Connect with Us

All posts tagged "garda"

Politikë 15:06 - 23 Maj, 2020

“Rebelohet” Erion Kristo/ Sot do të jem të Garda, ju mos u shqetësoni

Gazetari Erion Kristo është shprehur kundër vendimit për mbylljen e parkut të liqenit Artificial, në Tiranë. Ndërkohë që fundjavën e kaluar, Parku ishte mbyllur, në një...

Vetingu 09:28 - 7 Shkurt, 2020

Klodiana Lala lëshon “bombën”/ Sulm i organizuar nga bandat kundër komandantit të Gardës

Gazetarja Klodiana Lala ka reaguar në lidhje me lajmet e publikuara në media, për proçesin e Vettingut ndaj Kreut të Gardës Gramoz Sako. Në një postim...

Vetingu 13:27 - 5 Shkurt, 2020

Kreu i Gardës në Vetting/ Si rrezikoi jetën kur makina u qëllua me 27 plumba, asnjë shkelje gjatë zbatimit të detyrës

Komandianti i Gardës së Republikës, Gramoz Sako po i nënshtrohet procesit të Vetting-ut në polici. Trupa e Vlerësimit është e përbërë nga Mirela Ujkani (Miti), Alban...

Aktualitet 12:06 - 25 Mars, 2019

Garda në Vetting/ Pjerin Ndreu del kundër

Në mbledhjen e Komisionit janë shqyrtuar projektvendimet për proceduarat e Vettingut në Policinë e Shtetit. Deputeti Pjerin Ndreu, njëherësh  dhe anëtar i këtij Komisioni  ka propozuar...

Aktualitet 15:24 - 16 Mars, 2019

Çfarë i tha Garda-Grida Dumës?/ Zbardhet biseda

Opozita e Bashkuar ka protestuar sot përreth katër orë, fillimisht para Kryeministrisë dhe më pas para Parlamentit. Gjatë protestës pati dhe tensione dhe përplasje mes protestueve...

berisha kampion i replikes ne parlament
Aktualitet 14:36 - 21 Shkurt, 2019

Berisha pa mbrojtje ligjore/ Reagon Garda e Republikës

Garda e Republikës ka reaguar pas deklaratës së ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili e cilësoi heqjen e mbrojtjes ligjore nga Garda, si një gjest frikacak dhe...

Aktualitet 12:37 - 21 Shkurt, 2019

Heqja e mbrojtjes ligjore nga Garda/ Berisha: Gjest hakmarrës i Ramës

Për ish-kryeministrin, Sali Berisha, është marrë një vendim nga Garda, për t’i hequr mbrojtjen ligjore. Mediat raportojnë se pas protestës së 16 shkurtit, ka ardhur edhe...

Aktualitet 14:37 - 20 Shkurt, 2019

Policia “blindon” Kuvendin/ Garda porosi gazetarëve

Policia e Shtetit ka hartuar një plan masash për mbarëvajtjen e protestës së paralajmëruar të opozitës, e cila pritet të nisë nesër rreth orës 10:00 para...

Aktualitet 12:00 - 30 Qershor, 2018

Plumb në kokë shoferit të Fatmir Xhafajt/ Zbardhen detajet e para

Një trup i pajetë është gjendur në një nga garazhet e Gardës. Burimet bëjnë me dije se pajetë është punonjës garde dhe dyshohet se mund të...

Aktualitet 20:48 - 2 Qershor, 2018

 Zbardhen detajet e incidentit në Belsh/ Gardisti i nënshtrohet operacionit

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me incidentin në Belsh, ku punonjësi i Gardës së kryeministrit mbeti i plagosur pak minuta pas mbarimit të takimit...

Kronika 18:34 - 2 Qershor, 2018

Bie nga një lartësi/ Punonjësi i Gardës së kryeministrit me urgjencë në spital

Një punonjës i Gardës së Kryeministrit është rrëzuar aksidentalisht pas takimit të Ramës në Belsh. Mësohet se punonjësi i Gardës së Kryeminstrit ra nga një lartësi...

Aktualitet 15:23 - 21 Prill, 2018

“Çmendet” Garda e Republikës, do të blejë fuoristradë 365 milionë lekë

Luksi dhe siguria e zyrtarëve kushton qindra milionë lekë. Pasi rregulluan zyrat, blenë makina të shtrenjta, punësuan njerëzit e afërt me poste kryesore, shtetarët tashmë kthehen...

Aktualitet 20:54 - 7 Prill, 2018

Arizona dhe Teksasi gati të dërgojnë Gardën në kufirin me Meksikën

Shtetet amerikane të Arizonës dhe Teksasit njoftuan dje se do të dërgojnë brenda javës së ardhshme 400 trupa të Gardës Kombëtare në vijën kufitare SHBA-Meksikë, pasi...

Aktualitet 22:24 - 6 Prill, 2018

Trump kërkon vendosjen e Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën

Ndërsa Presidenti amerikan Donald Trump ka kërkuar ndihmën e Gardës Kombëtare për të shtuar sigurinë tek kufiri mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, shifrat nuk tregojnë...

Politikë 21:43 - 5 Mars, 2018

Vrasjet e 21 janarit/ Flet Berisha: Garda respektoi rregulloren

Protestën e 21 janarit, e ka komentuar në emisionin “Real Story”, ish-kryeministri Sali Berisha. Berisha ka thënë se nuk ka asnjë lidhje me vrasjet që ndodhën...

Aktualitet 11:28 - 1 Shkurt, 2018

Përplasje dhe debate në Kuvend/ Opozita dhe mazhoranca ndahen nga garda

Seanca parlamentare ka vijuar në kushte të pazakonta dhe me nota tensioni. Me gardën  në mes deputetëve të opozitës dhe mazhorancës, Ruçi u kadhënë fjalën deputetëve,...

Aktualitet 11:14 - 1 Shkurt, 2018

Kaos në Kuvend/ Ruçi urdhëron gardën për nxjerrjen jashtë të Spahos

Opozita nuk është tërhequr nga bllokimi i foltores. Ata kanë qëndruar në në këmbë, në shenjë proteste ndaj kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, i cili vendosi...

Aktualitet 09:38 - 20 Prill, 2017

Ekskluzive-Rama në Durrës nën masa të rrepta sigurie/Rrethohet nga Garda

Kryeministri Edi Rama pritet të udhëtojë mesditën e sotme drejt qytetit të Durrësit. CityNews mësoi se kryeministri Rama do të udhëtojë drejt qytetin bregdetar nën masa të rrepta sigurie....

Aktualitet 21:05 - 20 Maj, 2016

Foto Lajm/ Gruaja tenton të takojë Ramën dhe Metën, ndalohet nga garda

Nje grua ka tentuar sot të takojë kryeministri Edi Rama dhe Kryetarin e Parlamentit Ilir Meta, të cilët po zhvillonin një takim në Rezidencën qeveritare. Siç duket...

Aktualitet 23:16 - 18 Maj, 2016

Garda e Rusisë si trupë policore e vetë Putinit

Presidenti Putin ka nisur një reformë të madhe policore. Garda e re do të jetë në varësi personale të presidentit. Vëzhguesit spekulojnë nëse ajo do të...

Aktualitet 20:24 - 27 Prill, 2016

Qeveria mbrojti Gërdecin/ Firma e Petro Koçit: Ishte aksident teknologjik

Qëndrimi i Gardës nuk është i pari në radhën e qëndrimeve të qeverisë Rama ndaj çështjeve të bujshme të qeverisë së mëparshme. Një qëndrim të njëjtë...

Aktualitet 21:45 - 19 Maj, 2015

Ish komandanti i GRUPIT TE ZJARRIT më 21 janar 2011, në fushatë me Edi Ramën

Nje foto interesante të ish- komandantit të seksionit në grupet e zjarrit të Gardës më 21 janar 2011. Agron Malaj shoqëron kryeministrin Edi Rama gjatë vizitës së...