Connect with Us

All posts tagged "forumi"

Bota 21:48 - 21 Janar, 2020

Thirrja e Trump nga Forumi i Davosit/ “Çlironi qytetarët nga burokracia shtypëse!”

Presidenti i SHBA Donald Trump përshëndeti arritjen e dy marrëveshjeve të mëdha tregtare dhe tha se amerikanët po “fitojnë përsëri si kurrë më parë”, ndërkohë që...

Politikë 13:48 - 7 Nentor, 2019

 OSBE përmbylli serinë e Forumeve të Shoqërisë Civile/ Diskutim mbi sfidat e shoqërisë 

Prezenca e OSBE-së në Shqipëri përmbylli sot, më 7 nëntor, me Forumin e Shoqërisë Civile të mbajtur në Korçë, një varg diskutimesh publike të zhvilluara anembanë...

OSHMA-të nuk duhet të transmetojnë reklama të fshehta
Aktualitet 16:35 - 17 Dhjetor, 2018

Ndryshimet në ligjin e AMA dhe AKEP/ Organizohet forumi i parë i diskutimit

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) dhe Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), organizuan sot forumin e parë të diskutimit mbi ndryshimet në ligjin nr. 97/2013...

Aktualitet 13:07 - 19 Janar, 2017

Forumi Ekonomik/Rama nga Singapori: Momenti më i mirë për të investuar në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Forumin Ekonomik, gjatë vizitës së tij në Singapor. Në forum ishin të pranishëm ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, ministrja e...

Aktualitet 13:35 - 22 Nentor, 2016

Ministri Dervishaj në Forumin Ekonomik të Vjenës/ Më shumë vëmendje për transportin dhe industrinë detare

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në punimet vjetore të Forumit Ekonomik të Vjenës, një plaformë e rëndësishme ku marrin politikanë, donatorët...

Aktualitet 13:49 - 6 Shkurt, 2016

Një forum për Korçën/ Në qendër të shpirtit, historisë, kulturës dhe traditës, nga larg qytetit të serenatave

Elvi FUNDO-citynews.al Nuk kanë hapur një web, dhe ndoshta më parë nuk njiheshin aspak me njëri-tjetrin. Ajo që i bashkon është Korca.  Për mallin dhe nostalgjinë,...

Politikë 09:35 - 28 Maj, 2015

Celet Forumi Ekonomik/ Rama: Një epokë e re për Ballkanin

Kryeministri  Edi Rama ka hapur punimet e Forumit Ekonomik të Vjenës, i cili mbahet në kuadër të Samitit të Berlinit ku vendet e Rajonit do të...

Aktualitet 15:57 - 18 Prill, 2015

Albana Vokshi në Forumin e Grave të PPE, merr mbështetje për dekriminalizimin‏

Kryetarja e Lidhjes Demokratike të Gruas, deputetja Albana Vokshi mori pjesë në Forumin e Grave deputete të Partive Popullore Europiane në Varshavë, me temë “Roli i...