gazetari i Ekonomisë Klodian Tomorri, ka reaguar pas shpalljes së garës për koncesionin e rrugës Milot-Fier. CNA.al denoncoi se fituesin e ka të paracaktuar dhe është një...

Gara për kryetar të Komisionit të Prokurimit Publik/ Dy prej kandidatëve në shkelje të ligjit
Politikë 14:19 - 4 Korrik, 2020

Gara për kryetar të Komisionit të Prokurimit Publik/ Dy prej kandidatëve në shkelje të ligjit

Dhjetë ditë më parë kryeministri Edi Rama ka shkarkuar nga detyra kryetaren e Komisionit të Prokurimit Publik, Evis Shurdha për shkak të përplasjeve të forta që...