Connect with Us

All posts tagged "frike"

Rama tregon historinë/ “Politikani serb kishte frikë mos e shihte njeri që i dha dorën ‘kriminelit’ Thaçi”
Politikë 23:30 - 25 Qershor, 2020

Rama tregon historinë/ “Politikani serb kishte frikë mos e shihte njeri që i dha dorën ‘kriminelit’ Thaçi”

Kryeministri Edi Rama ka treguar një histori ku ka qenë dëshmitar okular mbrëmjen e sotme, teksa po fliste për situatën politike në Kosovë. Rama tha se...

Bota 15:27 - 21 Qershor, 2020

Frikë nga virusi/ Pjesëmarrje e ulët dhe brohoritje në tubimin e Presidentit Trump

Presidenti Donald Trump mbajti një tubim fushate në Tulsa të Oklahomës të shtunën në mbrëmje, i pari që kur filloi pandemia e koronavurusit. Aktiviteti kishte si...

Politikë 18:34 - 18 Qershor, 2020

“Unë nuk kam frikë”/ Përmeti: Dua të garoj, kjo nuk është Reformë Zgjedhore

“Deri më sot ne Reformë Zgjedhore nuk kemi”. Kështu deklaron deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, i cili thotë se as palët politike që kanë nënshkruar...

Horoskopi 15:35 - 7 Qershor, 2020

Flasin shumë pak/ Shenjat më misterioze të horoskopit

Akrep Yjet mund të na ndihmojnë të kuptojmë se cilat janë shenjat më msiterizoze të zodiakut. Akrepi është pikërisht shenja e sekretit dhe e misterit. Është...

Politikë 20:15 - 1 Qershor, 2020

Aludimet për parti të re/ Edmond Budina: Shpifje e Ramës, na ka frikë

Regjisori Edmond Budina, ka folur sërish për aludimet se po tentojnë të krijojnë një parti politike. Nga Pogradeci ku është vendosur sot protesta e Aleancës për...

Mustafa Nano
Politikë 23:38 - 26 Maj, 2020

Nano tregon hallin e Metës/ “Frika dhe kërcënimi nga ambasadorët”

Analisti Mustafa Nano ka komentuar deklaratat e bëra mbrëmjen e djeshme nga presidenti Ilir Meta , i cili paralajmëroi se do shohim një President më zyrtar....

Politikë 21:00 - 22 Maj, 2020

Parti të re me presidentin?/ Edmond Budina i përgjigjet Ramës: Ai ka frikë

Regjisori Edmond Budina komentoi i është përgjigjur nga sheshi i protestës kryeministrit Edi Rama i cili tha se ai me të vëllanë do krijonin një parti...

Sociale 13:36 - 12 Maj, 2020

Rama i frikësohet një vale të dytë/ Problem kjo puna e hapjes, njerëzit janë relaksuar

Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kujdes maksimal gjatë periudhës që po bëhet hapja graduale për të shmangur një valë të dytë të mundshme të infeksionit. Rama...

Bota 16:18 - 11 Maj, 2020

Rikthehet frika në Kinë/ Regjistrohen edhe pesë raste të reja me koronavirus në Wuhan

Raste të reja me koronavirus u raportuan këtë të hënë në Ëuhan të Kinës – qytetin e origjinës së koronavirusit. Sipas autoriteteve atje, të gjithë të...

Bota 17:52 - 10 Maj, 2020

Rikthehet frika e koronavirusit/ Konfimohet një rast i ri me Covid-19

Rikthehet frika e koronavirusit në Kinë. Qyteti kinez Wuhan, ku filloi shpërthimi i koronavirusit të ri, në fund të vitit të kaluar, ka raportuar edhe një...

Politikë 19:54 - 18 Prill, 2020

Meta apel qytetarëve për Pashkë/ “Mos kini frikë, përhapni kurajo dhe shpresë”

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët ortodoksë për Pashkë të mbara e të bardha. Meta thotë se këtë vit armiku i padukshëm po i...

Sociale 09:11 - 12 Prill, 2020

Mesazhi i Papa Françeskut për Pashkë/ Mos iu dorëzoni frikës së krijuar nga koronavirusi

Papa Françesku u ka këkruar njerëzve që të mos i dorëzohen frikës të krijuar nga prania e koronavirusit. Gjatë mesazhit të tij në vigjilje të Pashkëve,...

Sociale 21:31 - 10 Prill, 2020

“Burri s’ duhet të jetë kurrë pishman me vdek”/ Berisha: Unë nuk kam frikë

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se respekton me rigorozitet masat nda koronavirusit. Ai bën me dije se del në verandë dhe bën kutonë tij prej 10...

Bota 15:46 - 8 Prill, 2020

Koronavirusi/ Gjermanët në mes të qetësisë dhe frikës

Gjermanët kryesisht shqetësohen për ekonominë, por jo aq shumë për shëndetin e tyre. Ky është rezultati më i rëndësishëm i disa sondazheve në lidhje me frikën...

Lajme 16:31 - 2 Prill, 2020

Adelina Tahiri humb të njeriun e afërm nga koronavirusi/ Flet këngëtarja: Jam frikësuar shumë

Këngëtarja e njohur Adelina Tahiri ka humbur një të afërm, pasi u prek nga koronavirusi. Lajmin e ka bërë të ditur vetë këngëtarja, e cila ka...

Lajme 09:52 - 24 Shkurt, 2020

Letra e mjekut italian/ Të dashur fëmijë, ja pse nuk duhet të keni frikë nga koronavirusi

Është një virus. Është aq i vogël saqë mund të shihet veçse në laboratorë specialë me mikroskopë specialë. Prandaj na frikëson kaq shumë. Sepse është i...

Blog 08:29 - 23 Shkurt, 2020

Si ta menaxhojmë ankthin, që na shkakton frika nga vdekja?

Vetëdija mbi vdekjen, është dobësia më e madh e inteligjencës njerëzore. Jeta merr një ditë fund për të gjitha qeniet e gjalla. Por vetëm njerëzit mund...

Sociale 17:51 - 19 Dhjetor, 2019

Tërmeti me epiqendër në Vorë/ Kryebashkiaku në detyrë: Rrugët plot me njerëz, nuk ka dëme

Kryebashkiaku në detyrë i Vorës, Genti Picari ka reaguar pas tërmetit që lëkundi pak minuta Tiranën dhe zonat përreth. Tërmeti me epiqendër në Vorë, krijoi panik...

Kosova & Rajoni 13:51 - 22 Tetor, 2019

Vuçiç “i trembur” para Albin Kurtit/ Kam frikë, tri herë më i vështirë se Thaçi e Haradinaj

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka folur për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë si dhe për çështjet e tjera integruese të Ballkanit Perëndimor. Vuçiç theksoi se...

Lajm i Rekomanduar 12:25 - 15 Gusht, 2019

Luli, pse të tremb Jozefina?

Dje nëpërmjet, një reagimi në rrjetet sociale, ish nënkryetraja e Partisë Demokratike dhe ish kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli mbajti një qëndrim publik. Ajo nuk flet...

Aktualitet 11:25 - 26 Maj, 2019

“Nuk ishte aksident, jetojmë me frikë”/ Deklarata tronditëse e dëshmitarëve në aksidentin e princeshës Diana

Në 31 gusht 1997 në tunelin Pont de l’Alma në Paris,  princeshë Diana dhe i dashuri i saj Dodi Fayed ndërruan jetë ,  në një aksident fatal...

Aktualitet 16:16 - 11 Maj, 2019

“Nuk dal me meshkujt”/ Vajza tregon arsyen pse ka frikë të krijojë një lidhje

Abigail Collins është përballur me tallje nga njerëzit që në moshë të vogël për shkak të akneve në fytyrë. Ajo shpenzon gati dy orë në ditë...

Aktualitet 20:25 - 14 Prill, 2019

Dhuna në protestë/ Ngjela: Gjithçka e bëjnë nga frika

Avokat politikani i njohur, Spartak Ngjela, në një postim në rrjetet sociale, ka bërë një analizë të protestës së opozitës të mbajtur ditën e djeshme. Sipas...