Connect with Us

All posts tagged "FRPD"

Politikë 13:45 - 3 Qershor, 2020

Foto-Përdhunimi i të miturës nga roja i shkollës/ Kërkohet dorëheqja e Besa Shahinit

Forumi Rinor i Partisë Demokratike ka protestuar sot, duke kërkuar dorëheqjen e Ministres së Arsimit, Besa Shahini, pas ngjarjes skandaloze, ku një e mitur në Babrru...

Politikë 12:08 - 17 Maj, 2020

PAZARI/ Albana Vokshi largoi të rinjtë e FRPD nga teatri

Nuk është vetëm Monika Kryemadhi e cila ka larguar nga ambientet e Teatrit Kombëtar disa dhjetra aktivistë të shoqërisë civile që ishin të pranishëm në godinë....

Politikë 14:44 - 20 Shkurt, 2020

FRPD, protestë para kryeministrisë/ Edi Rama na ka vrarë shpresën

29 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Enver Hoxha, moment që pasoi lëvizjen studentore, Forumi Rinor i Partisë Demokratike organizoi një protestë në sheshin para...

Politikë 13:09 - 20 Shkurt, 2020

29 vjet nga rrëzimi i bustit të Enver Hoxhës/ Të rinjtë e FRPD protestë para kryeministrisë

Sot në 29 vjetorin e rrëzimit të bustit të dikatorit Enver Hoxha, të rinjtë e FRPD kanë zhvilluar një protestë simbolike para kryeministrisë. Të mbledhur përpara...

Politikë 13:02 - 16 Shkurt, 2020

FRPD anëtarësohet në forumin e PPE/ Më shumë mundësi për të rinjtë

Forumi Rinor i Partisë Demokratike u zgjodh anëtar me të drejta të plota në forumin zyrtar studentor të Partisë Popullore Europiane, EDS! Duke falenderuar drejtuesit dhe...

Kronika 20:11 - 27 Janar, 2020

Shoqërohen në polici të rinjtë e FRPD-së/ U përplasën me neokomunistët e Arlind Qorrit

Disa të rinj të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, O. Gora dhe A.D, G. K. janë shoqëruar mbrëmjen e sotme në komisariat. Shoqërimi i tyre në...

Kronika 18:55 - 11 Janar, 2020

Digjet makina e kryetarit të FRPD-së

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para pak minutash në Durrës. Mësohet së është djegur makina e kryetarit të Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Ndrec Pjetri...

Politikë 17:03 - 26 Shtator, 2019

Erion Veliaj vrasësi me fytyrë të vrerosur

Kreu i FRPD Belind Kelliçi, në një reagim të tij në rrjetet sociale ka qenë mjaft i ashpër me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Këlliçi kërkon...

Lajm i Rekomanduar 12:09 - 3 Shtator, 2019

Ish-kreu i PD-së “kap mat” Grida Dumën/ Pse merresh me politikë, kur nuk ia ke idenë

Ish-kreu i degës së Partisë Demokratike në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar në lidhje me një takim që ish-deputetja demokrate, Grida Duma ka zhvilluar me të...

Aktualitet 19:20 - 25 Maj, 2019

Detaji i ri/ Të rinjtë e FRPD marrin në dorë “frerët” e protestës

Gjatë protestës së ditës së sotme nga opozita pritet edhe një aksion i të rinjve të FRPD-së. Këtë gjë e ka konfirmuar edhe kreu i FRPD-së...

Aktualitet 11:02 - 10 Maj, 2019

Mesazhi i fortë i Glauk Olldashit/ Duhet ndryshuar rrënjësisht imazhi i Shqipërisë

Glauk Olldashi, djali i ish-ministrit të ndjerë të Transportit, Sokol Ololdashi, ndodhet sot në një takim që EDS (European Democratic Studentes), po mban me të rinj...

Aktualitet 10:45 - 25 Prill, 2019

FRPD protestë para Kuvendit/ Këlliçi: Nuk do të ketë votime në qershor

Forumi Rinor i Partisë Demokratike po zhvillon sot një protestë simbolike, para Kuvendit, njëkohësisht me zhvillimin e seancës plenare. Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi në një...

Aktualitet 10:33 - 25 Prill, 2019

Ti Shqipëri më jep nder, më jep emrin mërgimtar”/ Të rinjtë protestojnë para Kuvendit

Seanca parlamentare ka nisur me diskutimet mbi  ndryshimin e përbërjes së Komisionit të Reformës Zgjedhore. Ndërkohë jashtë Kuvendit, të rinjtë e FRPD dhe LRI janë mbledhur...

Aktualitet 17:01 - 17 Prill, 2019

Të rinjtë e LRI dhe FRPD protestë para selisë së BE/ Vërini vizën Ramës

Të rinjtë e LRI dhe FRPD, ditën e sotme kanë protestuar përpara selisë së BE-së në Tiranë. Pëmes pankartave të rinjtë kanë kërkuar që BE t’i...

Aktualitet 10:40 - 3 Prill, 2019

FRPD merr frerët e protestës/ Këlliçi “masakron” Veliajn

Ndryshe nga protestat e tjera, duket se drejtimin e protestës së sotme të opozitës e ka marrë në dorë Forumi Rinor i Partisë Demokratike. Kreu i...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Aktualitet 10:31 - 21 Shkurt, 2019

Foto-Të rinjtë e FRPD-së i bëjnë “funeralin” Rilindjes

Një protestë ndryshe kanë zgjedhur të bëjnë sot të rinjtë e Forumit Rinor të Partisë Demokratike. Ashtu sikurse shikohet edhe nga fotoja e mëposhtme, në mënyrë...

Aktualitet 13:57 - 5 Dhjetor, 2018

Luli në panik/ “Vërsul” FRPD-në kundër dhjetoristëve

Me 8 dhjetor është dita e Rinisë, që është simbolika e lëvizjes së studentëve të dhjetorit 1990, e cila solli përmbysjen e sistemit diktatorial në Shqipëri....

Aktualitet 21:10 - 30 Shtator, 2018

Arrestimi i shqiptarëve në Greqi për drogë/ FRPD Sarandë akuza Rilindjes

Kreu i FRPD-së së Sarandës, Jolio Dine, ka reaguar pas arrestimit të 7 shqiptarë në kufirin grek, të cilët u kapën me 125 kg marijuanë. Sipas...

Aktualitet 11:27 - 3 Korrik, 2018

Deklarata e fortë/ Basha tregon se do ta çlirojë politikën nga krimi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e djeshme një takim më të rinjtë e Forumit Rinor të PD, në kujtim të 2 korrikut...

erion veliaj kryetar bashkise tirane
Kronika 15:20 - 15 Qershor, 2018

Sulmoi me vezë Veliajn/ Policia “ndëshkon” të riun e FRPD

Të rinjtë e FRPD ditën e djeshme sulmuan me vezë kryebashkiakun Veliaj, në afërsi të hotel Plazës, ku do të zhvillohej dëgjesa publike me aktorët, në...

Aktualitet 18:59 - 13 Qershor, 2018

LIVE – FRPD në ditën e 8-të të protestave/ Ja çfarë kërkojnë

Të rinjtë e FRPD-së, vijojnë protestën të cilën prej ditësh e zhvillojnë para ambienteve të Ministrisë së Brendshme, me qëllim largimin e ministrit Fatmir Xhafaj. Forumi...

Aktualitet 19:21 - 12 Qershor, 2018

LIVE/ Të rinjtë e FRPD nuk i ndahen Ministrisë së Brendshme

Të rinjtë e FRPD-së, vijojnë protestën të cilën prej ditësh e zhvillojnë para ambjenteve të Ministrisë së Brendshme, me qëllim largimin e ministrit Fatmir Xhafaj. Forumi...

Aktualitet 14:25 - 12 Qershor, 2018

Protesta e të rinjve demokratë/ Procedohen 25 persona

Policia e Tiranës ka proceduar 25 të rinj që morën pjesë në protestën e organizuar nga FRPD dhe LRI poshtë zyrës së kryeministrit Edi Rama. Sipas...