Connect with Us

All posts tagged "gara"

Garat përcaktuese për kontrollin e Senatit/ Kush janë 7 shtetet ku nuk mund të parashikohet rezultati përfundimtar
Bota 23:34 - 3 Nentor, 2020

Garat përcaktuese për kontrollin e Senatit/ Kush janë 7 shtetet ku nuk mund të parashikohet rezultati përfundimtar

Marrja e kontrollit të Senatit dhe kryesisht suksesi ose dështimi i axhendës së presidentit të ardhshëm amerikan, varen nga garat elektorale në disa shtete, për të...

U skualifikua nga demokratët e Korçës/ “Surpriza” e Klevis Balliut, ja ku do garojë ish-deputeti i Lulit
Politikë 11:33 - 10 Tetor, 2020

Basha flet për skualifikimin e Klevis Balliut/ Nesër do ta bëj ministër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është pyetur sot nga gazetarët edhe në lidhje me skualifikimin e Klevis Balliut, nga lista e kandidatëve të PD-së në...

Gara false në PD/ Basha fut burrë e grua në listën e kandidatëve për Tiranën
Politikë 19:19 - 9 Tetor, 2020

Gara false në PD/ Basha fut burrë e grua në listën e kandidatëve për Tiranën

Demokratët e Qarkut të Tiranës pritet të votojnë nesër për kandidatët për deputetë për zgjedhjet e 25 prillit. PD ka publikuar listën me 140 emra, ku...

Politikë 15:07 - 26 Shtator, 2020

Ndëshkohen ish-kryebashkiakët/ Zbulohen emrat, kush do jetë në listën e kandidatëve të PD, në qarkun e Kukësit

Dje në tri degët e qarkut të Kukësit u zhvillua votimi se cilët kandidatë do të vazhdojnë garën për deputet dhe kryetar bashkie dhe kush skualifikohet....

Basha tallet me komisionin Ruli/ Ja si u falsifikuan rezultatet dhe listat në Durrës, shkuan 27 u kthyen 28 emra
Politikë 11:58 - 24 Shtator, 2020

Procesi skandaloz i Bashës

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha sot ka vazhduar farsën e tij në lidhje me procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë. Gjoja ka çuar...

Gara presidenciale në shtetet e pavëndosura dhe fushëbetejë
Bota 18:58 - 23 Shtator, 2020

Gara presidenciale në shtetet e pavëndosura dhe fushëbetejë

Ndërsa kanë mbetur më pak se dy muaj nga zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara, vëmendja e kandidatëve është përqëndruar në shtete si Pensilvania, Florida, Uiskonsini,...

Blog 08:30 - 19 Shtator, 2020

Jo, rusët nuk do ta fitojnë garën e vaksinave kundër koronavirusit

Nga Anastasia Rusanova “The American Conservative” * Pavarësisht shumë kritikëve, presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar zhvillimin e mundshëm të një vaksine amerikane kundër koronavirusit deri...

https://www.cna.al/2020/07/05/video-basha-ngel-serish-ne-klase-ben-gafen-e-radhes-ne-korce/
Politikë 11:04 - 11 Korrik, 2020

Garë në PD, apo Demokraci e Drurit?!

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha e proklamoi lëvizjen e re për propozimin e kandidatëve për deputet nga baza si një lëvizje e fortë demokratiziuese,...

Leksioni i Sokol Olldashit 7 vite më parë/ Çfarë nuk mësoi kurrë Lulzim Basha
Politikë 11:36 - 10 Korrik, 2020

Leksioni i Sokol Olldashit 7 vite më parë/ Çfarë nuk mësoi kurrë Lulzim Basha

Ish-ministri i ndjerë i Transportit, Sokol Olldashi, në kohën që garonte për drejtimin e Partisë Demokratike, ka dhënë leksione mjaft të qartë dhe të forta sesi...

Teknologji 16:39 - 6 Korrik, 2020

Sulmet kibernetike në internet/ I riu nga Korça sfidon hakerat dhe merr medalje në Zvicër

Shumë vende kanë frikë nga sulmet kibernetike në infrastrukturën e tyre. Për këtij lloj problemi, në Zvicër u përballën disa ekipe studentësh nga 9 vende të...

Sot nis viti i ri akademik/ Universitetet do zhvillojnë mësim online për një muaj
Sociale 10:34 - 5 Korrik, 2020

Sot mbyllet gara për rektorin në Universitetin e Tiranës/ Ja kush janë tre kandidatët që synojnë postin

Pak orë na ndajnë nga mbyllja e aplikimeve për postin e rektorit të Universitetit të Tiranës dhe deri më tani kanë apikuar tre kandidatë. Kryetarja e...

Ish deputeti i PD akuza Bashës/ Po manipulon procesin e përzgjedhjes së kandidatëve
Politikë 12:35 - 24 Qershor, 2020

A mund ta shpëtojnë disa kufoma politike Lulzim Bashën?!

Kreu u Republikës së re, Lulzim Basha po përpiqet t’iu hedhë hy syve demokratëve, me gjoja një hapje, me gjoja afrim të kontributeve, apo se listat...

Opinione 23:12 - 4 Qershor, 2020

“Zgjedhorja”/ Ilva Tare: Reforma e duhur, demokracia e partive

Prej një jave publiku është bombarduar nga lajmet për Reformën Zgjedhore. Duket sikur u harrua corona, tërmeti, vaksina, komplotet e konspiracionet. Aman të bëhet reforma zgjedhore...

Lajme 13:40 - 28 Shkurt, 2020

Ekskluzive/ Digitalb humb garën për Champions League

Një nga eventet më të mëdha sportive, jo vetëm në Europë por edhe në botë, është Champions League, e cila është një nga kompeticionet më spektakolare...

Skandal dhe nepotizëm në FBI-në shqiptare
Lajme 10:49 - 14 Shkurt, 2020

Vijon gara për kreun e BKH/ Kualifikohen 8 kandidatë

Vijon gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së ka përfunduar vlerësimin e testit të aftësive fizike, testit të...

ambasada amerikane ne shqiperi
Lajme 09:22 - 12 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH drejt përmbylljes/ Ambasada amerikane tregon fazën finale për kandidatët

Ambasada amerikane ka reaguar teksa faza e përzgjedhjes së kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit është drejt përfundimit. Sipas Ambasadës faza e radhës do të jetë...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Kronika 13:41 - 6 Janar, 2020

Nesër hapet gara për kreun e BKH/ Kushtet për t’u bërë hetues i “FBI”-së shqiptarë

Nesër pritet që të hapet gara për drejtuesin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, BKH, të njohur ndryshe si FBI-ja shqiptare. Një nga emrat e lakuar deri tani...

Blog 08:39 - 6 Janar, 2020

Në këtë dekadë do të rifillojë gara e armatimit

Nga Pierre Haski-“France Inter” Dekada që sapo ka filluar rrezikon seriozisht të shënohet nga një garë armatimi, e favorizuar nga dy faktorë: rivalitetet e reja midis...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Vetingu 09:43 - 19 Dhjetor, 2019

Ngritja e SPAK drejt finalizimit/ Sot betimi i anëtarëve te Presidenti

Ngritja e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK, duket se është drejt finalizimit. Një ditë më parë, ka...

dorina bejko, spak
Vetingu 14:15 - 10 Dhjetor, 2019

Zbulohet pasuria/ Kush janë tre kandidatët për kreun e SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë zbardhi sot emrat e tre prokurorëve, kandidatë për të marrë detyrën e drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe...

Vetingu 12:48 - 25 Nentor, 2019

Hapet gara për kreun e SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka miratuar sot me 11 vota pro, tetë prokurorët e parë të Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, e njohur ndryshe si SPAK....

Politikë 10:22 - 22 Nentor, 2019

Gara për Prokuror të Përgjithshëm/ Shkon në Kuvend lista me kandidatët

Sot pritet që Këshilli i Lartë i Prokurorisë të çojë në Kuvend listën me emrat për garën e Kryeprokurorit. Në garë për Prokuror të Përgjithshëm janë...

Politikë 15:37 - 19 Nentor, 2019

Rilindja kap edhe AMA/ “Fatosat” e partisë janë gati për të marrë shpërblim

Ish deputetja e PD, Albana Vokshi shprehet se gara për kreun e Autoritetit të Mediave Audiovizive ka degjeneruar. Sipas Vokshit, ai që Rilindja ka projektuar si...