Connect with Us

All posts tagged "fytyre"

Politikë 14:32 - 30 Prill, 2021

Shënim/ A ka fytyrë Ilir Meta?!

Nga Skifteri “Merruni me kutitë, merruni me votat e pavlefshme, mos u merrni me dorëheqjen, mos u merrni me shkarkimin, nuk kam kandiduar në zgjedhje, kam...

Politikë 23:13 - 16 Prill, 2021

A ka bërë Najada Çomo ndërhyrje në fytyrë? Flet kirurgu estetik

Panajot Papa është një kirurg estetik, i cili i ftuar mbrëmjen e sotme në “Zonë e lirë” ka dhënë mendimin e tij për disa politikanë të...

Life Style 20:09 - 28 Mars, 2021

Ja kush është trajtimi ideal që do t’ju shpëtojë nga papastërtitë e fytyrës

Doni të dini si të shpëtoni njëherë e mirë nga papastërtitë e fytyrës? Ne kemi zgjidhjen për ju me trajtimin perfekt për çdo lloj fytyre. Fytyrë...

Life Style 11:00 - 25 Mars, 2021

Pse nuk duhet të përdorni një peshqir për të tharë fytyrën tuaj?

Ju mund të mendoni se vendi juaj i tualetit është sendi më i mbushur me mikrobe në shtëpinë tuaj, por nuk është kështu. Në fakt, janë...

Blog 09:15 - 18 Shkurt, 2021

Lagështia e krijuar brenda maskave të fytyrës, mund të ndihmojë në luftimin e Covid-19

Në luftën kundër sëmundjes së koronavirusit (Covid-19), një nga armët e përdorura nga njerëzit për të parandaluar prekjen nga infeksioni është mbajtja e maskave të fytyrës....

Life Style 11:44 - 8 Shkurt, 2021

Çfarë janë puçrrat e bardha që krijohen rreth syve/ Si të shpëtoni prej tyre?

Është diçka e zakonshme që puçrrat e bardha të shfaqen në lëkurën e fytyrës tuaj, veçanërisht rreth syve tuaj. Disa njerëz i ngatërrojnë këto me puçrrat....

"Më bullizojnë për fytyrën time”/ Albi Nako tregon komentet ofenduese të njerëzve
Showbizz 16:02 - 5 Shkurt, 2021

“Më bullizojnë për fytyrën time”/ Albi Nako tregon komentet ofenduese të njerëzve

Koreografi Albi Nako ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave rozë për shkak të komentit që i bëri një prej konkurrenteve të “Just Dance”. Menëjherë...

Qentë endacakë i vërsulen fëmijës/ 4-vjeçari përfundon në spital
Kronika 17:51 - 17 Nentor, 2020

Qentë endacakë i vërsulen fëmijës/ 4-vjeçari përfundon në spital

Një ngjarje e rëndë është regjistruar pak momente më parë në Shupenzë të Bulqizës. Mësohet se disa qenë endacakë kanë kafshuar një fëmijë 4 vjeçar. Nga...

Kuriozitete 10:49 - 23 Shtator, 2020

Meghan Markle më e besueshme se Mbretëresha/ Skanimi i fytyrës që zbulon detajet e portreteve

Meghan Markle ‘duket më e besueshme’ sesa Mbretëresha, sipas autorëve të një studimi të ri që shqyrton ndryshimet në portrete për 500 vjet.Ekspertët nga Universiteti i...

Habit Mustafa Nano/ “Jam penduar që e kam bërë fytyrën time publike”
Politikë 23:17 - 8 Shtator, 2020

Habit Mustafa Nano/ “Jam penduar që e kam bërë fytyrën time publike”

Analisti Mustafa Nano, ka habitur mbrëmjen e sotme me një deklaratë, teksa ka folur për situatën aktuale në politikën shqiptare dhe jo vetëm. Nano tha në...

Aknet në fytyrë/ 7 ushqimet që do t’iu ndihmojnë në zvogëlimin e tyre
Life Style 12:03 - 8 Gusht, 2020

Aknet në fytyrë/ 7 ushqimet që do t’iu ndihmojnë në përmirësimin e lëkurës

Puçrrat dëmtojnë lëkurën dhe indin nën të. Trupi përpiqet të rregullojë këtë dëmtim dhe prodhon kolagjen. Nëse trupi prodhon shumë pak ose shumë kolagjen, shfaqet një...

Pa kosto dhe në kushte shtëpie/ Maska perfekte për fytyrën pas një dite të gjatë në plazh
Life Style 14:04 - 14 Korrik, 2020

Pa kosto dhe në kushte shtëpie/ Maska perfekte për fytyrën pas një dite të gjatë në plazh

Pas një dite të gjatë në plazh është e domosdoshme që të bëni një maskë menjëherë pasi bëni dushin. Kjo maskë do t’ju shërbejë për të...

Metoda natyrale për pastrimin e lëkurës/ Nuk do ta besoni çfarë efektesh ka në fytyrën tuaj
Life Style 12:52 - 24 Qershor, 2020

Metoda natyrale për pastrimin e lëkurës/ Nuk do ta besoni çfarë efektesh ka në fytyrën tuaj

Është koha që fytyra juaj të përballet me faktet, kjo nuk është një kohë e mirë për lëkurën tuaj. Ndotja e ajrit është në rritje në...

Merr fund dilema/ Khloe Kardashian reagon për herë të parë pas lajmeve për shtatzëninë
Showbizz 16:31 - 29 Maj, 2020

FOTOT-E akuzuan për operacione plastike në fytyrë/ Khloe Kardashian iu përgjigjet të gjithë kritikëve

Khloe Kardashian ka ngjallur shumë diskutime me fotot e fundit të publikuara në rrjet. Ajo publikoi disa foto ku shfaqej shumë ndryshe në pamje dhe të...

Lajme 17:28 - 7 Janar, 2020

Zgjidhni personin që pëlqeni/ Çfarë zbulon për karakterin tuaj

Ky test bazohet në praktikën e vlerësimit të karakterit ose personalitetit të një personi nga pamja e jashtme, veçanërisht fytyra dhe e ashtuquajtura gjenetikë e sjelljes....

Aktualitet 12:10 - 20 Korrik, 2019

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket...

Kuriozitete 16:59 - 2 Korrik, 2019

Një pastrues brilant për fytyrën/ Zbuloni maskën që pastron deri në detaj lëkurën tuaj

Të gjithë e dinë që sheqeri mund të jetë një nga produktet më të urryera për ata që mbajnë dietë, por është një produkt që bën...

Aktualitet 20:07 - 25 Maj, 2019

Foto-Protestuesit i shkelin mbi fytyrë/ Tepsia kthehet në bumerang për Ramën

Një tjetër mënyrë proteste që kanë zgjedhur ditën e sotme protestuesit është edhe ajo nëpërmjet tepsisë e cila ka qenë kryefjala e fushtatës së Ramës në...

Aktualitet 21:05 - 15 Maj, 2019

“Pse do të na shkatërrosh fytyrën?”/Miliarderja më e re në botë “masakrohet” nga fansat

Miliarderja me e re ne bote ,Kylie Jenner vendosi, që të themelojë linjën e përkujdesit ndaj fytyrës të quajtur “Lëkura e Kylie-t”. Linja e re do...

Kryesore Show Biz 11:25 - 22 Prill, 2019

“Thyeje internetin dashuria ime”/Linda Halimi tregon fytyrën e vajzës së saj

Para një muaji, Linda Halimi, e cila jeton prej vitesh në Amerikë, u bë nënë për herë të parë e një vajze me bashkëshortin Big D. Ajo...

Kryesore Show Biz 13:10 - 9 Prill, 2019

Çfarë ka ndodhur me fytyrën e Luana Vjollcës? Moderatorja shfaqet ‘ndryshe’ në këtë video

E veshur me një fustan ngjyrë rozë, në një postim në rrjetet sociale Luana ka pozuar përkrah automjetit të saj luksoz, ndërsa në sy bien linjat...

akull ne fytyre, per lekure te bute
Aktualitet 20:45 - 30 Mars, 2019

Kaq pak? Pastrimi i fytyrës me këtë produkt do t’ju kursejë

Sekreti i ri i femrave koreane që na rrëfejnë është fuqia e ujit të gazuar, i cili gjen përdorim në shumë mënyra dhe ka shumë veti...

Aktualitet 20:00 - 17 Mars, 2019

Si të largoni pikat e zeza në fytyrë për 5 minuta

Pikat e zeza nuk janë diçka e panjohur për shumicën e femrve, pasi dalin në hundë, mollëza ose edhe në qafë. Këto pika nuk janë të...