Connect with Us

All posts tagged "forte"

Kronika 07:28 - 26 Nentor, 2019

Një tjetër tërmet i fortë shkund vendin/ Ja sa ballë ishte

Një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar pak çaste më parë rreth 21 km nga qyteti i Durrësit. Mësohet se tërmeti ka qenë 6.3 ballë i...

Aktualitet 11:53 - 14 Korrik, 2019

Erë e fortë dhe stuhi/ Çfarë do të ndodhë me motin gjatë kësaj jave?

Ditët e fundit vendi ynë është pushtuar nga reshjet e shiut, të cilat kanë shkaktuar shumë probleme. Erat e forta të shoqëruar me stuhi kanë shkaktuar...

ngjela analize
Aktualitet 21:12 - 24 Qershor, 2019

Deklarata “bombë” e Avokat Ngjelës/ Zbulon mesazhin e SHBA për opozitën

Avokat Spartak Ngjela i qenë prezent në studion e emisionit “A Show”, u shpreh se për 30 Qershorin po përplaset shteti me antishtetin. Sipas Ngjelës, antishteti...

Aktualitet 22:16 - 2 Qershor, 2019

“Kjo është dita e fundit që iu drejtohem me arsye”/ Paralajmërimi i fortë i Bashës

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, gjatë fjalës së tij përmbyllëse të protestës, tek selia e PD-së, paralajmëroi se në protestën e ardhshme çdo gjë do ta...

habit ndoka
Aktualitet 17:45 - 22 Maj, 2019

Paralajmërimi i fortë Ndokës/ “Do të shfrytëzojmë çdo hapësirë për bllokimin e zgjedhjeve”

Aleati i Lulzim Bashës, Nard Ndoka foli rreth vendimit të opozitës për të dërguar përfaqësuesit e saj në KZAZ. Sipas Ndokës, përfaqësuesit e opozitës janë dërguar...

Kuriozitete 12:10 - 20 Maj, 2019

“I fortë dhe i guximshëm/Gruaja martohet me dashurinë e jetës së saj…një urë!

Bota është e çuditshme apo jo? Këtë e vërteton Jodi Rose nga Australia e cila është martuar me dashurinë e jetës së saj që është një...

Aktualitet 16:35 - 13 Prill, 2019

Pak orë para protestës/ Tabaku bën thirrjen e fortë

Ish deputetja e PD-së, Jorida Tabaku në një postim në rrjetet sociale ka bërë thirrje për bashkim masiv në protestën e opozitës që do të zhvillohet...

Spartak Ngjela avokat i njohur
Aktualitet 18:09 - 25 Mars, 2019

Lobimi i Bashës në SHBA/ Avokat Ngjela bën deklaratën e fortë

Avokat Spartak Ngjela, ka folur rreth ngjarjeve të ditës së sotme, ku kreu i PD-së, Lulzim Basha, kaloi pragun e institucionit të Prokurorisë për të dhënë...

Aktualitet 17:07 - 24 Mars, 2019

Deklarata e fortë/ Rama dhe Basha u takuan në Paris

Disa ditë më parë, kryeministri Edi Rama vizitoi i vetëm Parisin dhe Berlinin ku sipas tij ka zhvilluar takime jo formale. Ndërkohë në të njëjtën periudhë...

akuza e shkelzen berishes
Aktualitet 22:47 - 21 Mars, 2019

Sulmi i fortë i Berishës/ Taulant Balla palaço i Ramës

Replikat në distancë mes Taulant Ballës dhe Shkëlzen Berishës, të cilët kanë ngritur dhe padi ndaj njëri-tjetrit për shpifje, nuk kanë munguar. Nga studio e emisionit...

Aktualitet 17:26 - 21 Mars, 2019

Deklarata e fortë e deputetit socialist/ Bashkia e Vorës është kthyer në celulë të PD-së

Deputeti i PS-së, Sadi Vorpsi, gjatë fjalës së tij në Kuvend deklaroi se sjellja e opozitës jashtë Kuvendit është në dëm të së ardhmes. Vorpsi i...

dhuna ne proteste reagon policia
Aktualitet 18:04 - 26 Shkurt, 2019

Dhunë në protestë/ Policia lëshon apelin e fortë

Pas përshkallëzimit të protestës nga ana e pjesëmarrësve të cilët po hedhin shashka, tymuese dhe po sulmojnë Policinë, ka ardhur edhe reagimi i kësaj të fundit....

era e forte pengon zjarrfikesit
Aktualitet 20:20 - 23 Shkurt, 2019

Zjarr në qytetin e Fierit/ Era e fortë pengon zjarrfikësit

Një zjarr masiv ka rënë në kodrat e Kraspit në qytetin e Fierit. Mësohet se flakët të ndihmuara edhe nga era e fortë kanë përfshirë sipërfaqe...

Aktualitet 18:27 - 13 Shkurt, 2019

Deklarata e fortë e Haradinajt/ Rama po rrezikon negociatat

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka kërkuar kreu të qeverisë shqiptare, Edi Ramës që të mo ndërhyjë në punë që nuk i takojnë. Në një...

kryeprokurorja arta marku dhe kryeministri edi rama
Aktualitet 14:25 - 28 Janar, 2019

Akuzat e forta/ Ish-ministri i Ramës i nxjerr “bojën” Arta Markut

Ish-ministri i Bujqësisë në qeverinë Rama 1, Edmond Panariti ka folur sot për emërimin në KLP të ish-sigurimsit Bujar Sheshi. Nga studio e rubrikës “Opinion” në...

Aktualitet 17:40 - 2 Janar, 2019

Akuza e fortë/ Presidenti jep licensa fallco për të huajt

Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar në rrjetet sociale denoncimin e një grupi stomatologësh ndaj Presidentit të Urdhrit të Stomatologut, Nikoll Dedës. Në mesazhin e tyre theksohet...

Aktualitet 14:00 - 31 Dhjetor, 2018

A sillesh si një grua e fortë? Zbuloje më poshtë

Gratë e forta ndryshojnë nga të tjerat nga disa sjellje specifike, të cilat i dallojnë nga masa, ju ftojmë të shihni se cilat janë këto sjellje....

Aktualitet 17:42 - 16 Dhjetor, 2018

Deklarata e fortë/ Thaçi po punon për Serbinë e Madhe, Rama iniciator

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një intervistë të dhënë për Der Standad ku ka folur për situatën e Kosovës dhe rolin e Presidentit të Kosovës Hashim...