Connect with Us

All posts tagged "fushate"

Politikë 12:13 - 14 Janar, 2021

Përmbytjet në Durrës/ Bahri Shaqiri fillon fushatën për LSI

Drejtuesi i LSI për Shijakun, Bahri Shaqiri ka filluar fushatën për zgjedhjet e 25 prillit. Shaqiri është ndalur tek përmbytjet në Durrës, teksa thotë se shkak...

Fushatë me shpërndarjen e çelsave të shtëpvë të reja?/ Celibashi sqaron njëherë ë mirë çështjen
Politikë 08:15 - 9 Janar, 2021

Fushatë me shpërndarjen e çelsave të shtëpivë të reja?/ Celibashi sqaron njëherë ë mirë çështjen

Kryetari i KQZ-së, Ilirian Celibashi ka reaguar lidhur me çështjen nëse do nëse do të konsiderohet fushatë dhënia e çelësave të shtëpive të rindërtuara prej kryetarëve...

Shtohen ankesat ndaj fushatës së vaksinimeve nëpër Europë
Politikë 09:08 - 7 Janar, 2021

Shtohen ankesat ndaj fushatës së vaksinimeve nëpër Europë

Publiku ka qenë kritik ndaj shpërndarjes së vaksinave të koronavirusit në të gjithë Europën. Ja se si paraqitet situata në disa vende të BE-së. Gjermania Kancelarja...

Vaksinat anti-Covid/ Bushati debat me Baton Haxhiun: Rama do i përdorë për fushatë
Politikë 21:24 - 4 Janar, 2021

Vaksinat anti-Covid/ Bushati debat me Baton Haxhiun: Rama do i përdorë për fushatë

Andi Bushati dhe Baton Haxhiu përballën në emisionin “Shock” në Euronews Albania zotimin e qeverisë për të marrë 500 mijë vaksina anti-Covid nga kompania Pfizer/BioNTech. Haxhiu...

Trump, Biden, fushatë në shtetin e Xhorxhias
Bota 18:44 - 4 Janar, 2021

Trump, Biden, fushatë në shtetin e Xhorxhias

Presidenti Donald Trump dhe Presidenti i zgjedhur Joe Biden shkojnë sot në shtetin jugor të Xhorxhias, dita e fundit e fushatës para balotazhit për dy vende,...

Politikë 13:33 - 29 Dhjetor, 2020

Rama me qeveri politike në zgjedhje

Kryeministri Edi Rama sot ka njoftuar dy ndryshimet e fundit në qeveri, pra plotësimin e ministrisë së Jashtme, zyrtarisht me një minister, pasi detyrën e ushtronte...

Politikë 12:01 - 18 Dhjetor, 2020

Nasip Naço braktis LSI dhe fillon fushatën për Edi Ramën

Na ndajnë vetëm 4 muaj nga mbajtja e zgjedhjeve parlamentare të 2021 dhe pazaret në prapaskenë sapo kanë nisur. CNA.al ka mësuar se nga burime jo...

Paralajmëron Vangjel Dule/ Do kemi një fushatë me hile dhe jo të barabartë
Politikë 23:10 - 8 Dhjetor, 2020

Paralajmëron Vangjel Dule/ Do kemi një fushatë me hile dhe jo të barabartë

Kreu i Partisë për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule tha për gazetaren Ilva Tare në Euronews Albania se fushata elektorale për zgjedhjet e 25 prillit...

"Kemi eksperiencë në Hagë"/ Milo: Mesi i artë nuk gjendet kollaj, ka ngatërresa
Politikë 22:18 - 8 Dhjetor, 2020

“Nuk dihet se ç’do ndodhë”/ Milo tregon të ”fshehtat” e garës elektorale

Në Shqipëri vitin e ardhshëm do të zhvillohen zgjedhjet parlamentare dhe ashtu si partitë e mëdha, edhe të vegjlit pritet të gjejnë rrugën për të garuar...

Trump e mohon: Nuk jam planifikuar për të bërë vaksinën ndaj COVID-19
Bota 21:43 - 5 Dhjetor, 2020

Presidenti Trump, fushatë në Xhorxhia për senatorët republikanë

Presidenti amerikan Donald Trump po viziton shtetin kyç juglindor të Xhorxhias të shtunën për të bërë fushatë me dy senatorë Republikanë që po garojnë kundër sfiduesve...

Borxhet e marra për pandeminë/ Rudina Hajdari: Po përdoren për fushatë
Politikë 19:47 - 3 Dhjetor, 2020

Borxhet e marra për pandeminë/ Rudina Hajdari: Po përdoren për fushatë

Deputetja Rudina Hajdari ngriti në parlament shqetësimin e borxheve që po merren për pandeminë. Gjatë shqyrtimit të projektligjit që ratifikonte huanë prej 15 milionë eurosh të...

Këshilltarët izraelitë marrin në dorë fushatën e PD/ Zbulohet kush janë dy lëvizjet e fundit
Politikë 12:58 - 29 Nentor, 2020

Këshilltarët izraelitë marrin në dorë fushatën e PD/ Zbulohet kush janë dy lëvizjet e fundit

Këshilltarët e fushatave dhe kompanitë e strategjive elektorale, janë kthyer në staf i pazëvendësueshëm për partitë politike në Shqipëri. Intriga, lexim i kundërshtarit, përçimi i mesazheve,...

Bota 14:53 - 27 Nentor, 2020

Sulm kibernetik ndaj prodhuesit të ilaçeve, AstraZeneca-s

Grupe hakerash të dyshuar nga Koreja e Veriut janë përpjekur të depërtojnë javët e fundit në sistemet e prodhuesit britanik të ilaçeve AstraZeneca. Lajmi iu bë...

Dita kundër dhunësn ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë
Politikë 20:57 - 25 Nentor, 2020

Dita kundër dhunës ndaj grave/ Manastirliu jep mesazhin e fortë: Ta ndalim një orë e më parë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka dhënë një mesazh të fortë duke marrë shkas dita kundër dhunës ndaj grave. Manastirliu e cilëson dhunën ndaj grave si...

Skandali te “Shefqet Ndroqi”/ Dasho flet “pa dorashka”, kush janë përfituesit e tjerë
Shëndeti 09:38 - 15 Nentor, 2020

Covid-i si “varrhimës” i autokratëve/ Erion Dasho bën për “ujë të ftohtë” kryeministrin

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar sërish në rrjetet sociale, pas deklaratave të kryeministrit Rama, dje në Vlorë, ku suloi ekspertët që kërkojnë më...

“Jam në kontaktet e fundit”/ Lefter Maliqi zbulon lëvzijen e re, para katër muaj para zgjedhjeve
Politikë 18:13 - 14 Nentor, 2020

Deputeti “sypatrembur” nuk njeh Covidin/ Përdor qytetarët si “mish për top”

Deputeti “sypatrembur” i opozitës parlamentare Lefter Maliqi ka vendosur t’i shpallë luftë pandemisë së Covid-19. Në një njoftim në rrjetet sociale, ai paralajmëroi sot se nuk...

Do rikthehet në Shqipëri për tu bërë ministre?/ Bleona Qereti i jep fund aludimeve
Showbizz 23:10 - 9 Nentor, 2020

Do rikthehet në Shqipëri për tu bërë ministre?/ Bleona Qereti i jep fund aludimeve

Pas përfshirjes së këngëtares shqiptare Bleona Qereti në fushatën e presidentit në detyrë të SHBA Donald Trump, në disa media është aluduar për një rikthim të...

Trump dhe Biden, fushatë në 4 shtete vendimtare
Bota 15:49 - 30 Tetor, 2020

Trump dhe Biden, fushatë në 4 shtete vendimtare

Kandidatët për president në Shtetet e Bashkuara, po i përqendrojnë përpjekjet e tyre të fushatës të premten në katër shtete me rëndësi vendimtare, ndërsa kanë mbetur...

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne
Politikë 16:12 - 28 Tetor, 2020

“Luftë doni, luftë do të ketë!”/ Patozi sqaron deklaratat: PD e ka fushatën me ne

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, është i ftuar pasditen e sotme në “Top Talk” ku mes të tjerave ka sqaruar dhe deklaratat e tij ndaj...

Zgjedhjet në SHBA/ Trump dhe Biden fushatë në shtetet e pavendosura
Bota 13:06 - 28 Tetor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Trump dhe Biden fushatë në shtetet e pavendosura

Një javë para ditës së zgjedhjeve, Presidenti Trump dhe rivali i tij demokrat, Joe Biden po vizitojnë shtete të lëkundura në përpjekje të ethshme për të...

Trump, Biden në javën e fundit të fushatës para zgjedhjeve
Bota 15:52 - 26 Tetor, 2020

Trump, Biden në javën e fundit të fushatës para zgjedhjeve

Ndërkohë që vëmendja e vendit është përqendruar tek java e fundit e fushatës presidenciale, presidenti Donald Trump sheh një fitore në konfirmimin nga Senati të zonjës...

SHBA/ Fushata presidenciale mes pandemisë së koronavirusit
Bota 16:34 - 25 Tetor, 2020

SHBA/ Fushata presidenciale mes pandemisë së koronavirusit

Shefi i stafit të Nënpresidentit Mike Pence ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ndërsa kanë mbetur vetëm pak ditë nga zgjedhjet e 3 nëntorit për Shtëpinë e...

Ekonomi 10:42 - 21 Tetor, 2020

Projekt buxheti i 2021/ Denaj: 1 miliard lekë për procesin zgjedhor

Në mbledhjen e sotme të Konferencës së Kryetarëve, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Analia Denaj, paraqiti projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Në prezantim Denaj theksoi...