Connect with Us

All posts tagged "foshnje"

Bota 14:54 - 5 Shkurt, 2020

E trishtë/ Lind foshnja e parë me koronavirus

Një foshnjë e lindur nga një paciente me koronavirus në Wuhan është diagnostikuar me sëmundjen vdekjeprurëse, 30 orë pas lindjes. Mjekët në Kinë tani kanë frikë...

Bota 19:39 - 26 Janar, 2020

Video- Ndodh mrekullia/ Nëna lind foshnjën gjatë lëkundjeve të tërmetit në Turqi

Një grua në Turqi solli në jetë fëmijën e saj në kohën kur tërmeti i fuqishëm 6.8 ballë shkundi vendin. Lindja ndodhi në një klinikë private...

Lajme 19:57 - 7 Janar, 2020

Shtatzënë për herë të dytë/ Miriam Cani poston dhomën e foshnjes

Moderatorja dhe këngëtarja Miriam Cani, e njohur për ëmbëlsinë karakteristike, prej kohësh ka deklaruar se do të bëhët nënë për herë të dytë. Mirëpo duket se...

Lajme 22:00 - 1 Janar, 2020

Ndryshimi i klimës/ Shkaku për lindjet e parakohshme

Rritja e temperaturës për shkak të ndryshimit të klimës shkakton një efekt deri vonë të panjohur, pasi ndikon në lindjen e parakohshme të foshnjeve, sipas një...

Sociale 15:13 - 1 Janar, 2020

Vijnë në jetë fëmijët e parë të 2020 në Sarandë dhe Vlorë

Fëmija i parë i vitit 2020 për këtë vit në Sarandë është djalë. Ai ka lindur në orën 10:30 të ditës së sotme në maternitetin e...

Bota 12:16 - 19 Dhjetor, 2019

Braktisi foshnjen në një kosh mbeturinash/ Në pranga nëna 24-vjeçare në Greqi

Një grua 24-vjeçare është arrestuar pasi mësohet se ka braktisur foshjen e saj në një kosh mbeturinash në qytetin grek, Kalamata. Foshnja, që mendohet të jetë...

Lajme 22:27 - 17 Dhjetor, 2019

“Ditën e të vërtetës po hedh foton e fundit”, bashkëshorti i Rexhina Debrovës: Flisni tani more të mallkuar

Bashkëshorti i Rexhina Debrovës e cila humbi jetën pasi solli në jetë foshnjen e saj disa muaj më parë, ka reaguar pikërisht ditën kur është shpallur...

Kuriozitete 22:30 - 8 Maj, 2019

Shokuese/ E braktisur brenda një lavatriçeje, gjendet e gjallë foshnja e porsalindur

Mbrëmjen e së martës, në Tajlandën jugore, është gjendur një foshnjë e porsalindur me kordonin e kërthizës akoma në trup. Foshnja është braktisur nga prindërit të...

Kuriozitete 14:10 - 20 Mars, 2019

Foshnja erdhi në jetë 6.8 kg/Rrëfehet nëna:”Sikur po më dilnin brinjët nga vendi”

Joi Buckley e solli në jetë vajzën e saj, Harper që peshoi plot 6.8 kg, në Nju Jork. Vogëlushja kishte peshën e një fëmije 6-muajsh dhe...

Kuriozitete 13:38 - 6 Mars, 2019

Gruaja lind foshnjen me ngjyrë, fajin ja vë burrit: Ke pirë shumë kafe

Histori nga ato që rrallë herë të bie rasti ti dëgjosh është kjo e një 24-vjeçareje, e cila në Spitalin Universitar te Valencias lindi një djalë...

Kryesore Show Biz 13:10 - 20 Shkurt, 2019

Zbuloi pa dashje gjininë e foshnjës? Elita Rudi fshin videon për shkak të detajit që publikoi

Pavarësisht se është në fund të pritjes së ëmbël, Elita Rudi e ka mbajtur të fshehtë gjininë e bebit. Ndërsa pak kohë më parë ndjekësit hodhën...

Kryesore Show Biz 11:53 - 16 Shkurt, 2019

Fansat zbulojnë gjininë e foshnjës së Elitës dhe Gjikos!

Siç shumica e dinë, Elita dhe Gjiko priten që së shpejti të bëhen prindër, e teksa nuk e kanë zbuluar ende gjininë e foshnjës, fansat kanë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 4 Shkurt, 2019

U kujdes për foshnjën e gjetur në kazanin e plehrave! Silva Gunbardhi: “Ja për çfarë jam penduar”

Këngëtarja e mirënjohur Silva Gunbardhi e cila së bashku me partnerin e saj, reperin Dafi Derti janë prindër të një djali të quajtur Dalvi, pak ditë...

femije
Aktualitet 11:22 - 10 Janar, 2019

Nëse fëmija juaj vuan nga autizmi do të shfaqë këtë shenjë kur të jetë 6 muajsh

Në botë një në 88 fëmijë vuan nga një fortmë e spektrit të autizmit, me një përhapje më të gjerë te meshkujt. Në ndryshim nga sindroma...

Aktualitet 13:10 - 25 Nentor, 2018

Lindi në metronë e qytetit, foshnja fiton udhëtim falas për 25 vite

Një foshnje, që erdhi në jetë në metronë e Parisit, i është dhënë si “dhuratë” transport falas në sistemin hekurudhor nëntokësor për 25 vitet e ardhshme...

Aktualitet 10:51 - 30 Tetor, 2018

Braktisi foshnjën në koshin e plehrave/ Shoqërohet në komisariat nëna

Mëngjesin e ditës së sotme një foshnje e porsalindur është gjetur e pajetë në koshin e mbeturinave në qytetin e Lushnjes. Policia në vijim të hetimeve...

Aktualitet 21:15 - 20 Tetor, 2018

Ndodh në jetën reale, majmuni ngre në krahë foshnjën e vet si tek Mbreti Luan

Skena e famshme e Mbretit Luan, ku Simba ngrihet në ajër nga majmini Rafiki në mes të xhunglës, është imituar në jetën reale, Konkretisht, fotografja Dafna Ben Nun ka arritur të kapë...

Aktualitet 19:05 - 12 Shtator, 2018

Ndërroi jetë 4 ditë pas lindjes/ Reagon spitali i Durrësit

Një foshnje 4 ditëshe ka ndërruar jetë në Spitalin e Durrësit, ditën e sotme. Prindërit dhe familjarët kanë hedhur akuza ndaj pesonelit të spitalit, duke thënë...

Aktualitet 17:33 - 12 Shtator, 2018

E rëndë/ Foshnja ndërron jetë katër ditë pas lindjes

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në spitalin e Durrësit. Mësohet se një foshnje ka ndërruar jetë 4 ditë pas lindjes. Ende nuk...

Aktualitet 09:02 - 3 Shtator, 2018

Foshnja e vdekur brenda në çantë/ Policia nis hetimet për prindërit

Mëngjesin e djeshëm është gjetur një foshnje e pajetë pranë një koshi mbeturinash në afërsi të Laprakës në Tiranë. Foshnja e gjinisë femërore, ishte brenda një...

Aktualitet 18:33 - 31 Gusht, 2018

Akuzat për rrëmbimin e foshnjes/ Gruaja nga Struga denoncon bashkëshortin

Një 30 vjeçare me iniciale M.G nga Struga, ka denoncuar bashkëshortin e saj, pasi dyshon se ka marrë në kundërshtim me ligjin fëmijën e tyre vetëm...

Aktualitet 16:37 - 9 Gusht, 2018

Pak minuta pas vaksinimit/ Humbin jetën dy foshnje

Dy foshnja kanë humbur jetën pak minuta pasi iu ishte bërë vaksina kundër fruthit, rubeolës dhe shytave. Dy fëmijët vetëm 1 vjeç u vaksinuan në spitalin...

Aktualitet 16:28 - 7 Gusht, 2018

18 mijë euro për një foshnje/ Zbulohet skema e trafikimit

Policia greke ka vënë në pranga gjashtë gra të cilat ishin të lidhura me një rrjet trafikimi foshnjesh. Gratë ishin me origjinë bullgare dhe përdoreshin për...