Connect with Us

All posts tagged "franceze"

Aktualitet 22:54 - 14 Korrik, 2019

Diplomatja franceze “shuplakë” kolegëve në Tiranë/ “Nuk jeni këtu për…”

Ambasadorja e Francës në Tiranë Christina Vasak, gjatë një pritje të organizuar në Pallatin e Brigadave ka folur lidhur me aktualitetin politik në vend, dhe rolin e...

Kryesore Show Biz 10:39 - 22 Shkurt, 2019

Shqiptari lë me gojë hapur jurinë fraceze, katër anëtarët rrotullojnë karrigen për të

Shqiptari Gjon Muharremaj, para 8 vitesh arriti të linte me gojë hapur jurinë e “Albania’s Got Talen”, pasi performoi baladën legjendare të Lara Fabian “Je t’aime”. Kësaj here ai...

Aktualitet 20:00 - 7 Janar, 2019

Akuzohen për 200 vjedhje/ Vendimi i Gjykatës Franceze për 26 shqiptarët

26 shqiptarë kanë dalë sot përpara organeve të drejtësisë franceze, pasi akuzohen për 200 vjedhjeve të njëpasnjëshme në Auvrtgne-Alpes. Bëhet fjalë për një grup, i cili...

Aktualitet 22:30 - 24 Dhjetor, 2018

5 truket e femrave franceze për të qenë të përsosura pa u munduar shumë

Femrat franceze kanë diçka që nuk arrijmë ta kuptojmë! Flokët e shpupuritur në ditën e dytë, një gardërobë “chic” dhe ngjyra e lëkurës e përsosur, janë...

Aktualitet 16:28 - 19 Dhjetor, 2017

Trafikonin kokainë/ Kapet shqiptari me 180 mijë euro

Policia italiane ka bërë të mundur arrestimin në flagrancë të dy shtetasve francezë dhe një shqiptari, nën akuzën e trafikut të kokainës. Nga të dhënat mësohet...

Aktualitet 21:18 - 15 Maj, 2016

Ministret franceze, deklaratë kundër ngacmimeve seksuale në politikë

Shtatëmbëdhjetë gra që kanë qenë në postin e Ministreve në Francë thonë se ata nuk do të heshtin më në lidhje me ngacmimet seksuale në politikë....

Uncategorized 19:32 - 12 Mars, 2015

Ekzekutimi i palestinezit/Dy militantët e ISIS janë francezë

Franca ka hapur një hetim në lidhje me videon që tregon vrasjen nga Shteti Islamik të një palestinezi, në të cilën duket edhe një militant frëngjishtfolës....