Connect with Us

All posts tagged "france"

Life Style 21:23 - 10 Maj, 2019

“Duhet të luftojmë gjuhën e urrejtjes”/ Zuckerberg në mbështetje të planit francez

Mark Zuckerberg ka mbështetur përpjekjet e Francës për të krijuar një rregullore për luftimin e gjuhës së urrejtjes në platformat online. Pas takimit me presidentin francez...

Fashion 13:25 - 29 Prill, 2019

Kombinimet që po bëjnë namin në Francë/Duhet t’i provoni patjetër

Në këtë artikull do iu njohim me disa nga kombinimet më fantastike që po bëjnë namin në Francë, të cilat janë aktualisht super në modë dhe...

Aktualitet 21:22 - 20 Prill, 2019

Francezët iu rikthehen protestave/ Përshkallëzohet situata

Francezët jelek-verdhë u janë rikthyer protestave gjatë ditës së sotme. Siç raportojnë mediat e huaja protestuesit i kanë vënë flakën koshave të mbeturinave si dhe automjeteve....

Aktualitet 22:39 - 16 Prill, 2019

Djegia e Katedrales/ Çfarë i tha Trump presidentit Marcon?

Shtëpia e Bardhë deklaroi se  presidenti Donald Trump i i ka shprehur ngushëllimet e tij presidentit francez Emmanuel Macron për zjarrin në katedralen Notre-Dame. Gjatë një...

Aktualitet 08:36 - 7 Prill, 2019

Shpërthim në një pallat/ 27 apartamente përfshihen nga flakët

Në Francë kanë shpërthyer nga flakët 27 apartamente të një pallati. Një numër i madh zjarrfikësish kanë shkuar në vendngjarje për të vënë nën kontroll zjarrin....

Aktualitet 11:58 - 5 Prill, 2019

Shkelen rregullat e lëvizjes “Shengen”/ Franca u mohon azilin 50 shqiptarëve

Gjatë 24 orëve të fundit janë riatdhesuar 50 shqiptarë, të cilët kanë shkelur rregullat e lëvizjes “Shengen”. Atyre u është mohuar azili në Francë. Zv.ministrja e...

paloka quan kellira alfred pezen dhe carlo bolinon
Aktualitet 15:31 - 31 Mars, 2019

Edi Paloka: Sandër Lleshaj thirret në Francë që të firmosë kthimin e emigrantëve

Ish-deputeti Edi Paloka ka deklaruar se ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, është thirrur në Francë për të firmosur kthimin e emigrantëve. Nëpërmjet një postimi në rrjetet...

shkoder
Aktualitet 19:36 - 30 Janar, 2019

Terror në Francë/ 70 vjeçari qëllon mbi turmë

Një i vrarë dhe gjashtë të plagosur… Ky është bilanci tragjik i ngjarjes më të fundit kriminale të ndodhur ditën e sotme në Francë. Sikurse raportojnë...

Kryesore Show Biz 12:40 - 25 Janar, 2019

Shpallet juria përfundimtare e Eurovizion-it për Francën: Rona Nishliu e para

Emrat e jurisë ndërkombëtarë që do të japin gjysmët e pikëve për përfaqësuesin e Francës në Eurovizion 2019 janë zbuluar në internet. Sébastien Barké, një specialist...

Aktualitet 18:28 - 23 Janar, 2019

Varfërimi i  Afrikës/ Italia akuza të rënda Francës

Qindra refugjatë humbën jetën në Detin Mesdhe gjatë ditëve të fundit. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës, Henry Ridgwell, argumenti është vetëm një tregues i...