Connect with Us

All posts tagged "fushe kruje"

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit
Kronika 13:53 - 14 Korrik, 2020

Droguan e abuzuan me 17 vjeçaren nga Fushë Kruja/ Dorëzohet një nga 7 të akuzuarit

Dorëzohet në polici njëri nga 7 personat e akuzuar për abuzimin seksual të një 17-vjeçare nga Fushë-Kruja. Mësohet se ai është Ameld Merlika ndërsa është vetëdorëzuar...

Fushë-Krujë/ Zjarr në një sipërfaqe me pemë, flakët përhapen me shpejtësi
Kronika 18:56 - 13 Korrik, 2020

Fushë-Krujë/ Zjarr në një sipërfaqe me pemë, flakët përhapen me shpejtësi

Një sipërfaqe me pemë është përfshirë nga flakët pak më parë në vendin e quajtur “Kodra e Locëve” në Fushë-Krujë. Mësohet se flakët janë favorizuar nga...

Rrëfimi rrëqethës i vajzës së abuzuar seksualisht në Fushë-Krujë/ Isha 16-vjeç kur më dhanë kokainë…
Kronika 12:32 - 13 Korrik, 2020

Rrëfimi rrëqethës i vajzës së abuzuar seksualisht në Fushë-Krujë/ Isha 16-vjeç kur më dhanë kokainë…

17-vjeçarja nga Kruja, e cila denocnoi një ditë më parë një grup djemsh që sipas saj e kanë droguar dhe e kanë abuzuar seksualisht, ka rrëfyer...

Kronika 09:33 - 13 Korrik, 2020

Vendosi eksploziv në banesën e 17-vjeçares/ Identifikohet dhe shpallet në kërkim autori në Fushë-Krujë

Identifikohet dhe shpallet në kërkim personi i cili dyshohet se mesnatën e kaluar vendosi tritol prtanë banesës së një 17-vjeçareje në Fushë-Krujë për të cilën dyshihet...

U shfrytëzua seksualisht/ Vendoset tritol pranë banesës së 17-vjeçares në Fushë-Krujë
Kronika 08:56 - 13 Korrik, 2020

U shfrytëzua seksualisht/ Vendoset tritol pranë banesës së 17-vjeçares në Fushë-Krujë

Një sasi tritoli është vënë gjatë mesnatës së shkuar pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës, por fatmirësisht nuk ka shpërthyer. Mësohet se banesa në...

Histori 09:13 - 13 Qershor, 2020

“Ja si na i vranë katër shokët tanë në burg dhe fjalimi i komisarit para viktimave…”/ Si e shpërthyen burgun e Fushë-Krujës

Publikohen disa nga historitë e panjohura të ndodhura në kampet e burgjet e regjimit komunist të Enver Hoxhës, si kampi i Uzinës së Superfosfatit të Laçit...

Politikë 10:26 - 28 Maj, 2020

“Paratë e qytetarëve ua jep oligarkëve”/ Qytetarët e Fushë Krujës i tregojnë hallet Bashës

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka shkuar sot në Fushë Krujë ku ka dëgjuar hallet dhe problemet e qytetarëve. Basha thotë se punonjës dhe drejtues të...

Kronika 10:40 - 25 Maj, 2020

Gruaja në timon përplas biçikletën/ Humb jetën drejtuesi

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Fushë Krujë, ku një person ka humbur jetën. Mësohet se një makinë ka përplasur një person...

Lëvizte me armë zjarri me vete/ Arrestohet në flagrancë 21-vjeçari nga Shijaku
Kronika 10:37 - 7 Maj, 2020

Tentativë grabitjeje në Fushë-Krujë/ Autorët plagosin me armë pronarin e stanit

Një tentativë grabitjeje është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Kameras, në Fushë-Krujë. Mësohet se disa persona kanë tentuar të vjedhin...

Makina humb kontrollin dhe përfundon në kanal/ Disa të plagosur në Gjirokastër
Kronika 20:51 - 18 Mars, 2020

Makinat bëhen copë në Fushë-Krujë/ Tre të vdekur, një në gjendje të rëndë

Një aksident tragjik është regjistruar pak minuta më parë në kryqëzimin e Borizanës në Fushë-Krujë. Mësohet se një makinë është përplasur me një kamion. Nga të...

Kronika 19:31 - 14 Mars, 2020

Vrau nipin me armë zjarri/ Kapet 57 vjeçari në Fushë Krujë

Është vënë në pranga autori i vrasjes që tronditi mbrëmjen e sotme Fushë-Krujën. Ngjarja ndodhi në lagjjen Halili, ku  Shkëlqim Halili qëlloi për vdekje nipin e...

Kronika 18:35 - 14 Mars, 2020

Tronditet Fushë-Kruja/ Xhaxhai vret nipin me armë zjarri

Qyteti i Fushë-Krujës, është tronditur nga plumbat mbrëmjen e sotme. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Halil, ku shtetasi Shkëlqim Halili 57-vjeç ka vrarë me armë zjarri...

Kronika 20:16 - 8 Mars, 2020

Parakalimi i gabuar/ Përplasen dy automjete në Fushë Krujë, ka dhe të plagosur

Një aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme në  aksin Fushë Krujë – Vorë. Në aksident janë përfshirë dy automjete, një “Golf” me targa AA 296...

Denoncim 22:04 - 17 Shkurt, 2020

Skandali në ISSH Krujë/ Drejtori i merr 70-vjeçarit 900 mijë lekë ryshfet për pensionin!

Emisioni “Fiks Fare” denoncoi me zë dhe figurë një tjetër rast mitmarrje, ku në “rrjetat” e emisionit investigativ ranë disa zyrtarë të Agjencisë së Sigurimeve Shoqërore...

Kronika 17:46 - 7 Shkurt, 2020

Zjarr i madh në Fushë Krujë

Një zjarr masiv ka përfshirë lagjen “Bakushe Visha” në qytetin e Fushë Krujës. Në vendngjarje kanë shkuar dhe forcat zjarrfikëse, por flakët po përhapen me shpejtësi...

Kronika 08:20 - 30 Dhjetor, 2019

Apartamenti përfshihet nga flakët/ Fqinjët shpëtojnë çiftin e moshuar

Një apartament në Fushë Krujë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm, por fatmirësisht nuk ka shkaktuar viktima. Zjarri përfshiu hyrjen në katin e dytë të...

Kronika 10:27 - 17 Dhjetor, 2019

Aksident tragjik në Fushë – Krujë/ Humb jetën i riu

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Fushë Krujë, pasi një i ri ka humbur jetën për shkak të një aksidenti. Aksidenti rrugor që i...

Lajme 16:03 - 28 Nentor, 2019

Video- Kosova zbarkon me kuzhinë në Fushe-Krujë/ Gatuajnë për njerëzit e prekur nga tërmeti

Kosova është një ndër shtetet që u është gjendur pranë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri që në momentet e para. Përveç ekipeve të specializuara të...

Kronika 08:44 - 22 Nentor, 2019

Makina përplas 45-vjeçaren/ Niset me urgjencë dret Spitalit të Traumës

Një aksident me pasojë plagosjen e rëndë të një 45-vjeçarje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë Krujë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen S.M.T,...

Kronika 18:33 - 19 Nentor, 2019

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ Makina përplas për vdekje këmbësoren

Një tjetër asksident i rëndë është rregjistruar mbrëmjen e sotme, në aksin rrugor Fushë-Krujë Thumanë. Mësohet se një automjet ka përplasur për vdekje shtetasen me inicialet...

Kronika 18:41 - 18 Nentor, 2019

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë/ 18-vjeçari në gjendje kritike për jetën

Një tjetër aksidenti i rëndë është shënuar pak minuta më parë në autostradën Fushë-Krujë-Milot. Mësohet se një motricikletë është përplasur me një makinë tip “Benz”. Si...

Kronika 19:51 - 17 Nentor, 2019

Aksident i frikshëm në Fushë Krujë – Milot/ Përplasen tre automjete

Një aksident i frikshëm ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Fushë Krujë-Milot. Mësohet se në aksident janë përfshirë tre automjete. Sipas policisë, shkak për...

Kronika 13:13 - 3 Nentor, 2019

Pazare droge në burgun e Fushë-Krujës/ Pezullohen nga detyra 8 punonjës

Një hetim disa mujorë me metoda speciale, ka zbuluar skemën e futjes së lëndëve narkotike nga të dënuarit brenda burgut të Fushë-Krujës. Mësohet se një të...