Connect with Us

All posts tagged "FSHF"

Lajme 12:36 - 11 Tetor, 2019

Ndeshja Turqi-Shqipëri/ FSHF merr masa drastike

Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë sot një njoftim të rëndësishëm për tifozët e Kombëtares, në lidhje me masat që do të ndërmerren gjatë ndeshjes me...

Lajme 13:59 - 8 Tetor, 2019

Ndeshjet me Turqinë dhe Moldavinë/ Ndryshime në listën e Rejas

Shqipëria nën drejtimin e trajnerit Edi Reja është duke kryer përgatitje intensive për ndeshjet zyrtare me Turqinë dhe Moldavinë në transfertë. Ditën e sotme ka pasur...

Lajme 12:29 - 2 Tetor, 2019

Vendimi ekstrem/ “Capital Crew” gjithë sezonin jashtë, 8 tifozë përjashtohen përjetë, dënime për Tiranën dhe Partizanin 

Komisioni i Disiplinës ka marrë vendime ekstreme ndaj tetë tifozëve, pas dhunës në stadiumin “Selman Stërmasi”, gjatë ndeshjes Tirana-Partizani. Tetë tifozë të Tiranës, të cilët u...

Politikë 13:14 - 22 Gusht, 2019

Përplasjet për “Arenën Kombëtare”/ Çollaku mesazh Braçes

Anëtari i kryesisë së PD-së, Kreshnik Çollaku ka reaguar pas debateve të fundit mes zv.kryeministrit Erion Braçe dhe Federatës Shqiptare të Futbollit, në lidhje me nxjerrjen...

Politikë 13:03 - 22 Gusht, 2019

Debati për Stadiumin Kombëtar/ Braçe i përgjigjet FSHF-së  

Zv. kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur Federatës Shqiptare të Futbollit, pas akuzës së këtyre të fundit se ai flet në cilësinë e një ‘tifozi-pushtetar’ i...

Aktualitet 11:28 - 11 Tetor, 2018

Debate të forta në Parlament/ Braçe “masakron” Ahmetajn

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, Erion Braçe është përplasur ashpër me ministrin e Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj ndërsa ishin duke zhvilluar interpelancën për klubet e...

Aktualitet 14:25 - 14 Gusht, 2018

Ndryshon rregulli/ Nuk do të ketë më polici në stadiumet tona

Nuk do të ketë më polici brenda rrethimit të stadiumeve. Konfirmimi përfundimtar ka ardhur sot nga drejtuesit e FSHF-së në një mbledhje të zhvilluar me drejtuesit...

Aktualitet 16:08 - 12 Korrik, 2018

RTSH sulmon FSHF-në për tenderin e Superiores

Edhe një herë, për të fundit herë… RTSH informon publikun në lidhje me të drejtën televizive të Kategorise Superiore për sezonet 2018-2022. RTSH ka marrë pjesë...

Aktualitet 18:58 - 7 Shkurt, 2018

Nga Astrit PATOZI/ PSE NUK DUHET TË ÇUDITET BASHKIM FINO…

E kam ditur se do të fitonte Armando Duka, që ditën e parë kur u hap gara për FSHF-në, por nuk desha ta flas dhe bëra...

Aktualitet 14:43 - 7 Shkurt, 2018

Rizgjedhja e Dukës në krye të FSHF/ Reagon Petrit Vasili

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me rizgjedhjen e Armand Dukës në krye të Federatës Shqiptare të Futbollit. Në një...

Aktualitet 08:18 - 7 Shkurt, 2018

Asambleja e FSHF zgjedh sot kreun e saj/ Zbardhet programi

Asambleja e Federatës Shqiptare të Futbollit do të zgjedhë sot kreun e ri të saj. Në garë janë presidenti aktual Armand Duka, Bashkim Fino dhe Shpëtim...

Aktualitet 22:19 - 2 Shkurt, 2018

Gazetari përsërit Bashkim Finon në “Zonë e Lirë”

Fushata zgjedhore për postin e Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, si duket ka përfshirë edhe gazetarët, shembull për këtë është gazetari sportiv Fation Shehu, i...

Aktualitet 21:55 - 19 Janar, 2018

Pse Duka e bën më politike garën, se sa Fino?

Nga Mero Baze Më në fund gara për Federatën Shqiptare të Futbollit u bë tërësisht politike. Bashkim Fino arriti të tërheqë Partinë Demokratike në garë, duke...

Aktualitet 13:54 - 13 Janar, 2018

Vasili: “Rama përbindëshi gjakatar që kërkon të rrëmbejë futbollin”

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ështrë duke rrëmbyer dhe futbollin. Në një postim në...

Aktualitet 12:19 - 13 Janar, 2018

Zgjedhjet në FSHF/ Manjani: Ndërhyrja e rilindjes garanton “ndershmërinë”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuar procesin e zgjedhjeve në FSHF. Në ironi të theksuar, Manjani ka shkruar se ndërhyrja e rilindjes në këtë proces...

Aktualitet 22:56 - 12 Janar, 2018

Deputeti i Bashës kundër kandidimit të Finos

Deputeti i Ervin Salianji, ishte i ftuar në rubrikën “Opinion” të News24, ka sulmuar deputetin e Partisë Socialiste, Bashkim Fino, pas vendimit të këtij të fundit...

Aktualitet 19:29 - 11 Janar, 2018

Gazetari i Bashës sulmon Bashkim Finon

Gazetari i njohur për qëndrimet e tij pro Lulzim Bashës, Basir Çollaku, ka sulmuar ish-kryeministrin e vendit, tashmë deputet i Partisë Socialiste, Bashkim Fino, pas lajmeve...

Aktualitet 18:45 - 9 Janar, 2018

Baltosja e procesit, kapitullim i kundërshtarëve të Dukës!

Nga Ervin Sherifaj Gara po përvijohet e ndezur, megjithëse ende nuk ka nisur zyrtarisht. Procesit të zgjedhjeve për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit i mungojnë akoma...

Aktualitet 10:19 - 26 Dhjetor, 2016

Erjon Braçe sulmon Armando Dukën/ Ky Aga, po vret ëndrrat e cdo fëmije që do të luajë futboll

Deputeti socialist Erjon Braçe ka vazhduar sulmet e tij ndaj presidentit të FSHF Armand Duka. Në një postim të tij në rrjetet sociale Braçe shkruan se...

Aktualitet 23:08 - 6 Dhjetor, 2016

Erjon Braçe akuzon Dukën: Ka vendosur fituesin e kampionatit!

Deputeti i Partisë Socialiste, Erjon Braçe ka akuzuar sërish hapur kreun e FSHF-së Armand Duka. Përmes një statusi në rrjetet sociale, Braçe akuzon FSHF-në se është...

Aktualitet 10:59 - 17 Shtator, 2016

A është J.D. dashnorja e Olsit në FSHF!?

Nje status i gazeatrit Lirim Zalla ka ndezur debatet e forta ne mediat online. Lirim Zalla ne nje status te tij ne rrjetet sociale perplasej me...

Aktualitet 16:21 - 18 Mars, 2015

Procedim penal ndaj kreut të FSHF-së, Armando Duka

Policia e Durrësit ka nisur sot një procedim penal ndaj kreut të Federatës së Futbollit, Armando Duka. Sipas policisë, Duka akuzohet se ka kryer një shtesë...