Connect with Us

All posts tagged "fotografi"

Infektohet me COVID-19/ Çun Lajçi: Nëse shpëtoj, s’do të jetë nevoja të më blini lule
Kultura 15:39 - 29 Mars, 2021

Infektohet me COVID-19/ Çun Lajçi: Nëse shpëtoj, s’do të jetë nevoja të më blini lule

Infektohet me COVID-19, aktori dhe shkrimtari i njohur shqiptar, Çun Lajçi. Ka qenë vetë Lajçi, i cili e ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetin...

Si të transferoni fotot nga iPhone në kompjuter për disa sekonda?
Teknologji 14:37 - 13 Mars, 2021

Si të transferoni fotot nga iPhone në kompjuter për disa sekonda?

Lëvizja e fotografive në një kompjuter është e lehtë dhe zgjat vetëm disa sekonda, në varësi të metodës. Këtu keni një udhëzues të shpejtë se si...

Portretet e bukura të popujve autoktonë nga Etiopia deri në Rusinë e largët dhe Mianmarin
Kuriozitete 13:44 - 10 Shkurt, 2021

Portretet e bukura të popujve autoktonë nga Etiopia deri në Rusinë e largët dhe Mianmarin

Nuk është e lehtë të përjetosh kultura të tjera tani, por përmes një libri të ri mahnitës të fotografisë mund të marrësh një pasqyrë magjepsëse për...

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?
Teknologji 13:07 - 3 Shkurt, 2021

Si të riktheni fotot tuaja të fshira në Instagram?

Instagram ka shtuar një mënyrë të re për të marrë përsëri fotot tuaja të fshira. Do të thotë nëse i keni fshirë aksidentalisht, do të keni...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader zbulon fotografinë e Banusë me Ezhderin
Life Style 10:47 - 26 Janar, 2021

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader zbulon fotografinë e Banusë me Ezhderin

Kader zbulon fotografitë e Banusë pëkrah Ezhderit dhe babait të saj të vërtetë. Meral përpiqet të fshehë të vërtetën ndërsa Kader kërkon të mësojë më shumë...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader është shumë pranë të vërtetës
Life Style 10:12 - 25 Janar, 2021

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Kader është shumë pranë të vërtetës

Kader gjen foton e nënës së saj në shtëpinë e Meralit. Ajo vendos të zbulojë kush është babai i saj ndërsa Meral bën gjithçka për ta...

Logoja e iPhone, një buton “sekret" që mund të bëjë pothuajse gjithçka
Teknologji 16:18 - 20 Janar, 2021

Logoja e iPhone, një buton “sekret” që mund të bëjë pothuajse gjithçka

Logoja juaj  e iPhone mund të veprojë si një “buton sekret” i zgjuar. Butoni i fshehur mund të kryejë shumë detyra të dobishme, përfshirë edhe shkrepjen...

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G
Teknologji 11:18 - 14 Tetor, 2020

Risia e Apple për këtë vit/ iPhone 12, smartphone i parë me rrjetin 5G

Apple ka konfirmuar se celularët e saj,  iPhone 12 do të jenë të parët që do të punojnë në rrjete më të shpejta, 5G. Kompania gjithashtu...

Johnny Depp thyen rregullat e distancimit social/ Fotografohet duke përqafuar një fanse
Showbizz 14:54 - 2 Tetor, 2020

Johnny Depp thyen rregullat e distancimit social/ Fotografohet duke përqafuar një fanse

Aktori i famshëm, Johnny Deep ka thyer rregullat e distancimit social. Aktori është fotografuar duke përqafuar një fanse.57-vjeçari shihej i lumtur teksa bisedonte dhe pozonte me...

FOTOT/ Pamjet mahnitëse të “parajsës nënujore”
Kuriozitete 14:26 - 28 Gusht, 2020

FOTOT/ Pamjet mahnitëse të “parajsës nënujore”

Konkursi fotografik i botës nënujore, Udhëzuesit ka paraqitur një sërë pamjesh mahnitëse nga specie që jetojnë nën ujë. Fituesi i këtij konkursi ishte Edëar Herreno, i...

Kuriozitete 13:50 - 20 Gusht, 2020

Imazhi mahnitës/ NASA fotografon Uraganin Genevieve nga Stacioni Hapësinor

Nga pozicioni i tyre në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor (ISS), astronautët kanë një pamje unike të planetit tonë që shumica e njerëzve kurrë nuk do të kenë...

Kuriozitete 14:37 - 9 Gusht, 2020

Imazhi i trishtueshëm i një zogu që po vdes nga një infeksion viral / I jepet çmimi i parë në konkursin ndërkombëtar të fotografive të ekologjisë

Një imazh i mrekullueshëm i një zogu “Frigatebird” që po vdes nga një infeksion viral në Guiana Franceze i është dhënë çmimi i parë në konkursin...

Kuriozitete 15:52 - 15 Qershor, 2020

FOTOT-Nga malet që duken sikur lundrojnë në qiell tek dylyftimi i kuajve/ Pamje mahnitëse të shkrepura nga fotografët

Malet duket sikur po lundrojnë në qiell, ura e Manhatan e mbuluar me mjegull, kuaj duke luftuar, këto janë disa nga fotogarfitë që do të bëhen...

Kuriozitete 12:52 - 10 Qershor, 2020

Arkitektura dhe natyra/ Fotografitë fituese të konkursit të famshëm në botë

Konkursi prestigjoz Sony World Photography 2020 ka shpallur fituesin për fotografinë më spektakolare. Fotografitë janë realizuar nga fotografë nga mbarë bota dhe në fokus kishin kategori...

Denoncim 16:34 - 29 Shkurt, 2020

“6000 euro, ose të nxorra lajmin”/ Arrestohet gazetari i rremë që zhantazhoi mjekun

Një doktor në Tiranë, me 12 copë eurosh të prerjes 500-she u kthye në “grackën” e një “gazetari” të rremë, i cili po e priste prenë...

Lajme 19:18 - 7 Janar, 2020

Iluzione optike/ Pamje që mahnisin me natyrshmërinë e tyre

Gjethe prej akulli, kamionë me karrota, ujë – pasqyrë mbi kërpudha, dritëhije në një parkim, harmoni frutash apo gjethe që u ngelet vetëm skeleti mund të...

Sociale 20:26 - 2 Janar, 2020

Histori njerëzore/ Fotot prekëse që bënë bujë

Disa fotografi të shkrepura në momente të vërteta, pa pasur qëllim të pozuarit dhe që shprehin një mesazh, kanë bërë bujë nëpër internet. Realiteti që pasqyrohet...

Art 15:28 - 29 Dhjetor, 2019

“Ngrirje në kohë”/ Fotografitë më mahnitëse të 2019

Duket se viti 2019 ka qenë një vit mjaft kreativ, gjë që është dëshmuar me zbulimet shkencore, kinematografinë, eventet kulturore por edhe sa i përket artit...

Bota 17:29 - 25 Dhjetor, 2019

Festa e Krishtlindjes/ Si u festua sot nëpër botë

Krishtlindja, festa që prek nga pak të gjitha kontinetet, ka qenë sot në vëmendjen e të krishterëve, mediave, fotografëve etj.. Megjithëse zakoni është që kjo festë...

Blog 15:17 - 20 Dhjetor, 2019

Si të shkrepni fotografitë mbresëlënëse për Krishtlindje

Meqenëse festat na zënë zakonisht  me njerëzit të dashur, me ambientin të zbukuruar dhe me humor të mirë, ato janë rasti i duhur për të ngrirë...

Aktualitet 12:10 - 27 Qershor, 2019

“I dashuri më thotë se…”/ Aktorja shqiptare fotografohet pa makeup dhe i habiti të gjithë

Ajo njihet si vajza simpatike me format seksi të cilat si fillim i “ekspozoi” në televizionin “Zjarr TV” dhe më pas si aktore në programin humoristik...

Aktualitet 15:36 - 5 Maj, 2019

“Kur talenti rrjedh në vena”/ Soni Malaj poston foton e nënës së saj

Soni Malaj është nga të paktat këngëtare që vlerësohet për zërin dhe performancën në skenë. Vetëm pak ditë më parë ajo mbajti recitalin e saj të...

Kryesore Show Biz 15:54 - 2 Maj, 2019

Modelet ‘çmendin’ fansat/ Pozojnë me bikini nën rrezet e diellit

Gjeorgjia Steel dhe Zara McDermott kanë bërë që të gjitha portalet të shkruajnë për to. Gjatë një seti fotografik, yjet e serialeve televizive kanë mahnitur me...