Connect with Us

All posts tagged "fushata"

Bota 08:53 - 8 Nentor, 2019

Fushatë e vrazhdë zgjedhore në Britaninë e Madhe

Boris Johnson është i njohur për sulmet e tij verbale. Në luftën për të fituar çdo votë, ai po provon tani metoda të tjera. Në Britaninë...

Aktualitet 10:56 - 25 Qershor, 2019

Rama fushatë me fallxhorë dhe filxhanë

Pas gjashtë vitesh në pushtet, kryeministri Edi Rama jo vetëm që nuk jep më llogari për gjëmat dhe bëmat e qeverisë së tij, për keqeverisjen, korrupsionin,...

Aktualitet 09:10 - 24 Qershor, 2019

Përdorimi i ambienteve fetare për fushatë/ Kisha Orthodhokse: E papranueshme dhe fyese

Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë e ka cilësuar si të papranueshme dhe fyese përdorimin e ambienteve fetare, për fushatë elektorale apo qëllime politike. Në një deklaratë...

Aktualitet 20:35 - 23 Qershor, 2019

Përdorimi i kulteve fetare në fushatën e PS/ Reagon ashpër Edmond Spaho

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edmond Spaho, ka reaguar ashpër përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur mbi skandalin e kandidatëve të PS-së, Tërmet Peçi dhe Majlinda...

rama veliaj meta basha
Aktualitet 15:26 - 22 Qershor, 2019

Politikë e pështirë/ Veliaj, Rama, Basha dhe Meta nuk kursejnë as fëmijët

Klasa jonë politike mbetet shtresa më e neveritur e shoqërisë shqiptare. Duke mos u mjaftuar me rrjepjen e shqiptarëve për rreth 30 vite tranzicion, tashmë nuk...

Aktualitet 20:09 - 16 Qershor, 2019

Bindja Demorkatike vijon fushatën/ Patozi: E djathta ja kishte borxh Kurbinit garën dhe fitoren

Koordinatori I BINDJES DEMOKRATIKE, Astrit Patozi, tha dje në Laç se ka ardhur tamam koha që Kurbini të ketë jo vetëm njeriun e duhur si kryetar...

berisha demaskon
Aktualitet 16:44 - 9 Qershor, 2019

Foto-Berisha “demaskon” Ramën/ “Shikoni si vet llomotit para matjanëve që e kanë braktisur”

Megjthëse presidenti Ilir Meta, shfuqizoi mbrëmë datën e zgjedhjeve, kryeministri Edi Rama vijon fushatën elektorale. Ai ishte sot në qytetin e Burrelit, ku prezantoi kandidatin e...

kryeministri rama
Aktualitet 10:41 - 7 Qershor, 2019

“O Zot majmuni i vinte duart në kokë”/ Rama fushatë me dhelpra, luanë dhe pula

Kryeministri Edi Rama, në mungesë të një programi elektoral ka zgjedhur që të bëjë fushatë me majmunë, dhelpra, luanë apo edhe pula. Gjatë një takimi që...

bushati shkund opoziten
Aktualitet 18:27 - 4 Qershor, 2019

Fushata e Ramës/ Andi Bushati: Paradoksale, absurde

Analisti, Andi Bushati, foli rreth fushatës elektorale të zgjedhjeve të 30 Qershorit, nga kryeministri Edi Rama. Bushati e quajti fushatën e Ramës “paradoksale”, p137r faktin se,...

Aktualitet 16:45 - 3 Qershor, 2019

“Kërcënimet e Berishës”/ Rama i përgjigjet nga Kurbini

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Kurbin ku çeli fushatën elektorale. Teksa prezantoi kandidaten Majlinda Cara, Rama nuk i kurseu dhe komentet ironike ndaj opozitës ku...

Aktualitet 09:24 - 3 Qershor, 2019

Zbulohen porositë e grupit të PS/ Ja çfarë do të ndodhë në parlament gjatë fushatës

Dy ditë më parë, Partia Socialiste hapi zyrtarisht fushatën për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Por, ndërkohë që socialistët do të jenë të angazhuar me fushatën...

Aktualitet 18:16 - 2 Qershor, 2019

“Opozita në drejtim të paditur”/ Rama çel fushatën në Lezhë

Kryeministri Edi Rama,  ka çelur sot fushtën në qytetin e Lezhës. Teksa foli para mbështetësve , Rama tha se opozita ka frikë nga gara me votë,...

Aktualitet 17:48 - 2 Qershor, 2019

“Së bashku ia dalim”/ Kaubojsi hap fushatën

Ish deputeti kaubojs Eduart Ndocaj, i cili kandidon përballë kandidatit socialist Pjerin Ndreu, si kandidat i pavarur ka nisur fushatën e tij. Në një postim në...

Aktualitet 09:10 - 2 Qershor, 2019

”Rama do të rrethohej”/ Berisha  zbardh skenarin e përgatitur për çeljen e fushatës

Një ditë më parë, Partia Socialiste çeli zyrtarihst fushatën për zgjedhjet e 30 Qershorit. Por, sipas ish-kryeministrit Sali Berisha vendi kur do të mbahej takimi është...

Aktualitet 18:00 - 1 Qershor, 2019

“PD një turp në sytë e botës”/ Rama: Dëmtuan imazhin e vendit

Kryeministri Edi Rama, e ka konsideruar një turp, refuzimin e PD-së për të hyrë në zgjedhje, ndërsa theksoi se protestat dëmtuan imazhin e vendit në sytë...

Aktualitet 17:23 - 1 Qershor, 2019

PS çel fushatën/ Taulant Balla: Marrim 61 bashki

Partia Socialiste nisi zyrtarisht fushatën elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit, ditën e sotme në Parkun Olimpik të Tiranës, ku po bëhet prezantimi i kandidadëve për 61 bashkitë...

Aktualitet 16:06 - 1 Qershor, 2019

Foto-Video/ Ja si e hap fushatën elektorale PS në Elbasan

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi në një postim në rrjetet sociale ka publikuar foto dhe video të cilat sipas tij janë hapja e fushatës së PS-së...

Aktualitet 09:33 - 1 Qershor, 2019

Zgjedhjet vendore/ PS nis sot zyrtarisht fushatën

Pavarësisht vendimit të opozitës jashtë parlamentit për të mos hyrë në zgjehdje, Partia Socialiste do të nisë sot zyrtarisht fushatën për garën elektorale të 30 qershorit....

Aktualitet 16:08 - 26 Maj, 2019

Zgjedhjet për Parlamentin Europian/ Këlliçi merr pjesë në mbylljen e fushatës së PPE

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi ka marrë pjesë në mbylljen e fushatës së Partisë Popullore Europiane në Mynih. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale Këlliçi ka...

Aktualitet 19:25 - 16 Maj, 2019

Fushta elektorale/ Rama mbledh kandidatët për kryebashkiak

Pak ditë para nisjes së fushatës elektorale, kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me kandidatët e Aleancës për Shqipërinë Europiane. Mësohet se takimi do...

Pllakat zgjedhor i AfD për zgjedhjet europiane që shkaktoi shumë reagime: Që nga Europa të mos bëhet Eurabia
Aktualitet 09:23 - 8 Maj, 2019

Zgjedhjet për Parlamentin Europian/ A ka vërtet fushatë?

Kandidatët shpesh të panjohur, temat kanë theks kombëtar. Kush bën reklamë për Parlamentin Europian nuk e ka të lehtë. A janë më të përgatitur djathtistët? Ku...

Aktualitet 20:14 - 19 Prill, 2019

Vasili sulmon SHBA-në/ “Zgjedhjet nuk janë fushata grumbullimi patatesh”

Ish kreu i Grupit Parlamentar i LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas deklaratës së ambasadës amerikane se Parlamenti aktual ishte në funksion të plotë. Vasili e...

Monika Kryemadhi Lulzim Basha ne deklarate per mediat
Aktualitet 11:14 - 2 Prill, 2019

Marrëveshja me Ramën/ Basha në fushatë, LSI me “gisht në gojë”

Prej më shumë se një muaji opozita ka vendosur të djegë mandatet e deputetëve dhe ka nisur protestat, për rrëzimin e qeverisë, me pretendimin se qeveria...