Connect with Us

All posts tagged "france"

Aktualitet 22:03 - 10 Nentor, 2018

Meta takim me Macron/ Çfarë kanë diskutuar dy presidentët

Presidenti Ilir Meta është takuar me homologun francez Emmanuel Macron. Në një postim në rrjetet sociale Meta ka shkruar se është shumë i lumtur për këtë...

Aktualitet 19:17 - 28 Tetor, 2018

Zgjidhja e konfliktit në Siri/ Fuqitë e mëdha takim të jashtëzakonshëm

Liderët e Gjermanisë, Turqisë, Rusisë dhe Francës, zhvilluan një takim të jashtëzakonshëm, për zgjidhjen e konfliktit në Siri. Gjatë takimit, u vu theksi tek rëndësia e...

Aktualitet 19:02 - 28 Tetor, 2018

Shokon ministri/ Nuk jemi gati të përballemi me krizën ekonomike të Italisë

Ministri franzec i Financave Bruno Le Maire është shprehur se nuk ka asnjë rrezik që kriza e buxhetit të Italisë të prekë Bashkimin Evropian, por sipas...

Aktualitet 17:52 - 15 Tetor, 2018

Video-Panik në Francë/ Shënohen viktimat e para nga përmbytjet

Franca është në gjendje paniku, kjo pasi deri tani  të paktën 5 persona kanë humbur jetën nga përmbytjet e vrullshme në zonën jugore të Audes në...

Aktualitet 18:41 - 12 Tetor, 2018

Vasili ia thotë copë Ramës/Je si gratë e liga, shko padit Gjermaninë

Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit  Vasili ka thumbuar kryeministrin Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale Vasili shkruan se Rama, që njihet për...

Aktualitet 16:17 - 4 Tetor, 2018

U arratis nga burgu me helikopter/ Si u arrestua krimineli më i madh i Francës

Rédoine Faïd është cilësuar si krimineli më i rrezikshëm në Francë. Arratisja e tij nga burgu në muajin korrik bëri bujë në gjithë botën. Mediat franceze...

Aktualitet 23:11 - 14 Shtator, 2018

Francë/ Kapet drogë me vlerë 1 mln €, me flamurin shqiptar

Policia franceze në Lyon gjatë kontrollit të ushtruar në lagjen “42 Avenue Berthelot”, ka gjetur dhe sekuestruar në një apartament 104 kg kanabis dhe 984 gram...

Aktualitet 19:40 - 28 Gusht, 2018

Ministri jep dorëheqjen live në emision/ Tronditet qeveria franceze

Ministri francez i Mjedisit, Nicolas Hulot ka dhënë dorëheqjen gjatë një inteviste për radion “France Inter”. “Kam marrë vendimin për t’u larguar nga qeveria”,- ka thënë...

Aktualitet 19:09 - 22 Gusht, 2018

Shqiptari bën kërdinë në Francë/ Vret një person dhe plagos një tjetër

Një shtetas shqiptar ka sulmuar dy persona me thikë, ku njëri prej tyre ka ndërruar jetë, ndërsa tjetri ka shkuar në spital në gjëndje të rëndë....

Aktualitet 21:03 - 19 Gusht, 2018

Tragjedia e Genovas “zgjon” Francën/ Auditimi zbulon problemet me urat

Tragjedia e Genovas ka zgjuar disa shtete, të cilat kanë filluar kontrollet nëpër ura, në mënyrë që të mos përsëritet i njëjti skenar. Nga një auditim...

Aktualitet 22:04 - 12 Gusht, 2018

Përplasi makinën me derën e xhamisë/ Autori në kërkim nga policia (Foto)

Një person ka përplasur makinën e tij, me derën e një xhamie në Francë, duke e hedhur në tokë. Ngjarja është regjistruar mesnatën e djeshme në...

Aktualitet 17:34 - 25 Korrik, 2018

Video: Përzgjidhet goli më i bukur i Botërorit / Është një “perlë” e francezëve

Kupa e Botës në Rusi ka kënaqur tifozët me 169 gola në 64 ndeshje dhe shikuesit rreth e qark botës kanë zgjedhur golin e francezit Benjamin...

Uncategorized 16:34 - 16 Korrik, 2018

Video / E habitshme ajo çfarë bën N’Zonzi për Kante në festën e trofeut

 Franca u shpall kampionja më e rë e botës mbrëmjen e djeshme dhe yjet e “Gjelave” nuk ngurruan që të bënin foto me trofeun me prestigjioz...

Aktualitet 22:15 - 13 Korrik, 2018

Shkatërrimi i bandës kriminale/ Zbardhet data e gjyqit për 3 të arrestuarit

Gjykata e Ofenbach-ut në Gjermani ka përcaktuar datën 30 për gjyqin ndaj 3 shquptarëve të arrestuar për vjedhjen e banesave. Grupi u shkatërrua si pasojë e...

Aktualitet 16:45 - 11 Korrik, 2018

Shkatërruan grupin e “skifterave” shqiptarë/ Zbardhen detajet e operacionit

Gazeta gjermane “Badische Zeitung”, i ka kushtuar një shkrim, rastit të arrestimit të një grupi hadutësh nga Shqipëria, që vepronin në jug të Gjermanisë dhe në...

Bota 15:53 - 1 Korrik, 2018

“Alarmohet” Franca/ Arratiset i dënuari me 25 vite burg

Një 25 vjeçar është arratisur në mënyrë spektakolare nga burgu i Parisit në Francë. Bëhet fjalë për Reidone Faid, i dënuar për një tentativë grabitjeje në...

Aktualitet 17:10 - 26 Qershor, 2018

Hapja e negociatave/ Kancelarja Merkel kërkon shtyrjen e vendimit

Vendimi për hapjen e negociatave mund të mos jepet me 28 qershor, sikurse pritet. Lajmi është bërë i ditur nga Report TV, i cili mëson se...

Uncategorized 17:19 - 25 Qershor, 2018

Sulm ndaj myslimanëve/ Arrestohet grupi kriminal

Policia e Parisit në Francë ka arrestuar 10 persona gjatë mbrëmjes së djeshme. Ata kishin në plan të organizonin një sulm ndaj myslimanëve. Ata u arrestuan...

Bota 14:35 - 25 Qershor, 2018

U kapën me drogë/ Shqiptarët dënohen me 18 muaj burg

Policia franceze ka vënë në pranga 2 shqiptarë për posedim të lëndëve narkotike. Atyre iu gjetën 300 gr heroinë, 90 gr kokainë dhe 3000 euro para...

Aktualitet 14:19 - 17 Qershor, 2018

Sulm terrorist/ Plagosen dy presona

Dy persona kanë mbetur të palgosur në supermarketin “Seyne-Sur-Mer” në Francë. Nga të dhënat e para mësohet se ngjarja ka ndodhur dy personat u plagosën nga...

Aktualitet 16:56 - 14 Qershor, 2018

U gjet e vdekur në autostradë/ Policia “shokohet” kur gjen vrasësit

Policia franceze ka arrestuar një çift 31 vite pasi vajza e tyre u gjet e vdekur, pas analizave të provave të ADN-së. Trupi i gjymtuar i...

Aktualitet 18:00 - 12 Qershor, 2018

Frikë dhe panik në Paris/ Një i armatosur merr peng disa persona

Një ngjarje e rëdnë raportohet të ketë ndodhur në Paris, ku një njeri i armatosur ka marë peng disa persona. Sipas raportimeve ndërkombëtare, mësohet se pengjet...

Kryesore Show Biz 23:10 - 14 Maj, 2018

Foto/ ‘Harbohen’ modelet në Francë!

Festivali i Filmit në Kanë ka mirëpritur shumë yje të showbizit. Prej ditësh modelet më në zë janë duke shijuar Francën. Së fundmi, ishte radha e...