Connect with Us

All posts tagged "fundi i botes"

Blog 09:55 - 9 Tetor, 2019

Bunkerët e miliarderëve/ Si po përgatitet një përqind e popullsisë për fundin e botës

Nëse thua “bunkeri i fundjavës”, shumica e njerëzve do ta imagjinonin një dhomë të mbushur me çanta dhe gjëra të konservuara. Kërcënimi nga asgjësimi global, mund...

Aktualitet 23:00 - 20 Shtator, 2017

Fundi i botës po vjen!! / Planeti X do të përplaset me tokën më 23 shtator

Fundi i botës, mund të vijë më shpejt nga sa e kishit menduar, ose të paktën kështu pretendojnë një grup teoricienësh konspirativ, të cilët mendojnë se...

Aktualitet 21:23 - 28 Gusht, 2017

Fundi i botës është shumë afër?!/ Ja çfarë thonë shkencëtarët

  Gjatë viteve të fundit njerëzimi ka bërë përpara me hapa galopantë dhe ka shpikur gjëra të paimagjinueshme më parë. Kemi arritur që të “prekim” qiellin...

Aktualitet 21:12 - 19 Gusht, 2017

Jepet alarmi/ Fundi i botës është shumë afër, ja faktet

Gjatë ditëve të fundit në internet ka qarkulluar një video e publikuar nga NASA, kur flitet rreth fundit të botës. Në video thuhet se fundi është...

Aktualitet 18:39 - 15 Gusht, 2017

Zbulimi tronditës/ Vullkanet që do sjellin fundin e botës

Disa shkencëtarë nga Universiteti i Edinburgut kanë tronditur botën me zbulimin e tyre më të fundit. Ata kanë gjetur 91 vullkane të fshehura nën akujt e...

Aktualitet 22:45 - 11 Prill, 2017

Të enjten vendoset “fati i botës”?!/Ja paralajmërimi i NASA

NASA pritet të dalë në një konferencë për shtyp të enjten, ku do të japë një njoftim shumë të rëndësishëm. Agjencia hapësinore amerikane thotë se ka...

Aktualitet 20:59 - 10 Mars, 2017

Fundi i Botës po afron/ Shkencëtarët japin konfirmimin e tyre

Shkencëtarët nuk qenë të aftë të përcaktojnë me saktësi kohën se kur janë formuar fosilet, ato mund të jenë deri në 4.3 miliardë vjeçare, por sipas...

Aktualitet 20:27 - 29 Korrik, 2016

A është sot fundi i botës?

Kjo e sotmja mund të jetë dita e fundit në Tokë, por nuk ka nevojë për panik. Ky është parashikimit i një grupi që është i fiksuar...

Kryesore 17:23 - 18 Mars, 2015

Eklipsi i diellit do të shënojë edhe fillimin e fundit të botës

Kjo është mënyra se si përfundon toka. Ose më mirë të themi kështu shprehen pastorët kristianë. Shumë persona kanë shprehur shqetësimin e tyre në internet rreth...