Connect with Us

All posts tagged "francez"

Kultura 13:09 - 24 Shkurt, 2020

U kap me mijëra euro të pa deklaruara/ Arrestohet shtetasi francez në Sarandë

Policia e Sarandës ka sekuestruar 106 890 euro dhe 102 dollarë. Policia e Sarandës gjatë kontrolleve të ushtruara për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si...

autro francez deklarate
Kryesore Show Biz 10:53 - 15 Janar, 2019

“Nuk mund të gjykohem për shijet e mia”- reagon autori francez pas kryqëzimit për deklaratat ndaj grave

Autori francez Yann Moix u vë në qendër të vëmendjes së medias, kur deklaroi një javë më parë se te gratë mbi 50 vjeç nuk ka...

Aktualitet 23:50 - 19 Nentor, 2018

Të vishesh me stil francez? Ju duhen vetëm këto veshje në garderobë dhe voilà!

Stili francez i të veshurit adhurohet nga shumë pikërisht për faktin se dukesh bukur pa bërë shumë përpjekje. Dhe për t’u dukur fiks si një vajzë...

Aktualitet 13:04 - 28 Shkurt, 2017

Tahiri me homologun francez: Forcim të bashkëpunimit kundër terrorizmit

Gjatë takimit që Tahiri ka mbajtur me homologun francez, është shtuar nevoja për një bashkëpunim kundër terrorizmit. Gjatë një konference për mediat mesditën e sotme, Ministri...

Aktualitet 11:31 - 28 Shkurt, 2017

Tahiri takon homologun francez

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka pritur në një takim ministrin e Brendshëm të Francës, Bruno Le Roux. Takimi mes palëve është fokusuar në bashkëpunimin në...

Life Style 12:00 - 1 Korrik, 2016

Foto/ Artisti francez kthen në “jetë” fasadat e qytetit

Imagjinoni veten kur ktheheni në shtëpi nga një udhëtim i gjatë dhe … të mos jeni në gjendje për t’a gjetur atë. Ky fakt mund të...