Connect with Us

All posts tagged "fuqi"

Kryesore Show Biz 13:40 - 14 Maj, 2019

Foto/Fuqia e vërtetë e photoshop, rastet më të pabesueshme të internetit

Interneti është bërë “fiksimi” i të gjithëve këto kohë dhe të gjithë duan të jenë perfekt në fotot që hedhin. Por asnjë nuk është aq perfekt...

Aktualitet 21:18 - 10 Maj, 2019

Hyjnë në fuqi tarifat e reja tregtare ndaj Kinës/ Bisedimet mes palëve vazhdojnë

Negociatorët për tregtinë të SHBA-së dhe Kinës mblidhen të premten në ditën dytë të bisedimeve, vetëm pak orë pas hyrjes në fuqi të tarifave të reja...

Kuriozitete 17:40 - 9 Maj, 2019

“Ka fuqi të pabesueshme”/ Një nga themeluesit e Facebook kërkon mbylljen e rrjetit

Një nga njerëzit që ka ndihmuar Zuckerberg për të transformuar Facebook-un në një rrjet të madh kërkon mbylljen e tij. Mark Huges ka treguar për New...

Kuriozitete 13:25 - 11 Shkurt, 2019

Nuk keni fuqi dhe jeni të stresuar? Këto janë shenjat e lodhjes kronike dhe si mund ta trajtoni

Shpesh na ndodh që edhe nëse kemi fjetur sa duhet, jemi ushqyer shëndetshëm dhe dita sapo ka nisur- sërish të jemi të lodhur. Nëse keni vështirësi...

Aktualitet 22:40 - 8 Janar, 2019

Këta gurë kanë fuqi magjike./ Zgjidhni gurin tuaj

Guri i zi Ju mbron duke ju dhënë energji shpirterore dhe duke eleminuar të gjitha ligësitë që mund t’ju jenë bërë, duke neutralizuar energjinë negative. Ndërsa...

Aktualitet 21:48 - 26 Nentor, 2018

Krasta sikletos Bashën/ Lider, që nuk ke fuqitë e duhura

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është vënë në siklet nga moderatori Adi Krasta në studion e emisionit  ‘A Show’ në News24. Krasta e pyeti Bashën...

Aktualitet 09:41 - 14 Nentor, 2018

“Me fuqi të mëdha vijnë përgjegjësi të mëdha”- 5 mësimet e rëndësishme që Stan Lee i dha njerëzve në të gjithë botën

Ditën e djeshme u nda nga jeta një nga gjenitë e kohëve moderne, bashkëkrijuesi i superheronjëve më të famshëm në të gjithë botën, njeriu i cili...

Aktualitet 22:10 - 28 Tetor, 2017

Këtu janë passaportat më të fuqishme në botë

Ishulli i vogël i Singaporit është shtëpia e pasaportës më të fuqishme në botë, duke i lejuar shtetasit e saj të vizitojnë 159 vende pa vizë....

Life Style 22:17 - 14 Maj, 2017

Fuqia e pabesueshme e mendimeve

A zbulojnë ëndrrat kur jemi të sëmurë? A është i fshehur në kujtesën tuaj, kodi i fshehtë i përjetësisë? A mundet truri juaj ta mposhtë kancerin?...

Aktualitet 17:34 - 8 Mars, 2017

Fuqia e “budallait”

Sa më pak dimë, aq më tepër kemi siguri tek vetja, të bindur se mund të bëjmë gjithçka. Sa keq që nuk është e vërtetë. Eshtë...

Teknologji 16:15 - 31 Dhjetor, 2016

Është publikuar fotoja e raketës më të fuqishme në botë

Kompania SpaceX ka vendosur që pasuesit të saj në Instagram t’i gëzojë me dhuratën e Vitit të Ri pak më herët, prandaj kohët e fundit publikoi...

Shëndeti 10:00 - 10 Qershor, 2015

Kjo pije e fuqishme, heq kilogramët e tepërt

  Po ta dinit se sa e fuqishme është kjo pije për të humbur peshë, do ta konsumonit atë për çdo ditë. Deri më tani kemi...

Kosova & Rajoni 12:29 - 21 Prill, 2015

Pasaporta e Kosovës më e pafuqishmja në rajon

Kompania këshilldhënëse financiare amerikane Arton Capital, ka krijuar një databazë hulumtimi për fuqinë që pasaporta e një vendi ka në botë. Radhitja tregon se cila pasaportë...

Kuriozitete 22:45 - 17 Prill, 2015

Gruaja zgjohet me fuqi të pabesueshme

Një grua e re zgjohet pas një aksidenti me skia me “fuqi” të pabesueshme mendore, aftësinë për të nxjerrë në diagrame tepër të sakta, çdo ndërtesë...