Connect with Us

All posts tagged "fondi"

Politikë 17:10 - 28 Mars, 2020

Vasili thirrje Ramës/ “Mëso nga Kosova, leri tenderat”

Qeveria e Kosovës miratoi një paketë 200 milionë euro për t’i ardhur në ndihmë në këtë kohë krize kompanive, bizneseve dhe punonjësve të tyre sipasojë e...

Politikë 21:39 - 24 Mars, 2020

“Nuk mund të luhet më”/ Basha kërkesë qeverisë: 50 mln eurot të administrohen me transparencë

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit për Shqipërinë. Lidhur me këtë ccështje ka folur dhe kredemokrati Lulzim Basha në një lidhje...

Politikë 19:05 - 24 Mars, 2020

BE jep 50 mln euro për Shqipërinë/ Reagon Meta: Ndihmë e çmuar në betejën për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit për Shqipërinë. Pas këtij lami ka ardhur edhe reagimi i presidentit Ilir Meta. Në një...

Politikë 23:25 - 4 Mars, 2020

Gati projekt-vendimi për ndërtimin e banesave të shembura nga tërmeti/ Rama tregon shifrën e fondit

Kryeministri Edi Rama bën me dije se qeveria ka bërë gati projekt-vendimin për ndërtimin e 3400 shtëpive të para të shkatërruara nga tërmeti i 26 nëntorit....

Politikë 14:59 - 4 Dhjetor, 2019

Gjendja e jashtëzakonshme pa caktimin e fondit buxhetor/ “Fake” dhe tallje me fatkeqësinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijaur sërish sot me akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se...

Denoncim 20:25 - 2 Nentor, 2019

Skandali/ “Qeveria heq fondin për transportin e fëmijëve në shkolla”

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari nga Kolonja i cili shkruan se qeveria ka hequr fondin për transportin e fëmijëve në...

Politikë 12:33 - 5 Shtator, 2019

Qeveria hap “thesin” për SPAK/ Zbulohet shuma

Ditën e djeshme, Këshilli i Ministrave ka miratuar një fond shtesë për Ministrinë e Brendshme, i cili synon akomodimin dhe funksionimin e SPAK, (Strukturës së Posaçme...

pensionistet
Aktualitet 18:39 - 8 Shkurt, 2019

Mosha e pensionit 70 vjeç/ Vasili jep alarmin për fondin

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e bërë nga ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj,...

selia e partise demokratike tirane
Aktualitet 18:25 - 28 Janar, 2019

PD akuza të rënda Fondit të Sigurimeve Shëndetësore

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka reaguar ndaj bllokimit të sistem dixhital të Fondit të Sigurimeve Shëndetësore. Në një postim në rrjetet sociale, Shehu shkruan...

Aktualitet 18:14 - 12 Dhjetor, 2018

Studentët nxjerrin foton/ Zbulohet kush e merr fondin e ekselencës

Gjatë protestës së sotme studentët kanë bërë publik një tjetër denoncim. Pas zbulimit të emrave të pedagogëve që marrin para nga studentët për vendosjen e një...

dollare amerikan shqiperi
Aktualitet 20:51 - 13 Shtator, 2018

Miliarderi hap thesin/ Krijon fondin për njerëzit në nevojë

Miliarderi i “Amazon”, Jeff Bezos ka vendosur të krijojë një fond prej 2 miliardë dollarësh për komunitetet në vështirësi. Lajmin e ka bërë publik vetë Bezos,...

Aktualitet 14:52 - 19 Tetor, 2017

Pronarët dhe ish-të përndjekurit/ Fondi për dëmshpërblimet

Mesohet se qeveria do te rrisë fondin për kompensimin e pronarëve edhe për vitin 2018. Mësohet se qeveria do të përdorë 4 miliardë lekë për dëmshpërbilimin...

Aktualitet 20:49 - 11 Maj, 2016

Reagon Bashkia e Pustecit/ Tenderi u dha sipas ligjit

Bashkia e Pustecit ka reaguar pas lajmit të publikuar ditën e djeshme nga citynews, lidhur me një tender ku fituesi ishte shpallur me 100% të vlerës...

Politikë 17:27 - 9 Tetor, 2015

Basha takon kreun e Fondit shqiptaro-amerikan, Granoff

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti të premten në një takim përfaqësues të Fondit Shqiptaro-Amerikan të Ndërmarrjeve, mes të cilëve kryetarin e tij, Michael Granoff....