Connect with Us

All posts tagged "fusha"

Politikë 11:11 - 13 Maj, 2020

Foto-“Fusha” shtrin “tentakulat” edhe në Gjirin e Lalzit/ Erla Mëhili zbardh skandalin

Zëdhënësja e ish-kryeministrit Sali Berisha vijon të denoncojë masakrën mjedisore që po ndodh në Gjirin e Lalzit. Pas denoncimit të bërë një ditë më parë, të...

Ekonomi 12:41 - 11 Maj, 2020

Nga infrastruktura te kapitali njerëzor/ BB: 5 fushat që Shqipëria duhet t’i shohë me përparësi

Shqipëria duhet t’u japë përparësi politikave në pesë sektorë kyçë nëse kërkon që të përmbushë objektivat e saj strategjikë. Banka Botërore, në një raport diagnostikues të...

Politikë 21:17 - 6 Mars, 2020

Skandali i Barcelonës/ Si e mbylli Prokuroria dosjen e pagesave të Fushës për krerët e bashkisë

Më 17 dhjetor 2019, Prokuroria e Tiranës iu drejtua gjykatës me kërkesë për pushimin e hetimit ndaj zyrtarëve të lartë të Bashkisë së kryeqytetit, të cilët...

Lajme 18:06 - 10 Janar, 2020

Fusha dhe Gjoka kryesojnë listën e kontraktorëve më të mëdhenj të shtetit më 2019

Kompania Fusha nën pronësinë e biznesmenit Shkëlqim Fusha arkëtoi 3.9 miliardë lekë (rreth 32.5 milionë euro), duke u renditur i pari në listën e kontraktorëve më...

Politikë 19:51 - 24 Dhjetor, 2019

Topollaj nxjerr zbuluar Veliajn/ “Vendi digjet, kryebashkiaku vazhdon abuzimet”

Anëtari i Bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabjan Topollaj, deklaron se Bashkia e Tiranës ka përfunduar të gjitha procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ndërtimin...

Politikë 10:40 - 14 Nentor, 2019

Dokumenti- Firma e akuzuar/ Qeveria i jep 4 miliardë lekë tender kompanisë “Fusha”

Kompania “Fusha” shpk është shpallur fituese e tenderit për ndërtimin e vazhdimit të Shëtitores së Vlorës – Segmenti Jugor nga Fushat e Sportit deri tek Tuneli....

Politikë 14:30 - 31 Gusht, 2019

“Super skandali Mazniku”/ Mesazhi i fortë për prokurorinë

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka reaguar pas lajmit të publikuar në media, sipas të cilit kompania Fusha i ka paguar nënkryetarit të Bashkisë së...

Politikë 12:57 - 31 Gusht, 2019

“101 milion euro tendera”/ Si Rama dhe Veliaj “shpërblyen” kompaninë Fusha    

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se sipas saj, kanë vendosur Bashkinë e kryeqytetit tërësisht...

Politikë 12:28 - 30 Korrik, 2019

Berisha zbulon “sëmundjen” e Sorecës/ Flet për fuqinë e mafies

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të djeshme të ambasadorit të BE-së në Tiranë, Luigi Soreca në lidhje me debatet për Teatrin Kombëtar. Në një...

Aktualitet 09:28 - 21 Shtator, 2018

Nga Andi Bushati/ Vjedhja plot shkelqim në emër të Fushes

Pas votimit të 75 deputetëve socialistë, Edi Rama tregoi se është i vendosur t’i shkojë deri në fund aferës së teatrit që  i dhuron 200 milionë...

Aktualitet 16:57 - 14 Shtator, 2018

“Ligji i Ramallarëve”/ Ish-ministri zbulon prapaskenat me Fusha shpk

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani ka regaur në lidhje me ligjin për  “Teatrit Kombëtar”. Në një postim në rrjetet sociale Manjani ironizon...

Aktualitet 22:57 - 12 Shtator, 2018

Gara për Teatrin/ Deputeti demokrat zbulon turpin e rradhës

Deputeti demokrat, Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas deklaratës së një zëvëndësi të Bashkisë së Tiranës, që shprehte shqetësimin për zhvillimit e truallit tek Teatri Kombëtar me...

Aktualitet 19:20 - 18 Janar, 2017

Skandali-Dokumentet/ Erion Veliaj, 10 milionë dollarë për kryeprokurorin e Tiranës?! 

Citynews në datën 24 dhjetor të vitit 2016 publikoi lajmin e një dreke të kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, me prokurorin e kryeqytetit Petrit Fusha. Një...

Aktualitet 18:23 - 25 Dhjetor, 2016

Foto Erion Veliaj- Petrit Fusha/ Gazetari i kronikës: Prokurori ka 5 dosje për kryebashkiakun

Gazetari i kronikës Flamur Vezaj ka komentuar sot foton e publikuar nga citynews ku kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj shihet me kryeprokurorin e Tiranës Petrit Fusha....

Aktualitet 11:07 - 24 Nentor, 2016

PD: Interesi klientelist ndot Korçën me lëndë helmuese

Departamenti i Mjedisit, Pyjeve dhe Turizmit në Partinë Demokratike organizoi një konsultim të hapur me publikun në qytetin e Korçës në lidhje me projekt-ligjin për të...