Connect with Us

All posts tagged "fredi alizoti"

Kronika 11:12 - 6 Shkurt, 2020

Dosja “Babale”/ Lirohet nga burgu Fredi Alizoti

Gjykata e Tiranës ka vendosur lirimin nga burgu të Fredi Alizotit i cili imitoi zërin e Geron Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm në dosjen ‘Babalja’....

Politikë 12:48 - 6 Janar, 2020

Skema e manipulimit të “Babales”/ Zbardhet roli i Salianjit me 200 mijë euro

Gjykata e Shkallës së Parë, në Tiranë, ka dënuar pak ditë më parë, me 1 vit burg ish-deputetin e PD-së Ervin Salianji për çështjen “Babalja”. Gjithashtu,...

Lajme 13:09 - 4 Janar, 2020

Dënimi i Ervin Salianjit/ Zbardhet vendimi

Në vendimin e gjykatës të siguruar nga gazetarja Glidona Daci thuhet se Salianji u përfshi në kallëzimin e rremë për interes politik të tij e të...

Aktualitet 21:49 - 15 Tetor, 2018

“Fredi Alizoti është i droguar”/ Babalja hedh poshtë dëshminë e “kunatit”

Albert Veliu ka hedhur poshtë dëshminë e dhënë nga Fredi Alizoti, në videon e publikuar nga deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji. Veliu ka thënë se...

Aktualitet 11:51 - 14 Tetor, 2018

Deklarata bombë e deputetit/ Provat e reja për “Babalen” fundosin Xhafën

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediat nga selia blu ka publikuar prova të reja, për çështjen “Babale”. Sipas Alibaejt përgjimet telefonike...

Aktualitet 23:04 - 11 Tetor, 2018

Audio-përgjimi “Babale”/ Bolino: PD-ja e ka ngrënë

Gazetari Carlo Bolino ka thënë se me çështjen “Babale”, Partia Demokratike  është futur në kurth dhe se e ka ngrënë. Kurse për Fredi Alizotin, në një...

Aktualitet 20:00 - 11 Tetor, 2018

Artan Hoxha i publikoi foton/ Sali Lushaj tregon në ç’rrethana e takoi Alizotin dhe Babalen

Mbrëmjen e djeshme gazetari investigativ Artan Hoxha publikoi ekskluzivisht një foto ku dukej Sali Lushaj, babai i këngëtarit të njohur Arkimed Lushaj, ose i njohur ndryshe...

Aktualitet 16:24 - 11 Tetor, 2018

Video e publikuar nga Salianji/ Zbardhet dëshmia e Alizotit në Prokurori

Fredi Alizoti, përsoni që akuzohet se ka bërë zërin e Agron Xhafajt në audiopërgjimin “Babale”, u mor sot në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda....

Aktualitet 12:35 - 11 Tetor, 2018

Xhafaj sulmon PD-në/ U bëtë palë me krimin, me partner llumin e këtij vendi

Reagimet lidhur me çështjen “Babale” janë bërë vetëm nëpërmjet rrjeteve sociale nga ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, ndërsa sot në një deklaratë për mediat sëbashku me...

Aktualitet 20:07 - 9 Tetor, 2018

Audio-përgjimi/ Rama do të eleminojë Fatmir Xhafën

Ish-kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka publikuar tri përfundimet nga kronferenca e shtypit të kryeministrit Edi Rama, mbajtur ditën e sotme. Berisha...

Aktualitet 15:39 - 9 Tetor, 2018

“Babalja”/ Bisedat telefonike mes Breçanit dhe Alizotit, fundosin Salianjin

Përgjimet e bisedës telefonike mes ish-zv.drejtorit të policisë së Tiranës, Erzen Breçani dhe kunatit të Babales, Fredi Alizotin hedhin poshtë pretendimet e deputetit Ervin Salianji, për...

Aktualitet 20:57 - 8 Tetor, 2018

Gazetari Jetmir Olldashi nxjerr zbuluar deputetin e PD-së

Pak më parë Top Channel ka zbuluar një pjesë të dosjes hetimore që Prokuroria e Krimeve të Rënda ka bërë për skandalin “Babale”. Një hetim i...

Aktualitet 20:05 - 8 Tetor, 2018

200 mijë euro për audio-përgjimin/ Deputeti i PD i çoi tek gazetari

Prokuroria ka zbardhur përgjimet që tregojnë se Albert Veliu, ose i ashtuquajturi “Babalja” komunikon me Fredi Alizotin, kunatin e tij tashmë të arrestuar, ku ky i...