Connect with Us

All posts tagged "Garda e Republikes"

Politikë 19:32 - 3 Qershor, 2020

Lefter Maliqi tregon “përplasjen” me Gardën/ “Kishin informacione se do krijoja incident me Ramën”

Deputeti Lefter Maliqi ka treguar një përplasje që kishte pasur para dy muajsh me Gardën e Republikës. Maliqi ka treguar se Garda kishte informacione se ai...

Politikë 12:36 - 5 Shkurt, 2020

A po kërkon Fatmir Xhafaj të kapë BKH-në dhe Gardën e Republikës?!

Fatmir Xhafaj është njeriu që drejtoi Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Një faktor politik, që tashmë ka kaluar në hije, por që ka një aktivitet mjaft...

Kronika 17:05 - 20 Tetor, 2019

Ngjarja në Kavajë/ Zbulohet e shkuara e errët e Bledar Toçit

Janë zbardhur detaje të reja për Bledar Toçi, shefi i sigurisë së paraburgimit të Durrësit, i cili vrau me armën e shërbimit,  Dritan Haxhollin në banesën...

Aktualitet 18:00 - 24 Korrik, 2018

Lamtumirë edhe Gardës së Republikës/ 25 mijë m2 me gjithë godinë kalojnë në pronësi të Bashkisë Tiranë

Në datën 4 korrik të këtij viti, Këshilli i Ministrave ka vendosur që të kalojë në përgjegjësi administrimi të Bashkisë së Tiranës një sipërfaqe prej 25 004 m2...

Aktualitet 22:45 - 2 Korrik, 2018

“Vetëvrasja e Shkëlzen Qordjas”/ Artan Hoxha zbulon skandalin

Një ndër çështjet më të bujshme për momentin, është gjetja pa jetë e shoferit të ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, në makinë në ambientet e Gardës...

Aktualitet 09:57 - 1 Korrik, 2018

Vrasja e shoferit të Xhafajt/ Misteri që i mori jetën 31-vjeçarit

Ditën e djeshme në garazhin e Gardës së Republikës është gjetur i vrarë me plumb në kokë shoferi i ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, Shkëlzen Qordja,...

Aktualitet 11:23 - 13 Prill, 2017

Kërcënimi i Bashës/Garda merr në mbrojtje kreun e PD

Garda e Republikës ka marrë në mbrojtje dhe ka shtuar forcat e sigurisë për kreun demokrat, Lulzim Basha. Citynews raportoi dy ditë më parë se kryedemokrati...