Connect with Us

All posts tagged "forbes"

Aktualitet 12:25 - 4 Qershor, 2019

Reperi i parë më i pasur në botë/ Forbes shpall listën dhe publikon emrin

Revista “Forbes” ka publikuar së fundmi listën e reperëve më të pasur në botë. Dhe surpriza e kësaj liste është reperi i famshëm i cili njihet...

Kryesore Show Biz 11:53 - 19 Dhjetor, 2018

Kylie Jenner prek “Forbes” për të dytën herë: 21-vjeçarja pjesë e listës së yjeve më të pasur

Kylie Jenner nuk di të ndalet! Revista “Forbes” ka publikuar listën e yjeve amerikane më të pasur përgjatë vitit 2018 dhe Kylie Jenner është pjesë e...

Aktualitet 14:13 - 4 Tetor, 2018

Donald Trump në listën e Forbes/ “400 amerikanët më të pasur në botë”

Forbes ka bërë publike listën e 400 amerikanëve më të pasur për këtë vit. Në krye të listës qëndron Themeluesi dhe drejtuesi ekzekutiv i kompanisë Amazon,...

Kultura 12:15 - 23 Gusht, 2018

Forbes publikon listën, këta janë aktorët më të paguar për 2018

Si çdo vit, revista prestigjioze “Forbes”, ka publikuar listën e aktorëve më të paguar të vitit. Vendin e parë të listës e mban aktori George Clooney...

Kuriozitete 23:35 - 2 Qershor, 2018

Pushimet perfekte në 2018-n? Vetëm në këto 8 plazhe, sipas “Forbes”

Pas konsultave me një panel ekspertësh nga e gjithë bota, “Forbes” nxori listën e 8 plazheve më të mira të verës për vitin 2018, e i...

kryeministri edi rama ne zyre
Aktualitet 16:18 - 17 Prill, 2018

Rama për Forbes: Tërhiqem nga politika para se të hyjmë në BE

Kryeministri Edi Rama në një reportazh të shkruar nga gazetarja Shellie Karabell e revistës prestigjioze Forbes, ka rrëfyer se si  e mendon të ardhmen e tij....

Kryesore Show Biz 23:40 - 6 Mars, 2018

Rreperi më i pasur në botë është…

Forbes ka publikuar listën, e cila rendit artistët më të pasur sipas saj. I pari në listë është Jay-Z, si një ndër rreperët më të pasur...

Uncategorized 14:00 - 18 Janar, 2018

Forbes: Kendall Jenner modelja më e paguar në botë

Kendall Jenner është modelja më e paguar në botë sipas Forbes. Sipas revistën prestigjioze Kendall ka marrë një titull, të cilin prej shumë vitesh e mbante...

Aktualitet 00:00 - 9 Dhjetor, 2017

Lista e këngëtarëve më të paguar për vitin 2017/ Shifra marramendëse

Përveçse u jep famë dhe bëhen të njohur në tërë botën, janë idhuj të shumë njerëzve, këngëtarët po ashtu kanë përfitim nga profesioni i tyre, madje...

Aktualitet 01:30 - 23 Nentor, 2017

Ja cilat janë modelet më të paguara të Victoria’s Secret

Shfaqja e përvitshme e Victoria’s Secret Fashion Show është një nga evenimentet më prestigjioze në të cilat një modele mund të marrë pjesë. Fitimi i “krahëve...

Aktualitet 02:15 - 22 Nentor, 2017

Njihuni me miljarderin më të ri në botë

Në moshën 27 vjeçare, John Collison është miliarderi më i ri në botë…dhe i ka arritur të gjitha vetë. Ai thuhet se është single, por për...

Aktualitet 00:30 - 22 Nentor, 2017

Beyonce kryeson listen e grave më të paguara për 2017-ën

Të hënën, më 20 nëntor 2017, Forbes publikoi listën e artisteve femra më të paguara në industrinë e muzikës për 2017. Dhe siç mund të pritej,...

Aktualitet 15:00 - 20 Korrik, 2017

Themeluesi i këtij rrjeti social është tani njeriu i 6-të më i pasur në botë!

Stoku i Facebook është rritur gati 40 për qind që nga fillimi i 2017-ës. Rrjeti social pritet gjithashtu të njoftojë fitime të larta në tremujorin e...

Aktualitet 19:34 - 19 Korrik, 2017

“Forbes”: Shqipëria destinacioni turistik më i lirë i botës për 2017-tën

Revista Forbes e rendit Shqipërinë si destinacionin më të lirë të botës për 2017-tën. Vendin tonë, revista e njohur e cilëson si më të përballueshmin në...

Showbizz 19:00 - 12 Korrik, 2016

Forbes publikon renditjen e VIP-ave më të paguar

Taylor Swift është këngëtarja me e paguar ne bote për vitin 2016 dhe fiton vendin e pare ne listën Celeb 100, klasifikim i përvitshëm i Forbes,...

Uncategorized 22:31 - 2 Mars, 2016

Forbes: 10 arsyet pse Dua Lipa do të bëhet yll i madh i muzikës pop

Revista prestigjioze Forbes i ka kushtuar një artikull këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipa, duke parashikuar se ajo do të bëhet një yll i madh botëror...

Showbizz 23:41 - 2 Shkurt, 2016

“Forbes” thur lavde për Bleonën

“Bleona Qereti, e njohur si ‘Bleona’, konsiderohet si “Madonna e Shqipërisë” dhe është e njohur për vetëbesimin e pakushtëzuar dhe performancat provokuese”, kështu e përshkruan revista...

Showbizz 13:40 - 6 Nentor, 2015

Katy Perry, femra më e paguar në muzikë sipas “Forbes” (Foto)

Edhe pse mendonim se këtë vit do të ishte Taylor Swift ajo që do të triumfonte, përsëri Katy Perry ka arritur të renditet e para në...

Bota 16:45 - 1 Tetor, 2015

Forbes: Ja kush fiton brenda ditës 45 milionë dollarë!

​Gazeta Forbes ka publikuar 400 amerikanët më të pasur në vend, ku kanë dal në pah edhe emra të ri. Jeff Bezos, themeluesi i gjigantit të...

Ekonomi 18:30 - 30 Maj, 2015

Lista Forbes, publikohen ballkanasit më të pasur

Për të tretin vit radhazi maqedonasi më i pasur është biznesmeni Minço Jordanov, pronar i një numri të madh kompanish metalurgjike dhe ndërtimi. Vlera e aksioneve...

Bota 08:51 - 28 Maj, 2015

Forbes: Merkel, gruaja më e fuqishme

Për të katërtin vit rresht, kancelarja gjermane Angela Merkel kryeson listën e Revistës Forbes për 100 gratë më të fuqishme të botës. Në listën e këtij...

Ekonomi 19:15 - 2 Mars, 2015

Forbes/Bill Gates më i pasuri i botës për të 16 vit radhazi

Bill Gates është shpallur njeriu më I pasur në botë për të 16 herë radhazi, sipas listimit të përvitshëm të revistës Forbes për miliarderët e botës....

Art 21:25 - 17 Shkurt, 2015

Guida e Udhëtimit të Forbes shpall yjet e vitit 2015

Guida e Udhëtimit të Forbes ka bërë publike listën e tij të 57 vendeve yje fitues e cila përfshin yjet e pronave në Meksiko, Karaibe, Amberikën...