Connect with Us

All posts tagged "force"

Politikë 18:25 - 25 Maj, 2020

“Dilni patriotë, tregoni forcën!”/ Liçaj: S’ka lindur ai bir qeni që t’na mposhtë

Aktori Neritan Liçaj ka bërë thirrje të forta nga sheshi i Pallatit të Kulturës “Hasan Prishtina” në Kukës, ku po zhvillohet një protestë për çështjen e...

Shëndeti 18:31 - 30 Prill, 2020

“Covid-19 po humbet forcën”/ Ulet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali

Sipas autoriteteve të Mbrojtjes Civile Italiane gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 285 viktima nga koronavirusi duke e cuar numrin total në 27967 humbje jetësh...

Politikë 15:59 - 1 Prill, 2020

Basha zbut tonet me Ramën/ “I uroj shëndet e forcë të përballojë këtë situatë”

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka zbutur tonet me kryeministrin Edi Rama, por nuk i ka kursyer thumbimet ndaj këtij të fundit. Në një live në...

Lajme 13:23 - 21 Mars, 2020

“Policia do përdorë forcë dhe gaz lotsjellës”/ Rama “ia mbledh” keq shkelësve të rregullave

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se të gjitha forcat e rendit do të përdorin forcën dhe të gjithë mjetet që përdoren në rast shkelje të ligjit....

Kryesore Show Biz 11:10 - 18 Mars, 2019

“Nuk e gjeta kurrë forcën!” Miriam Cani bën rrëfimin e ndjerë për nënën

Alban Skënderaj publikoi dje një këngë kushtuar jo vetëm nënës së tij, por edhe asaj të Miriam Canit. Kjo e fundit përmes një postimi në Instagram,...

raskapitje mendore
Aktualitet 23:00 - 3 Shkurt, 2019

Imazhi i parë që shihni zbulon forcën tuaj mendore/ Çfarë patë ju?

Një burrë Nëse ke parë profilin  e një burri, ke një mendje shumë të fortë, e cila ka imunitet ndaj çdo hutimi. Çdo gjë mund të...

Aktualitet 17:04 - 25 Janar, 2019

Protestat/ Astrit Patozi: Vendit i duhet një lëvizje  e re politike

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi ka thënë sot se Shqipëria ka nevojë për një lëvizje të re politike. Nga “Ditari” i A2 News, Patozi u...

njeri qe qan
Aktualitet 20:00 - 16 Janar, 2019

Fuqia e lotëve/ Ja pse njerëzit që qajnë janë më të fortë

Nuk ka ndonjë arsye specifike, pse duhet fshehur trishtimi. Vetëm njerëzit e sigurt në vetvete me një inteligjencë të lartë emocionale janë në gjendje që të...

Aktualitet 12:53 - 21 Dhjetor, 2018

Forca shkatërruese e natyrës, publikohen pamjet e mahnitshme nga shpërthimi i vullkanit Etna

Vullkani Etna në Siçili është rizgjuar mëngjesin e të mërkurës duke lëshuar në qiell shtëllunga hiri dhe llavë. Ndërkohë janë shpërndarë një seri fotosh impresionuese të...

Aktualitet 19:33 - 5 Nentor, 2018

Zëri Amerikës: Shqipëri, provë force mes Presidencës e Qeverisë

Provë force në Shqipëri mes Presidentit Ilir Meta dhe Qeverisë, për çështjen e emërimit të ministrit të ri të Brendshëm. Ndërsa zoti Meta njoftoi përmes një...

Aktualitet 18:23 - 18 Tetor, 2018

Fiks-Fare paralajmëron skandalin/ Si e kërcënojnë tatimorët, biznesmenin

Mbrëmjen e sotme emisioni “Fiks-Fare” do të paraqesë një tjetër skandal. Kësaj radhe e përfshirë në skandal është Task forca. Me anë të një videoje postuar...

Femra 18:30 - 5 Janar, 2017

Ja ushqimet që ju forcojnë kujtesën

Kujtesa që të jetë e shëndetshme është shumë e rëndësishme që të ketë një kujdes në lidhje me ushqimet që do të konsumohen. Truri i njeriut...

Life Style 17:00 - 5 Qershor, 2015

Si ndikon muaji i lindjes në forcën e sistemit imunitar

  Kjo është zbuluar nga një studim shkencor i kohëve të fundit nga një ekip studiuesish britanik mbështetur nga Këshilli i Kërkimeve Mjekësore i Fondacionit Italian...

Kuriozitete 16:15 - 20 Maj, 2015

Beson se ka bërë tatuazh fjalën “Forcë” , por tatuazhi ka tjetër kuptim

Një i ri në Los Angeles beson se ka tatuazh fjalën “Forcë” në hebraisht, por ky simbol ka një tjetër domethënie. Ai e mbante me krenari...